DE ÏICTORIA-KOKERBRIG TE MMTREAl. BESTIM DEI! DOMEIffi. Openbare Verkoopingen INSCHRIJVING. der koningin van Engeland, in britsch Indiö afgekondigdis lord Canning tot onderkoning dier kolonie benoemd. De minis ter vau Oorlog heeft gelden beschikbaar gesteld, ten einde de verkleumde ledematen der verdedigers des vaderlands te ver warmen. 5— Spanje telt onder zijne inwoners 70 luitenant- generaals, 170 divisie-generaals, 500 brigade-generaals en 6 maarschalken. Over het loopende dienstjaar zijn reeds 25 millioen gulden door de Ned. Handelmaatschappij in 's lauds offerkist gestort. FEUILLETON. Een arbeid, die een glanspunt in de geschiedenis der verschillende bouw werken zal uitmaken, is de Victoria-kokerbrug, die men op dit oogenblik bouwtom de beide oevers van de St. Laurens rivier nabij Montreal in Noord- Amerika met elkander te verbinden. Dit buitengewone werk, hetwelk de aandacht in Engeland en de Vereenigde Staten bijzonder wekt, vordert vrij snel. Van de 24 gemetselde hoofden of pijlers, waaruit dit reusachtige mo nument zal zijn zamengesteldzijn op dit oogenblik veertien voltooid. De twee 'aatsten zullen in 1859 worden gebouwd. Om een denkbeeld van dien be- wonderenswaardigen arbeid te geven, zal het toereikend zijn te zeggen,da^ de Victoria-kokerbrug meer dan 50 millioen kosten en minstens 2-| Ned. mijl lang zal zijn. De brug bestaat uit een stel gegoten buizen, die aan de einden bijeengevoegd zijnen door 24 gemetselde pijlers gedragen wordenieder dier pijlers is vijftien voet dik. De zuidelijke zijden der pijiers, zijnde die, welke tegen de rigting van den vloed zijn gekeerd, die op deze plaats met eene snelheid van 7 tot 10 mijlen in het uur stroomt, loopen in zeer scher pe hoeken uit; die aan de zuidzijde vertoonen eene ligt-hellende oppervlak te Men heeft ze dien vormgegeven, opdat zij den minst mogelijken weder stand aan de ijsscliotsen zouden bieden, die met het einde van den winter komen afdrijven, en die, daar zij dikwijls 30, 40 en zelfs 50 voeten hoog te bereiken, bij herhaling groote schade aan de uit massieven steen gebouw de huizen hebben toegebragt, welke op de kaaijen van de stad Montreal zijn opgetrokken. Onder de genoemde pijlers is naauwelijks een steenblok te vinden, dat minder dan 7 tonnen weegt, en het meerendeel van die, welke tegen het ijs moeten bestand zijnweegt tien tonnen. Deze blokken zijn niet alleen met het stevigste cement verbonden, maar bovendien nog op verschei dene plaatsen met reusachtige ijzeren ankers, die eenige duimen diep in ie der blok zijn bevestigd. De openingen, door deze bewerking veroozaakt worden op de gewone wijze met gesmolten lood gevuldwaardoor het ge heel tot eene vaste massa wordt vereenigd. In het binnenste van die reus achtige metalen buis, uit gegoten kokers zamengesteld, die met de einden aan elkander zijn gevoegd en door gemetselde pijlers boven den stroom worden gedragen, zullen de tremen van den spoorweg van Montreal heen en weder trekken. Deze bijeengevoegde huizen zullen aan ieder der beide einden 19 voet hoogte hebbenhare afmetingeu zullen trapsgewijze grooter worden, zoodat zij in het midden 22 voet en 6 duim in doorsnede berei ken. Iedere buis moet 16 voet breed zijn, zijnde 9 voet 6 duim meer dan de breedte van den weg, die volgens de reglementaire bepalingen der Cana- dasclie spoorwegen, 5 voet, 6 duim wijd is. Het totale gewigt van de ijzeV ren buizen zal 10,400 ton zijn, Als de brug gereed is, zal zij het meest majestueuse gezigt opleverendat men zich zou kunnen verbeeldenzij zal 60 voeten boven de zomer-waterlijn van den St. Laurens-rivier verheven zijn. Deze hoogte neemt aan beide zijden met eene helling van 1 tot 130 af, zoodat aan de beide uiteinden de brug slechts 36 voet boven het water zal liggen. A D V3 R.T E 1T T 2 E XT. Mogten wij den 29 November 11. ons verheugen mei de verlossing van mijn geliefde Echtgenoot, MAUTJE C. ABBENES, heden trof mij den gevoeligsten slag mijns levens, daar het den Heere behaagde, haar in den jeugdigen leeftijd van 24 jaren en 4 maanden tot zich te nemen, slechts 9 maanden mogt ik mij in haar bezit verheugen, eene toenemende verzwak king maakte een einde aan haar voor mij zoo dier baar leven. Ik verlies en betreur in haar eene ge liefde en beminde Gade, mijn moederloos weesje eene zorgende Moeder, hare Ouders eene beminde en deugdamc Dochter, in dat vertrouwen hopen wij te berusten in den wil der alleen wijze Voorzienigheid, en wij staren de geliefde overledene na tot in en over het graf in de hope eens zaligen wederziens. KoegrasTHEODOBÜS NOOT. 5 December 1858. C. A. ABBEN'ES. F. ABBENES, geb. KOPPEN. BIJ De ontvanger der registratie en domeinen te Helder zal, ten zijnen kantore, op den dijk Wijk II, No 415, overgaan 1. op Donderdag den 16den December 1858, des voormiddags ten twaalf uretot de openbare ver. kooping hij inschrijving, VOOR AFBRAAK van de oude Sluiswachlerswoning aan het Nieuwe- werk te Nieuwediepbij het kadaster bekendge meente Helder, sectie C, Nummer 179. 2. Op Vrijdag den 17den December 1858, des voormiddags ten twaalf ure tot de openbare ver. kooping bij inschrijving van eene partij buiten dienst gestelde Arlilleriegoederen. Gegadigden moeten daags voor bovengemelde dagen ten voormelde kantore franco inleveren behoorlijk gesc- gelde geteekende en gesloten inschrijvings-billetlen be vattende duidelijke opgave van de som die geboden wordt en, voor zoo veel de artilleriegoederen betreft, van de verlangde kavels.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3