hand, welke haar in de maand Oclober was loegebragt, bij gelegenheid dat zij haar schoothondje, hetwelk voor de deur liep, tegen de aanvallen van een anderen hond wilde be schermen. Sedert eenige dagen ziet men Ie Londen rijtuigen met wielbanden van elaslieke gom, in plaats van ijzer, welke daardoor het voordeel hebben geen gcdruisch Ie maken. Te Londen is een 12jarige knaap naar het geregtshof verwezen, uithoofde hij, die pas ui! de gevangenis ontslagen was, eene dame op de straat eene geldbeuis heeft uit de hand gerukt. Een hooggeplaatst en zeer bekend persoon te Parijshad een leerling van Hahnemann ontbodenwegens eene zware verkoudheid. Deze liet hem aau een fleschje ruiken, doch zonder gevolg; drie dagen later liet hij hem aan een ander fleschje ruiken, met het gevolg dat de verkoudheid eer erger dan beter werd. Nog eenige dagen later vergastte de homoeopaalh de reukorganen van zijn patiënt op een derde fleschje en deze snoof zoo veel van het heilaanbrengend geneesmiddel op, dat hij thans in het geheel niet meer ruiken of spreken kon. Weder acht dagen verliepen zonder beterschap, en ein delijk was een dosis vlierzonder hulp des geneesheers ge bruikt genoeg om de verkoudheid geheel te doen wijken. De gelukkige patiënt liet daarop den homoeopaath komen, en vroeg hein zeer misnoegd, hoe veel geld hij voor zijne visites moest hebben: 500 francs", was het antwoord. De heer W. ging naar zijne secretaire, nam een bankbiljet van 300 francs, doch toen de geneesheer het gretig wilde aanvatten, zcide hij zeer koelbloedig: ruik, doctor, ruik, dan zijt gij betaald, even als ik door u geholpen ben". Zeer bedaard stak hij de som bij zich, en de geneesheer kon zich, zeer voldaan, wat zijne reuk. zenuwen betreft, naar huis begeven. BURGERLIJKE STAND, Van II 18 December 1838. GEHUWD: G. Slrikker en T. Smit. J. van Vaalen en E. Hoek. T. A. 5lui ven berg en M. Boormeester. C. J- Valkenburg en J. M. Hannse. J. Klooster en G. Dekker. BEVALLEN: N.Vos geb. Lap D.T. K win kelen berg geb. Ruis Z M. Slort geb. Kuiper D- M. B. Lastdrager geb. Leis D. M. G. van der Zee geb. Oosten Z. G. Kliuk- spoor geb. Nugter Z. A. M. Klijn geb. Selderbeek D. M. Kindt geb. Rezel D. J. Reinerd geb. Verschoor Z. B. S. Arons geb. Groen D. N. Stijgers geb. Kater Z. S. Hofland geb. de Vries D. E Holslijn. D. Levenloos aangegeven 2. OVERLEDEN: P. Mors 5j. P. Dekker 60 j. B. van der Kamp 85 j. P. L. Poslsma 10 m, BEUUSBERIGTEN- Amsterdam 17 Dec. Werk. Sch. 2J- pc. 64|. 5 pet. 76, 7 4 pc. 98|. Spanje. I J pc. oOJ^. buitcnl. 5 pc. 46r7T. binnenl. o pc. 42;T. Rusland, b pc. 106§ 1816, 3 pc. 104J, 1829, b pc. 92. Oostenrijk, metall. b pc. 77fjj. amst. b pc. 86*. natio nale 1834 b pc. 78|. metall. 2J pc. 59T|. SCHEEP5T IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN: TEXEL, 15 Dec Megne (st.), Londen. Gsterennog: Arnon, Gibboci Rangoon, 1. v. Falmouth. 16 Deo. Aalborg, Kolkman, Soerabaija, I t- Falm. Gassandna, Heijm, Portorieo. Lion, (st.) Londen, Egbertus. Schrik, Newc. Jeltina, Korter, dito. 17 Dec. George V, Pieper, Hamburg. Flora, Carter, Londen. Jetskelina Wija, Doornbosch. St. Petersburg. UITGEZEILD TEXEL, 15 Dec. St. Nicolaas, Grummels Gibraltar; Ocean Harus, Schields. Victory, Onveil, Snnderland. Graat van Rechteren (st.), Huil. 16 Dec. De Vrouw Anna, van 't Voer, Londen. Diana, (sl), Lond. Jantina Alida, Texer. Leiïh Afred Hortense, Guillemette, Blyth. Iris, Pellenn, Newc. Ameline, Arthur, avontuur. 17 Dec. Diligent. Amicelle, New. Helen Lyndsy, Globe, Londen. GEME1T3DE BEB.IGTE1Ï. De keizerin-weduwe van Rusland is door ccne ontsteking in de long aangetast. Tussclien Oostenrijk en Rusland heerscht eene betere verstandhouding. De Champs Elysces te Parijs zullen worden aangelegd lot een openbaren tuin. De begrooling voor bel deparlemeul van oorlog is aangeno men met 40 legen 22 stemmen. Koningin Vieloria heeft een zeer vleijenden brief aan den franschen generaal Nicl ge schreven over bet door hem uitgegeven werk omtrent den vebllogt in de Klim. Te Londen zijn proeven genomen met twee nieuwe reddingbootcn van 30 voet lengte en zes paar riemen, welke proeven zeer voldaan hebben. De pre sident der peruaansche republiek heeft, met goedvinden der wetgeveude magt, aan Eeuador den oorlog verklaard. Het fort Willem I c. a., te Breskens, zal, ten voordecle van 's rijks schalkislpubliek worden verkocht. De liberalen hebben bij de verkiezingen voor deu pruissischen landdag de zege behaald. In het begin des volgenden jaars zullen uit En geland weder verstcrkingstrocpen naar Iudie worden gezonden om in den strijd legen het heele klimaat en de zwarte in boorlingen den laatsten adem uitteblazen. De redacteurs der verschillende parijschc dagbladen maken zich tot duelleren gereed. De Tiber is buiten zijne oevers getreden; het wa ter staat in Rome op sommige plaatsen J- el hoog binnen de stad. Te Winschoten is eene hofstede, die in 1847 dc som van f 9000 had opgebragtthans voor het dubbele van dat bedrag verkocht. Te Parijs zal eeue handelschool voor jeugdige meisjes worden opgcrigt, waarin deze in het boekhouden en het voeren van correspondentie zullen worden ouderrigt. Op den weg tusschen Slecuwijk en Breda werd dezer dagen een heer door vijf personen dringend verzocht te blijven staan en zijne gelden en goederen aflegeven. Hij was echter zoo

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 3