HELDËRSCHE en IVIEIWEDIEPER EOLIIVM. ITÏ^U TT S T IJ D IIT 3- B XT. 26 DECEMBER. •v\V Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den BoeUh. C. BAKKER Bz.te Nieuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post«1.50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZONDAG ZESTIENDE Andermaal wordt berigtdat het eerste nommer van den volgenden jaargang op den Nieuwjaarsdag zal worden uitgegevenin plaats van den 2den Januarijdat dit nommer weder een Heilwensch aan Verwanten Vrienden, Bekenden en Begunstigers zal bevatten, onderteekend door eene alphabetische lijst van Personenwelke daartoe vooraf hunne namen en kwaliteiten zullen hebben opgegeven aan den Uitgever dezer Courant (in den Boekwinkel), of aan de H.H. L, Verheij en N. Vroon. Van eiken onderteekenaar wordt gevorderd de vooruit, betaling van v ij f t i g centen, ten voordeele van de algemeene armen dezer gemeente. Men wordt verzocht de namen op te geven vóór Woens dag den 29sten dezerdes middags ten twaalf ure. Met het oog op de behoeften der armen in dit jaarge tijde, hopen wij op eene talrijke deelneming. HELDER en NIEUWED1EP24 December 1858. De rederijkerskamer Olympiaonder de zinspreuk: «Niet Volmaakt" alhier, hield jl. woensdag-avond hare tweede buiicngewone vergadering in dezen winter. Met veel genoegen werd deze vergadering door een groot aantal kunstlievende leden met hunne dames bijgewoond. De werkzaamheden der eerste afdeeling, bestaande in voordragten van dichtstukkenmoglen, zoowel door eene goede uitvoering, als door eene aangename afwisseling de algemeene goedkeuring wegdragen. De tweede afdeeling strekte door de voordragt van het drama: «Hooft en Huijgens te Alkmaar in 1828", niet minder om den aanwezigen waar kunstgenot te schenken. De uilvoering van dezen avond was regt verdienstelijk en zal er voorzeker niet weinig toe bijdragen om de belangstel ling in de zaak der rederijkers alhier te bevorderen! JAARGANG. Men meldt uil 's Gravenhage van den 21 dezer: »Z. K. H. de Prins van Oranje is gisteren gelukkig aan een gevaar ontkomen dat anders schromelijke gevolgen had kun" ncn na zich slepen. Meermalen hebben zich velen verontrust over het wat al te stoute rijden van den onverschrokken ruiter. Eenige malen heeft Z. K. IE daardoor zelfs kleine ongevallen gehad die echter door hunnen goeden afloop weinig of niets te beduiden hadden. En zoo ook gisteren. Van uit het bosch stadwaarts rennende, scheen het paard niet goed genoeg aan den teugel Ie beantwoorden en reed vlak tegen een der boomen van de laan langs de tentjes; door den schok helde de Prins over en uit de stijgbeugels. Gelukkig bleef het flinke paard oumiddelijk staanwaardoor gevolgen zijn voorkomen, waaraan wij liever niet denken. In een oogwenk was de Prins weder regt in den zadel en vervolgde met den edelen zwier, hem zoo eigen, zijnen weg. Maar het feit alleen sluit in zich hel vurig verlangen van een ieder, dat de zoo beminde Prins van Oranje in 't vervolg aan zijne ridderlijke onverschrokkenheid eenige meerde behoedzaamheid pare.' Men verneemt, dal Z. 31., op voordragt van den mi nister van marine, heeft bepaald, dat een sloomschoener zal worden gebouwd, die den naam zal voeren van Frans Naere- boutter eere van den onverschrokken zeeman en edelen menschenvrienddie zoovele schipbreukelingen het leven heeft gered, die o. a in den nacht van 28 Julij 1779 op dcu Noor der-Ratjan van het wrak de Woest du in 87 mcnscben be houden aan wal bragt, en die ten laatste in de golven zijn graf heeft gevonden, welk lot ook dezer dagen zijn kleinzoon heeft getroffen. In den nacht van den 21 dezer is hij Texel gestrand een oldenburger schoener; het schip is wrak, doch de equipa- gie gelukkig gered. Naar luid van een bij het departement van mariqo-*6ST^° vangen telegram, zijn Zr. Ms. stoomschepen Evertseff/ AdinR»

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1858 | | pagina 1