In 8 dagen tijds heeft men het volledig en talrijk ma terieel voor een brug van Straatsburg naar Alessandria overge- bragt. Dit mag men wel een voorbeeld van ongelooflijke snel heid noemen. Bijna alle uniformen en wapens, die op het slagveld van Montcbcllo zijn gevonden, zullen naar Parijs worden gezonden. Veien zijn bestemd voor den schilder Horace Vernet, die be iast is met eeue schilderij voor het museum te Versailles, voor stellende den tweeden veldslag van Montebello. De piëinonlcsche regering maakt een memorandum gereed aan de europeschc mogendhedenover het gedrag der Oosten rijkers in Piëinont. Onder duizend andere feiten wordt ook het volgende over hun ergelijk gedrag te Vcrcclli verhaald. Nadat de staf in een hölel bad gedineerd, vonden de solda ten, die aan tafel bediend hadden, goed om al het zilverwerk mede te nemen. De eigenaar van het hölel beklaagde zich bij generaal Zöbeldoch deze antwoorddedat hij zich daar mede niet had te bcmoeijen. De ongelukkige hotelhouder be greep thans zijn eigen regter te mogen zijn, en begon met zijne knechten, koks, keukenjongens, koetsiers, een aanval op do roevers met pannen, potten, braadspitten, met dit gevolg, dat de Oostenrijkers, bedekt met soep, overschot van g!oenten, vladen gebak, doch met achterlating van een groot gedeelte van het geroofde, het hotel moesten verlaten. Gelukkig, dat de Oostenrijkers den volgenden dag Vcrcelli moesten verlatenan ders zou hel met den armen man zeer slecht zijn afgeloopen. Men verzekert, dat een der fransche uitgevers van de kaarten van Italië, of liever van het toonecl des oorlogs, reeds s.000,000 exemplaren heeft laten trekken en verkocht. De laatst vertrekken paketboot van Havrc naar Ncw-York nam 400,000 stuks mede. De Globe laat zich uit Genua schrijven, dat generaal Klapka zich in die stad titans onledig houdt met de oprigliug san een hongaarsch legioen, dat het nationalecosluum zal dra- genten einde zoodoende hunne landgenooten onder het oos- tenrijkschc leger des te eerder tot desertie aan te sporen. Toen de soldaten vau het garnizoen van Parijs naar Italie moesten vertrekken, heerschle er hij hen eene opmerkenswaar dige godsdienstige beweging. In de St. Elisabelhskerk mocsl er gedurig een priester zijn om medailles en andere voorwerpen te zegenen, welke de soldaten naar Italië wilden meenemen. Die beweging duurt in Italië voort, en de Genuezen zeggenWij dachten duivels te zullen zien, en nu zien wij heiligen" Het klooster der Capucijnen, in den omtrek van Genua, krijgt vele bezoeken van officierendie allen aanzienlijke giften ach terlaten. Het schijnt dat de familiconeenigheden aan het hof te Napels hebben opgehouden, of, zij worden ontveinsd. De koning zal de koningin-moeder niet van bet hof verwijderen en graaf Trapani, zijn broeder, zal het regtbehouden in den raad van state zitting te hebben. De jeugdige koningin isnaar men zegtin belangwekkende omstandigheden. De Times zegt, dat bet turkschc rijk door de oproe rige gezindheid zijner Christen-onderdanengepaard aan de uitputting zijner hulpbronnen cn aan dc in Europa opgerezen verwikkelingen thans in nog grooter gevaar verkeert dan in het jaar '1828 cn 1840. Bepaaldelijk vermoedt dat blad, dat de onderkoning van Egypte van de tegenwoordige tijdsomstan digheden wil gebruik maken om zich min of meer aan het oppergezag der Porte te onttrekken en dat hij daar op onder steuning van Frankrijk's zijde rekent. Doch naar liet oordeel van de Times mag cu zal Engeland nooit gedoogendat Egyp te onder uitsluitenden invloed van Frankrijk gcrake. Dal Frankrijk gaarne het gezag der Porte over Egypte zou helpen vernietigen, indien het in plaats daarvan zijn eigen bescherm heerschap kon stellen, wordt door de Times als zeker beschouwd. BUEGSHLIJSE STAND. Van 28 Mei 4 Junij 1889. GEHUWD: J. Dloem en G. G. P. van Eelt. S. Walliri cn L. Krul E. Faber en M. D. Corporaal. W. Lammers «n J, Deuters BEVALLEN: A C. M. Driessen D. E. Steenman geb. Warnieka D. E. G Delij geb Duivctter Z. A Kalff geb. Benger Z. II. Gijs- berts geb. Kamer Z. A M. Ilauser geb. Leone Z. G .Tiraniers geb. Langenberg Z. G. M. Bakker geb. Vliet Z. J. van Eteren geb. de Boer D. II. Janssen geb. van Es Z T. Karreman geb. Mosk I). T. Schraa geb. Krijne Z. A. Kuiper geb. Brammers Z. OVEBLEDEN: A. Iloogerverf G6 j. J. A. van Wolveren 3 j. IJ. Metselaar 73 j. P. Voogt 4 j A C. de Groot 1 j. J IJ. Postmaa 20 j. G. G. van Zweden 6 m SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN; NIEUWEDIEP: 1 Junij. Louisa Maria, Tjebbes, Banjoew., vertrok 2» Jan. Estber, Huggins, Newc Reliance, Keed, Suuderl. Jane, llow- land,dito. Conqueror, Spencer, Seaham. 2Junij.Tidy, Holst, Newc. Serafina, Morgan, Sund.Thos. en Hannah, Lidleton, dito. Zior, Price, Hartlepool. Minister Thorbecke (st.), Huil. Alida, Gallans, Piiga. Olof Kyrre, Cbristensen, Drammen. 3 Junij Christina Agatha, Esink, Batavia. Magrietha, Meijer, Newe. Anna Paulowna, Swart, St. Po tersburg. Graaf v. Rechteren Voet, Huil. UITGEZEILD NIEUWEDIEP: 1 Zeester Zoetelief, Curacao. Ranger, Hnyes, Lond. Citizën (st.), dito. Civility, Percy, Sunderl. 2 Junij. Jacoba Ge- sina, de Groot, Syra. Marie Glémeiice, Maké, Rouaan. Sippe Vis ser de Jong, Lqndeu. Concord, IJales, Newc, Thomas, Allen, dito. Captain, Lamb, Sunderland. Heslty, Chnstiaansen, Hartlepool. Erio, Faarvig, Frederikstad. Emanuel, Jacobsen, Drammen. 3 Junij Anna Martha, Hofker, Koningsbergen. Odin, Fap, Drammen. BSURSBE3IGTEN; Amsterdam a. Junij. W. S. 2j-pc. 59ri. 5 pc. 70}. 4 pc. 90.! Spanje. pc. 27builenl. 5 pc. 59}. binnenl. 5 pc. 56r}. Rusland, b pc. 100}; 1816, 8 pc. 99}. 1829, 5 p. 82. Oostenrijk, metall. 5 pc. 40}. amst. 88}. 8 pr. natio nale 1884 5 pc. 44}. metall. 2} pc. 22}.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 2