MWEUIEPER COIIIRT k: M 24. DONDERDAG Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwcdiep Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post»1.50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. Aan de belanghebbende SCHIPPERS wordt bekend gemaaktdat de Brug over het Heldersche Kanaalnabij het Postkantoorwegens te doene herstellingenvan Maandag den 28 dezer tot en met Zaturdag 2 April a s., niet geopend kan worden. Helder den 25 3Iaart 1859. De Burgemeester der gemeente STAKMAN BOSSE. 1T X E IX W S IJ D 11T 3 1T. HELDER en N1EUWEDIEP, 25 Maart 1859. Bij eene ontstane vechtpartij, in den nacht van zaturdag op zondag jh, in eene kroeg op de binnenhaven alhier, zijn aan een engelsch matroos belangrijke wonden aan den hals toegebragt, vermoedelijk met eene glasscherf van eene verbrij zelde lamp. De dader, mede een vreemde matroos, is onmid- delijk door de Politie gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Den 18 dezer is het nederlandsche stoom-escadergevoerd door den schout bij-nacht 't Hooftvan Lissabon afgezeild, de haven van Plymouth biunengeloopen. Uit de zuidelijke en oostelijke streken onzes vaderlands komen dagelijks berigten tot ons over, nopens de groeikracht en vroege ontwikkeling van het plantenrijk in dit voorjaar; ook in de noordelijke streken, en wel op het eiland Vlieland, wordt dit waargenomen. In den tuin der pastorie aldaar ziet men reeds verscheidene groene kroontjes boven den grond van zoo genaamde negenwekers, die in de vorige maand geplant zijn, ook de hyacinthen en dukjes, die den gcheelen winter steeds ongedekt blijven, beginnen reeds te kleuren, terwijl de crocus- sen in vollen bloei slaan, of reeds zijn uitgebloeid, Ook de vruchtboomcn laten de bloesems reeds zien. Den J9den had te Maastricht een ontzettend voorval plaats. Het was van aigcmcene bekendheid, dat de echtelieden J., klein winkeliers aldaar, in gestadigeu huissclijke twist leef den, de man moet zelfs, naar men zegt, eene tweejarige ge vangenisstraf wegens het verwonden zijner vrouw hebben on dergaan. Den 18den maakte de laaisle haar vast besluit bekend, om tol eene scheiding over te gaan, waarvan J. te vergeefs beproefde haar te doen afzien; daarop moet hem de bedreiging zijn ontvallen, dat hij zich nog liever met zijne vrouw in het kanaal wierp, waarbij hunne woning gelegen is. Werkelijk heeft hij deze bedreiging in den vroegen morgen volvoerd; niettegenstaande de dadelijk toegebragte hulp, was J., toen hij uit het water werd gehaald reeds overleden; ook de vrouw bezweek spoedig daarna. Men verzekert, dat een der onder-officieren van hel ar tillerie garnizoen te Breda, met name B., als nalatenschap van een zijner bloedverwanten uit de Oost, eene som van niet minder dan 4 millioen gulden wachtende is. Men kan zich ligt verheelden, met welk eene spanning de genoemde de toekomst verbeidt. Onder de paarden in Friesland heerscht eene besmette lijke keelziekte, die men toeschrijft aan het gebruik van het verhittende voedsel dat men genoodzaakt is die dierenhij gebrek aan hooi, toe te dienen. De koeijen worden met zaden in plaats van hooi gevoerd, waardoor zij minder melk geven. Gedeputeerde Staten hebben de afmaking der zieke paarden aangeraden, ten einde de verdere verspreiding voor U komen. Het belgischc dagblad De Schelde schrijft: Wij lezen in het Journal de Charleroi: «Brieven, die wij uil Brussel ontvangenspreken van voor stellen welke Holland aan Belgic zou hebben gedaanmet het oog op de politieke gcheurlelijkhedendie de italiaansche aange legenheden kan doen onslaan. O ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatur dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iedere» regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f0.35. Buitengewoon groote letters, naar maie der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ZEVENTIENDE JAARGANG.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 1