VVkV>'»S«* UELDËRSCHË en MECWEDIEPER CIllliAM. 19 DECEMBER. 1T133 TT W S T IJ D 11T B H. i Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Br.te Nicuicedicp. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post1.50 Enkele nommers»0 10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zaïur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederer regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimtedie zij buslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever ZESTIENDE JAARGANG. HELDER en N1EUWEDIEP18 December 1838. In de zitting van den Gemeenteraad op jl. Dingsdag den 14 December 1838, waren de heeren J. Strootman en J. S. Janzen niet tegenwoordig. Na de opening der vergadering werden de notulen van het verhandelde in de vorige zitting gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding eener voordragt van hel Bestuur van het Algemeen Weeshuis in deze gemeente, ter vervulling der va caturen in dat bestuur, door de gewone aftreding op primo Januarij 1839 ontslaan, werd de heer E. J. Veriveijde tot regent, cn mejufvrouw M. Iluardiechtgenoot van den heer Papineau tot regentes van dat gesticht herkozen. Op voorstel van de plaatselijke schoolcommissiewerd de toelage aan drie kweekelingen van de plaatselijke kweekschool ter opleiding van onderwijzers hij de openbare lagere scholen in deze gemeente van 30lot op 73 verhoogd en het getal der kweekelingen met een vermeerderd. Overeenkomstig de voordragt van de commissie voor de on derhoudswerkenwerden vastgesteld de conditiën voor den ondcrhandscheu verkoop van erven op het opgehoogde gedeelte van de Nieuwstad, cn aan 23 bewoners van dal gedeelte der gemeente, ieder écu erf ter bebouwing toegekend. De voorzitter deed mededeeling, dat de onderhoud» commissie zich onledig hield met hel ontwerpen van een plan lot de verdere ophooging van de Nieuwstad, in verhand tot ccne ver breeding van het Hcldersche Kanaal. Op eene spoedige uit voering dier werkzaamhedenook om daardoor in den winter cenig werk te verschaffen, verklaarden de leden veel prijs te stellen. Ter voldoening aan art 25 der wet tol regeling van het armbestuur, werd vastgesteld het maximum van den onderstand, dat gedurende het jaar 1859, naar gelang van het jaargetijde, de sterkte der gezinnen, de leeftijden cn de ligchaamskrachtcn kan worden verstrekt aan de armen wier aanvraag krachtens art. 22 dier wet is ingewilligd, en dus niet in Godshuizen worden opgenomen, De voorzitter deed mededeeling van de resolutie van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den 1 December II. No. 2, waarhij de rekening der gemeente voor de dienst van 1857 gesloten en het bedrag der ontvaugsten en uitgaven werd vastgesteld. Na de lezing van een nader adres van eenige bewoners van Huisduinen en het Koegras om de plaatsing van eene vroed vrouw te Huisduinen, verklaarde de vergadering met eenparige stemmen, in de aangevoerde redenen gecnc voldoende termen te vinden, op de afwijzende beschikking van den 16 Novem ber 11. terug te komen. Ten gevolge van het besluit tot verlichting hij de bebouwing in den Helderscheu polder, werd magtigiug verleend, tot de plaatsing van drie lantarens, en wel twee op den polderweg en één langs de bebouwing aan de achterzijde der molen- gracht. Ter voorbereiding eener regeling der aangelegenheden van liet lager onderwijs in deze gemeentein overeenstemming met de wet van den 15 Augustus 1857 (staatsblad No. 103), werden aan het dagelijksch bestuur toegevoegd, de raadsleden de heeren Reerimjh en Strootman. In afwachting eener daartoe strekkende voordragt van de plaatselijke schoolcommissie, werd, aan den heer li. J. Sc/iuyt, op zijn verzoek, met ultimo December dezes jaarseervol ontslag verleend, uit zijne betrekking van hulponderwijzer bij de openbare lagere scholen alhier, en zulks ter zake zijner benoeming tol klerk hij de directie der Marine te Willemsoord. Aan de vergadering werd voorgelezen eene missive van,»tfet raadslid den heer B. R. de Breukwaarbijonder opgave van redenen, werd voorgesteld:

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1