kwestie. Wal de eerste aangaat, zal Oostenrijk zeer toegevend zijnTurkije zal bewilligen in de beslissing omtrent de dubbele verkiezing in de vorstendommen. De italiaansche quaestie zal nog al wat tijd vercischen, eer die beslist is. De gemeente Fluns (Bünden) heeft zich, eindelijk, on langs met groote kosten van een eigen kerkhof voorzien maar moest, ofschoon ook uit ongeveer 1100 koppen zamengesteld, ruim zeven maanden lang van het genot der inwijding verstoken blijven; want niemand scheen lust te hebben, den eersten doode- lijken sprong in den afgrond te doen. Eindelijk kwam er uit komst, een man, in den jeugdigen leeftijd van 55 jaren, hielp zijne gemeente uit den nooden deedals een moderne Cur- lins den sprong in den afgrond der dooden. Te Meissen wierpen dezer dagen de visschers boven de El- bebrug hunne netten uit en werden korten tijd daarna eene zeld zame zwaarte gewaar, die hen met de hoopvolste verwachting vervulde, welke nogtans bij nader onderzoek in een treffende teleurstelling verkeerde, vermits geen zalm of snoek, maar een meisje in het net lag, dat in vertwijfeling den dood in de wateren der rivier gezocht en gevonden had. Uit Japan wordt van 10 Nov. 11. berigt, dat de nieuwe keizer, Foën Tzigo, een edict heeft uitgevaardigd, betrekkelijk de uitvoering der jongste tractaten met de vreemde mogendhe den. Het is van liberalen geest vervat, en bepaalt, dat de uitoefening der katholieke gedsdicust in de havens van Simoda, Hakodadi, Nagasaki en Decima geoorloofd is. De invoer van opium wordt daarbij echter door het geheele rijk voortdurend op strenge wijze verboden. De laatste bepaling is des te be langrijker, naardien de Engelsehen hadden gehoopt, van dien vorst het verlof lot invoer te erlangen, dat zij van zijn voor ganger niet hadden kunnen verkrijgen. Tc Alhole bleef voor eeuige dagen een zich aldaar be vindende watermolen stilslaan. Toen men naar de oorzaak zocht, vond men tusschen de molenraderen het verminkte ligchaam van het vijfjarig kind des molenaars, dat, op kleinen afstand in den molenvliet gevallendoor den stroom onder de raderen was ge- bragt. Dit was het vierde kind, dal, sedert weinige jaren, in dien vliet het leven had verloren en waaronder zich niet min der dan drie van den molenaar bevonden. De Wolverhampton Chronicle berigt, dat de markies van Stafford in het bezit is van eene nieuwe soort stoomwerktuig, om op gewone wegen te rijden. Het weegt bijkans niet zwaar der dan een ton en kan 14 lot 16 mijlen per uur afleggen. Het heeft drie wielen en wordt door eene kruk bestuurd, even als de zoogenaamde velocipèdes. Het is van twee paarden krachten en kan in het geheel vier personen bevatten. Het gezelschap waarbij ook de lords Grosvenor en Blantyro, is de stad Newport doorgekomen, waar dat nieuwe rijtuig veel opziens onder de bewoners heeft gebaard. MARKTBERIGTEN. ROTTERDAM14 Feb. Tarwe. Nieuwe witte Zeeuwsche by redelij ken aanvoer tot 10 c. verlaging traag afgaande; poike vari (7.70 tot .00 goede f7.25 a 7.50; miod. en gemeene van f6 tot 6 80; jar. van f8 lu, 8.75. Rogge als voren, N. Zeeuwsche f5.50 a 5 80. Gerst prijs houdend; puike Winter- en Zomer f4.80 5 5; mindere en afwijkende tS'JO a 4.50. Haver en Paardenboeken onveranderd; gewone voerhaver 12 92 A 3. Paardenboonen van f6.25 tot f7 75. Boekweit als voren: N. Noordbrab. f 170 A 175. In veiling afgedaan 4 last gew. Fransche 140j f141 a 142 Erwten zonder verandering; Nieuwe Zeeuwsche kleine f 8 a 11.25, groote f8.75 a 14.75 Zeeuwsche witte en bruine Boonen 25 c. lager; witte van f8.50 tot 9.73; bruine van fj7.25 tot 9.75. Kana- riezaad in de beste soorten met goede vraag van f12 tot 12.25; gering» bezette kwaliteit moeijelijk te plaatsen van f7 tot 10. Koolzaad zonde, handel. SCHIEDAM, 15 Febr. Moutwijn f14. Jenever f 19.50; Amsterii. proef f 20,75. SCHEEPSTIJDINGEN- BINNENGEKOMEN: 13 Febr. Peking, CroeseBatavia, vertr 29 Oct. Raager (st.j Londen. 14 Febr. Schoon VerbondBorchers, Batavia, vertrok 8 Nov. 15 Febr. PetronellaCatharina, Hagen, Batavia. Walborg, LundHuil. Caroiina, als bijlegger. UITGEZEILD 13 Febr. Perceverance, Cummings, Londen. Fox, King, Yarmouth. 14 Febr. Hoop, Fokkema, Londen, is uit zee teruggekomen. BEURSBERIGTEN; Amsterdam 15 Febr. Werk. Sch. 2 j pc. 64j|. 5 pc. 77j-. 4 pc. 9Sj. Spanje. 1 j pc. 50xj. builen!. 5 pc. 44r|. binnenl. 5 pc. 40T j. Rusland. 5 pc. 104j 1816, 5 pc. 105 1829, 5 pc. 91{. Oostenrijk, metall. 5 pc. 69 j. amst. 5 pc. 80 j. ualio- nale 1854 5 pc. 7 I j. metall. 2j pc. 55j. GSlMSnöDS BSB.IC-TS1T. Te Amsterdam is een korenmolen op den Buitensingel bij den tuin de Nederlanden tot op den grond afgebrand. Onze verdedigers des vaderlands hebben eene eigene courant in bet Militaire Weekbladhetwelk te Bieda in hel licht verschijnt, De jaarlelter voor de branding der schepen en vaartuigen bij de meeting daarvan, voor het regt van palcnt is in dit jaar de letter A. In Duitschland pogen de regeringen middelen in bet werk te stellen om den uitvoer van paarden te belet ten. Tc Virginie heeft een duel tusschen twee negers plaats gehad. Te Banbury hebben de engelschc liberalen bij de verkiezing van een vertegenwoordiger gezegevierd. De keizer van Abbyssinië bevindt zich op reis naar Frankrijk met kost bare geschenken voor collega Nap. Tc Besancon heerscht zulk eene drukte met het fabriceren van palroncndat de soldaten door 400 vrouwen daarin worden bijgestaan. De schrijver van de brochureNapoleon III en Italië heeft met dien arbeid 10,000 fr. verdiend. De troonrede van keizer Napoleon heeft in Oostenrijk bij velen een gunstigen indruk te weeg gebragl. Vorst Milosch beeft zich zeiven tot erfelijk Yorst geproclameerd. De erf-prinses van Toskane is den weg gegaan van alle prinsessen. De gemeenteraad te Scbieam

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 3