1IELDEHSCIIE m MEIWEMEPER COURANT. DONDERDAG 18 NOVEMBER. 3.T IE "J W S T SJ P I SS IT. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag «loor den Boekh. G. BAKKER Br., te Nieuuediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1,30 Franco per post»1.50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zicb bij alle boekhandelaars en post directeuren. ZESTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 1 i uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iedere» regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den l'itgever. De Kiezers van Leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze gemeente worden verwittigddat de aangekondigde vergadering ter benoeming van twee Leden dier Kamer, zal gehouden worden op WOENSDAG den 24 dezer maanddes voormiddags ten elf ure. In de kennisgevingen staat verkeerdelijk Woensdag den 27 November 1838. Helder10 November 1838. De Burgemeester der gemeente STAKMAN B0SSE. HELDER en NIEÜWEDIEP 17 November 1858. De weleerwaarde heer Vis Dieperingpredikant te Wognumheeft voor hel beroep bij de hervormde gemeente alhier, bedankt. Door den kerkenraad der evangelisch luthcrsche gemeente le Maastricht is lot herder en leeraar bij die gemeente beroepen, de weleerwaarde heer II ei jenpredikant alhier. Ter vervulling der vacaturenontstaan door het overlij den van de heeren J. T. Meijer v, S. Har lees en A. Wessel zijn door Burgemeester en Wethouders tot wijkmeestereu be noemdin de Weststraat en Achtergracht-Westzijdevoor het gedeelte van de Nieuwe Hervorwde Kerk, tot aan den Kruisweg en de Waagsteeg, met de daarop uilloopende stegen, Je heer C. Meijers; in de Langestraat-Oostzijde heer K. Graaff en te Huisduinen, de heer P. J. Jekel. Z. M. heeft den sergeant-titulair bij hel corps mariniers P. Dibbetzmet ingang van den 16 dezer, benoemd tot 2n luitenant bij gemeld corps. De verzending van snoek naar Parijsdoor deu heer van Veen, te Wannepervecnneemt van week tot week toe, het- geen voor deze plaats veel vertier oplevert. Bijna dagelijks ge schieden er verzendingen somtijds van 400 lot 500 ned. ponden. Volgens medcdeelinglangs diplomatieke» weg verkre genis in de maand Augustus jl. aan het station van den noorder-spoorweg te Parijs gevonden een gouden doekspeld met diamanten van vrij groote waarde. Deze doekspeld berust bij de politie le Parijs. De ambtenaren vau politie in Neder land wien de regthebbende mogt hekend zijnzijn verzocht de uoodige mededeelingen deswege te rigtcn aan liet depart. van justitie. Men leest het volgende in de Pr. Dr. Cour. «Wij ontvangen het volgende berigt: Er hebben in den laalsteu lijd te 's Hage geruchten geloopen van de aftreding van een ol meer ministers, ja zelfs van het gchecle ministerie Welondcrrigtc liedcu meeueudat inderdaad de betrekking tus- schen de Tweede Kamer en het Ministerie zeer gespannen is de verslagen der Tweede Kamer op de ingediende wets-ont. werpen, en vooral die van de begrooliug, dragen weinige blij ken van ingenomenheid daarmede, zoodat de aanneming van vele zeer te betwijfelen valt. Dezelfde lieden verzekeren ver der, dat de Koning, de altoosdurcnde oppositie der Tweede Kamer moede, terwijl hij juist door de benoeming van dit mi. nisterie een blijk van toegevendheid aan de Kamer had willen geven, eerder tot eeue ontbinding der Kamer za't overgegaan, dan tot het aannemen van het ontslag van het Ministerie, om het volk in slaat te stellen vertegenwoordigers te zenden, die hem het regeren mogelijk maken." Als eene bijzonderheid wordt gemeld, dat de gevange nissen te Ulm, sedert deu 27 Octoher ledig zijn, terwijl cr zich gedurende de maand September en het hegiii van Octo her slechts twee gedetineerden in bevonden. Dezer dagen stierf le Oosterhout bij een landbouwer een koe aan bet zoogenaamd miltvuur of de St Huibcrtsziekte. Op-*" aanraden van een deskundige, doch met weerzin van den eige naar, werd hel heest in een gat gestoptna van dc huid onl-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1