worden medegedeeld: Het nederl. driemastschip Maleijer, kapt. Bokliep op 14 Dcc. jl. van Helvoctsluis te Hartlcpool binnen. Den volgenden dag begon men met de lossing van den ballast, laadde vervolgens 905 ton steenkolen en ging op 20 Dcc. naar King Georges Sound onder zeil. Te Clcrkenweil is zekere Gloucester voor den regter ge- bragl, onder beschuldiging van, behalve met zijne eerste, nog 'n leven zijnde gade, nog met zes andere vrouwen gehuwd te zijn. Hij heeft de misdaad beleden, en zal nu voor het cri minele gcreglshof teregt staan. Uit het getuigenverhoor, waar bij de zaal door nieuwsgierigen gevuld was, bleek, dat hij eens op den zelfden dag te gelijk vier meisjes ten huwelijk had gevraagd. Te Marseillc is, ter gelegenheid van het Kersfeest, de geboorte van Christus opgevoerd, even als dit in de midden eeuwen algemeen de gewoonte was. De figuren waren groote poppen, die, door middel van touwen, als in cene poppenkast werden in beweging gebragl. De dialoog werd opgevoerd door hen, die de poppen achter de schermen in beweging bragten. Het publiek woonde deze, voor onzen tijd nieuwe godsdienst oefening met de grootste belangstelling bij. Te Valleis, in het departement ïudre cl Loire, heeft een inan zijn paard en zijne vrouw voor 500 francs verkocht! Toen de vrouw dit vernam, is zij met zoo veel liefde en lee- derheid op haar man aangevallen, dat deze voor dood werd weggedragen. Een vreemd contract, op vreemde wijze geratificeerd. Te Pau is eenc dame uit Parijs eensklaps overleden; van tafel opslaandeviel zij, door eene beroerte getroffen, neder. De doctor liet hare kleedercn lossnijden, en vond in zakken, die in haar corset gemaakt waren, eene som van 12,000 francs in goud, en voor meer dan 200,000 francs aan bankbiljetten. Waarschijnlijk heeft het gewigt van dit geld de digestie be lemmerd, en den dood veroorzaakt. Het is verwonderlijk, met welke vrijheid de fransche bla den over de italiaansche zaken spreken. Zoo laat b. v. de Messager de Parisaan wiens hoofd de heer Achille Jubinal, gedeputeerde bij het wetgevend ligchaam, staat, zich aldus uit Op Italië is tegenwoordig alle hoop en vrees gevestigd; men zou zeggen, dat dit schoone land weder, even als in de 16de eeuw, het mikpunt geworden is van geheel Europa; de Italia nen hebben de beoefening van kunsten en wetenschappen over Europa verspreid, en thans zullen zij aan Europa het voor beeld geven van liefde voor het vaderland. De gisting in Lombardije wordt icderen dag grooter, en men kan spoedig eene uitbarsting verwachten, wanneer niet de groote mogend heden, die toch ook wel niet langer zulk een voortdurenden staat van gisting in Italië mogen toestaan, aan dat land zijne vrijheid hergeven". Oulangs schelde een meisje van ongeveer 8 jaar bij den beroemden schrijver van kinderwerkjes, professor Grimm, aan. Toea zij bij hem was toegelaten, keek zij hem geruimen lijd aandachtig aan en vroeg eindelijk: Zijl gij hel, die zulke mooije sprookjes geschreven hebt?" Ja, lief kind, ik en mijn broeder." - Hebt gij dan ook dat vertelseltje van dien slim - men kleermaker geschreven, dat eindigt: Die het niet geloo- ven wil, betaalt een daalder"?Wel zeker." Nu, dan moet ik u zeggen, dat ik er niets van geloof; want eene prin ses zal toch wel niet met een armen kleermaker trouwen; maar den daalder heli ik niet. Hier is echter vooreerst een groschen; de rest zal ik u bij gedeelten afbetalen." Men kan zich de verwondering van prof. Grimm over de goede trouw en op- reglheid van het lieve kind voorstellen. De berigten uit Italië zijn voortdurend van onrustbarende!) aard. Brieven uit Turin melden, dat men daar meer dan ooit aan den oorlog gelooft. De grootvorst Konslantijii moet zich dienaangaande niet onduidelijk hebben uitgelaten. Ilij zeide wel is waar niet openlijk, dat Rusland het eerste sein voorden oorlog zou geven of daaraan terstond zou deelnemen, doch bij zou geenzins den diepen haat, dien Oostenrijk den Russen in boezemt, verborgen entevens de hoop uitgedrukt hebben, dat, wanneer de oorlog lussehen Sardinië en Oostenrijk weder mogt uitbarstenhet eerste alsdan meer geluk mogt hebben dan in 1849. De woorden, welke de russische prins zich liet ontval len, bevestigen ongeveer hetgeen men in den jongstcn lijd over oorlogzuchtige plannen zeide. Men wil voorloopig de isolering van Oostenrijk en de gevolgen welke daaruit kunnen voort, vloeijcn. Is dit doel bereikt, dan zal Rusland ziju neutrale stel ling laten varen, en Engeland zal dan Parijs en Petersburg vercenigd voor zich vinden. Wat Milaan en Lombardije betreft, melden de berigten van daardat de ontevredenheid steeds grooter wordt en zich te Milaan in openlijke gewelddadigheden lucht geeft. Een aantal personendie zich daaraan hadden schuldig gemaakt, zijn gearresteerd. Het waren echter meest geen Lom- bardijers, maar Piemontezen. Het schijnt overigens, dat men van Turin alle moeite doet om de ontevredenen in Lombar dije voedsel te geven en zoodanige gebeurtenissen in het leven te roepen, welke eene verklaring van den staat van beleg nood zakelijk maken. Men hoopt, dat daardoor een toestand zal wor den geschapen, die elke regelmatige regering onmogelijk maakt, die den toestand der bevolking wel is waar "verergertdoch de oostenrijkschc heerschappij gehaat moet makeu. BURGERLIJKE STAND Van 51 December 1858 7 Jauuarij 1859. GEHUWD: G. Goedkoop en G. van Laar. BEVALLENM. van Woesik geb. Timmerman Z. C. J. R. W. van de Laar geb. Slulen D. J. Groen geb. Vcllman D. N. Zwaan geb. Breet Z. T. Klein geb. Bakker D. T. Corporaal geb. de Ring D. J. Feijerabend geb. Schraa D. A. van der Kemp geb. Fennik Z. G. G. Jacobs D. T. de Wijn geb. Kruk Z. A de Wolf geb. Schoen Z. A. Rieken geb. Boon D. A. de Boer geb. de Graaf Z,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 2