avond met eenige anderen twist had gehad, en het lijk. hing n aan de knop der deur van de woning van het meisje, met hetwelk hij verkeering had, deden vermoeden, dat hier eene misdaad had plaats gehad, en men den ongelukkige had dood geslagen, en zijn lijk naderhand op bedoelde plaats had neder- gchangen, om daardoor aan zelfmoord te doen denken. Dien ten gevolge had Maandag, door eenige geneeskundigen dei- slad een gercgtelijk geneeskundig onderzoek plaats, waaruit moet zijn gebleken, dat genoemde persoon is levend opgehau- j gen, hetzij door zich zeiven, heizij door anderen, en hij door verstikking zijn dood gevonden heeft. De Times meldt, dat lord Gowley reeds naar Weenen is vertrokken, om den keizer van Oostenrijk ernstige voorstel lingen in het belang van den vrede te doen. Ernstige botsingen hebben er tusschen de soldaten van Modena en de grensbocren van Sarzana (in Genua) plaats ge vonden, waartoe de volgende omstandigheid moet aanleiding gegeven hebben. De modeeiische soldaten hadden reeds eene driekleurige, op de grenzen geplaatste vlag omvergehaald en niet voeten vertreden, en waren, den volgenden dag, ten ge tale van 200, en met twee stukken geschut, tot nabij Ortono- va opgerukt, om eene demonstratie te doen. Zij kwamen daar aan, juist op het oogenblik, dat een der greusboeren zich met het herstellen der vlag bezig hield, die zij onder den voet ge haald hadden. Tc vergeefs eischle de hoer, dal zij eene vlag op vreemd grondgebied zouden eerbiedigen; de soldalen trok ken over de grenzen en namen den boer gevangen. Aangelokt door zijne kreten, snelden er nu, van alle kanten, gewapende hoeren uit den omtrek aan, 0111 hunnen makker en de vaan te redden; er ontstond een hevig gevecht, waarbij de soldaten, wel is waar, tot den teruglogl werden gedwongen, doch van hunne buit meester bleven. Dat zulk eene verregaande schen ding van vreemd grondgebied tot ernstige verwikkelingen kan aanleiding geven, behoeft geen beloog. Een berigt uit Munchen, van den 25slcn Febr., bevat het volgende: In de lieden gehouden zitting van de tweede des bcijerschen landdags, drong graal Lcrchcufeld andermaal aan, op de uitvaardiging van een verbod legen den uitvoer van paarden. Ilij betoogde de noodzakelijkheid daarvan, door te verklaren, dat de oorlog onvermijdelijk was, en liet behoud van den vrede slechts door Duilschlaiids eensgezindheid en door vernedering van den vijand mogelijk kon gemaakt worden. De kamer nam het voorstel met eenparige stemmen aan. Men schrijft uit Genève: Sedert gisteren wordt hier als zeker verhaald, dat, volgens onwraakbare beriglen uit Turijn, het voornemen bij koning Victor Emmanucl vaststaat om, in geval van eene vreedzame ontknooping der tegenwoordige ver - wikkelingen, de kroon neer te leggen. Er is vroeger uit Napels gemeld, dat de koning te ziek was, om naar Caserla overgebragt te kunnen worden, en nog vroeger, dat de ziekte, waaraan Z. M. lijdende is, toe te nehrtjven was aan de gevolgen cener vergiftiging, 7'hans meldt eene correspondentie uit Napels: De ontsteltenis hij het hof, dat zieii thans Ie Bari bevindt, is zeer groot; een der kamerdienaars van den koning, die zich steeds in zijne nabijheid bevindt, en hem zelden verlaat, is vergeven". De koning is in de onmogelijkheid, zich met zaken bezig te bou- den, en zijn toestand verergert iederen dag. Te Roinagnieu zaten twee broeders aan tafel. De een wilde den ander doodeu, en bragt hem eene wonde toe. Hij struikelde, viel in liet mes, dat de andere vasthield en be kwam daardoor eene wonde in den huik, waaraan hij is overleden. EEÜBSBEEIGTS5: Amsterdam 25 Febr. Werk. Sch. 2pc. 65, 5 pc. 75f. 4 pc. 97]. Spanje, li pc. 29,f. huilen!. 5 pc. 4o|. binnenl. 5 pc. 59]]. Rusland5 pc. 105] 18165 pc. 102] 1829, 5 pc Oostenrijk, metall. 5 pc. 64], amsl. 5 pc. 76]. natio- nale '1854 5 pc. 66], metall. 2] pc. 55,], SCESEPSTIJD1KGE M'. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 23 Feb. Coroline, Rasschen, Rio-Janeiro, 1. v Falmouth. Utility, Raed, Shields. Gisteren nog: George Elisabeth, Clarck Sun- derland. 24 Eebr. Ranger (st Londen. Lion (et.), dito. Janna Lukkina, Bontekoe, dito Minister Thorbecke (stHuil. Eugénie, Sören- sen. Aarhuus, 1. v Fredriksabven n. Londen, als bijlegger, lek en met over- geworpen lading vertrokken. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 23 1'ebr. Sumatra, Grivel, Batavia. Hermine Marie Elisabeth, Ilonjer, Samarang. Aletta Augusta Tinholt, Yalparaiso. Ju" no, Rosbergen, Suriname. Telemach, Gardes New-Orleans. Henriel- te, Vinke, en Jeanne; Kroon, beiden Constantinopel Entripise, Hutt, en Snip, Strijbos, beiden Triest. Queen of the West, Hutchings, en Sikko, Jon. ker, beiden Venetie. Aibertha Römeling, Goossen, Alberdina, Oltnof, en en Bouchina, Koster, allen Genua. Margrieta Antina, Jager, Nantes. Sippe Visser, van Kempema, Eclipse, Doekzen, en Eagle, Hanson, allen Lon den. Sophia, Brongers, en Pieter Schoenmaker, van Varelen, beiden Car- diff. Galileï, Koek, Swansea. Twenthe (stHuil. 24 Febr. Niets. ADTBRT3ITTI31T. 33" De ondergeteekende betuigt bij deze zijn hartelijken dank, voor de vele belangstelling bij de bevalling zij ner dierbare Echtgenoote ondervonden. Nieuwe diep GEORGE A. TAIJLOR. KSk3" L. JELGERSMA Gz. verlangt op aannemelijke voorwaarden in zijne Apotheek eenen LEERLING,- en Mejufvrouw JELGERSMA eene knappe en zindelijke DIENSTBODE.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 2