M (OÏÏIUCT IS EEi\ COMRAGT. van Genua aan Z M. overhandigd heeft, wordt gezegd, dal Genua, als handelstad, lot den vrede geneigd is, doch dat wan neer die vrede niet overeen te brengen was met hel welzijn des vaderlands, de stad, even als in 1746, tol ieder offer aan de hooge regering geneigd was. De koning antwoordde, dal de politieke horizon duister, doch dal hij zeker was, dat Ge nua, hij liet ontstaan van moeijelijkheden, niet ten achter zou blijven. Onlangs werd voor het hof (kamer van correct, appcllen) te Parijs behandeld een diefstal, gepleegd in ecne omnibus. Op de oproeping van den naam Herrcwegentrad als beschuldigde voor, ccne vrouw, die meer dan zes voet groot was. Wat is uw beroep?" vraagde dc president. Oud militair, was liet antwoord. Marketentster waarschijnlijk?" Neen, mijn heer, in 1830 was ik solJaat, in 1851 korporaal in Belgische dienst bij liet 12de regcmenl infanterie, en gedecoreerd met het ijzeren kruis. Ik wilde hij mijn man zijn, cp kon dit niet anders doen, dan door in mauneukleèren als soldaat dienst te nemen; later hen ik marketentster geworden, doch werd als korporaal gepensioneerd". Na het overlijden van haar man, hertrouwde zij met Herrewegen, en leed gebrek, zoodat zij zich genoodzaakt zag in een omnibus, van eene dame de portc- monnaie te ontfutselen. Niettegenstaande het loffelijke gedrag der beklaagde, dc beden der bestolene dame, en de verdediging van den advocaat Mr. Humauu, is zij tot een jaar gevangenis straf veroordeeld. SCHEEPSTIJDINGEN- BINNENGEKOMEN: TEXEL, 6 Febr. MaduraSchagen van Leeuwen, Tjilatlapvertr 7 Oct. Anthouia en Geertruida, Forbes Browning. Samarang, vertrok 53 Oct. 7 Febr Cuba, Eijlers, Suriname. De Vrouw Anna, van 't Veer, Lon den. Secret (stHult, 8 Febr. Maria Agi.es, ten Brink, Patjtan. Jacoba en Christina, Berk, Batavia. Australia, Tkomberg, dito. Ali- ce Tainter, Post Mobile. UITGEZEILD TEXEL, 6 Febr. 2 Zusters, de Groot, Emma, Hall, en Aalborg, Folk- man, allen Londen, DuohessBurtonNewcastle. Gouverneur van Ewyck (st), Minister Thorbecke (st beiden Huil. 7 Febr Vlinder, Nederl. oorlogskotterstuurman Noordzij, Hellevoet. MARKTBERIGTEN- ROTTERDAM, 7 Febr. De aanvoer van granen was lieder. zeer klein. Tarwe Nieuwe witte Zeeuwsche ging tot 10 ct. verhooging langzaam van de hand, puike f7,80 4 8; goede f7,30 4 7,70; mindere en gemeene van f6,25 a 7; jarige van f8 4 8.75. Rogge goed prijshoudend; nieuwe Zeeuwsche f5,50 4 5,80. Gerst in de beste soorten met goede vraag, puike winter en zomer van f 4 60 tot 4.80; mindere en afwijkende van f3.70 tot 4 30. Haver 10 c. hooger; n. voer f2 20 4 3. Paarden- boonen als voren f6 4 7.75. Boekweit onver. N. Noord-Brab. f170 4 175. Erwten 25 c. lager; kleine f8 4 11.25; groole f8.70 4 14.75. Witte en bruine Boonen zonder verandering; witte f8.75 a 10; bruine f7 75 4 10. Ter veemarkt te Londen waren op den 7 dezer aangebragt 13,464 Run- deron, 16,600 Schapen, 133 Kalveren en 400 Varkens. SCHIEDAM 8 Febr. Moutwijn '13.50. Jenever f 19 Arriste.-d. proef f 20,25. BEURSBERIGTEN; Amsterdam 8 Febr. Werk. Seh. 21 pc. 64, 5 iic. 771. 4 pc. 98. Spanje. I J pc. 29JA. huilenl. 5 pc. 44J. binnen], 3 pc. 39,f. Rusland. 5 pc. 1U4f 1816, 3 pc. 102J 1829, 3 pc. '.iüj. Oostenrijk, mclall. 3 pc. 69. amst. S pc. 80]. natio nale 1834 3 pc. 71. mclall. 2J pc. 53J. 3EME1T3DE BEBI3TE1T. Te 's llage is in de vorige week brand ontslaan in de- school voor domkoppen. Te Middelbands is een wagen, met een paard bespannen en waarin zich drie personen bevonden van de hooge kade in het waler gestort. Te Napels zijn onderscheidene jonge officieren gearresteerd. Volgens ge ruchten zal prins Napoleon tol groot-admiraal des keizerrijks worden benoemd. De woelzieke Kossuth is, vergezeld van drie andere hongaarsche uitgewekenen, naar Turijn afgereisd. Te Parijs is ecne brochure in het licht verschenen, getiteld: Napoleon lil en Italië. In den lijd van drie dagen zijn er meer dan 40.000 exemplaren van verkocht. Bij een inwo ner te Haarderinolen zijn reeds in hel laatst der vorige maand een paar jonge duiven uitgebroeid. De laatste beriglcn uil Britsch-Indie luiden vrij gunstig. De minister van koloniën is onpasselijk. Te Alkmaar staal een kamperfoelie in vollen bloei. Te Oldemarkt heeft een jager zijn duim en voorste vinger afgeschoten. Te Driel is een jongeling tusschen de raderen van een molen geraakt, waarhij hij het leven heeft in geschoten. Men raadt den banketbakkers aaii het anijszaad alvorens het te gebruiken, door een deskundige te doen on derzoeken. Te Rotterdam en op meer andere plaatsen heeft men er schadelijke beslanddeclen onder ontdekt. Prinses Friedrich Wilhelm van Pruissen neemt dagelijks in krachten toe. Men begint er tegenwoordig meer ernstig op aantc- dringen, dal aan de herstelling van den ziekelijken trans-at- lanlischen telegraaph gearbeid worde. Keizer Soulouque I heeft reeds twee nederlagen geleden. Dc troonrede, waar mede door koningin Victoria het engelsche parlement is geo pend, heeft zoowel te Parijs als te Londen een diepen indruk gemaakt. De metalen-kruisridders maken zich gereed om 's konings verjaardag luisterrijk te vieren. FEUILLETON. Een boer kwam in het voorjaar van 1856 in eene drukker ij in Indiana t om het verschuldigde van eene advertentie, door hem in het aldaar uitge geven dagblad geplaatst, te voldoen. Bij die gelegenheid betuigde hij zija leedwezengeen abonnement op het blad te kunnen nemenemdat hij geen geld lied. «Welnu, dan hebt gij toch hoenders", zeide hem de redacteur^ «Ik wil u mijn dagblad een jaar lang zenden, tegen ruiling van hetgeen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 3