©EME1TÖDE BEHIGTE3J. ecnkomstig de artt. 157 en 194d der gemeentewetde goed keuring te verzoeken van heeren Gedeputeerde Staten. Aan de vergadering werd inzage gegeven van het door het dagel. bestuur met den heer Ingenieur van den waterstaat opgemaakt proces verbaal en daarbij behoorende kaart, voor de regeling der grensscheiding van de gronden der Heldersche zeewering. Die regelingwaartoe door den Raad magliging was verleend ch waardoor cene overeenkomst wordt getroffen tusschen het rijk en de gemeente, om een geding overhel eigendomsregt op die gronden te voorkomenwerd goedgekeurd cu besloten daarop de magliging te verzoeken van heeren Gedeputeerde Staten overeenkomstig de art. 157 en 194 der gemeentewet. Overeenkomstig de voordragt van Burgemeester en Wethou ders, werd eene verordening vastgesteld, regelende de genees- heel- en verloskundige hulp, die van wege de gemeente aan de behoeftigen wordt verstrekt; en, met ingang van den 1 Julij a. s. benoemd, tot plaatselijke geneesheerenop eene jaar wedde van /550 elk, de Heeren J. Haremaker en P. M. S. Krosen lot plaatselijke heelmeester de Heer D. II. Hop- pesleijn op eene jaarwedde van /oOO. De jaarwedde van drie plaatselijke vroedvrouwenwerd op 200 ieder behouden. Omtrent dit personeel zal een nadere voordragt aan den Raad worden gedaan. Even als in het vorige jaar, werd naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Noorder Zeil- en Roeivereeniging alhier, eene toelage van /200 toegestaan, voor het uitloven van prijzen bij de in de maand Julij a. s. te houden wedstrijd van Zeil- en Roeivaartuigen. Na de mededeeling van eenige ingekomene stukken werd de vergadering gesloten. Z. M. heeft bepaald, dat de commissie tot het afnemen van het eind-examen der adelborsten van de 2de klasse bij het koninklijk instituut voor de marine alhier, in dit jaar zal bestaan uit: den hoogleeraar C. van Heijnsbergenpresident der commissie tot het examineren van zee-officieren enz., als voorzitter; den kapt. ter zee W. H. A. Westelinkde kapt.- luitenants ter zee M. Cazaux van StaphorstJ. J. Wichers J. A. van Ommen, benevens Dr. W. Bisschopleeraar aan het stedelijk gymnasium te Dordrecht, als leden. De schietoefeningen van de kustbatterij Kaaphoofd en het oorlogs-escadcr zijn jl. maandag weder herhaald. Vier schepen namen daaraan deel. Begunstigd door het schoonste zomerwe der, leverde dit voor het talrijk publiek, dat zich op den zeedijk had verzameld een fraai schouwspel op. Een marinier, alhier in garnizoen, die, hoewel niet kunnende zwemmenzich in de diepte waagde om te baden is jl. maandag nabij de nieuwe sluis jammerlijk verdronken. Des avonds is het lijk naar het Marine-Hospitaal vervoerd. Jl. zondag is alhier, per stoomboot Harderwijk, aangekomen een detachement van het koloniale leger, onder bevel van den kapt. der infanterie de Klerckbestemd naar Oost-Indie. Het is terstond overgegaan aan boord van hel schip Friesland, dat bij gunstige gelegenheid spoedig van hier zal uitzeilen. Het stoomschip Vice-Admiraal Koopman is maandag jl. van Amsterdam teruggekeerdwaar het in het dok eenige herstellingen heeft ondergaan. Jl. maandag werd te Schagen de gewone jaarlijksche paardenmarkt gehoudener waren ongeveer 200 paarden aan de lijn en gingen met stuggen handel /"SOtot f400 van de hand. Aangezien de uitvoer van paarden is verbodenwaren er geen vreemde opkooperszoo als andere jarenaanwezig. SCHEEPSTIJDINGEN- BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 19 Junij. Niets. 20 JunijDiana (st.), Citizen (st), beiden Londen. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 19 Junij Sarah, Fembou, Luen, de Vries, Queen Vic toria, Gdbert, en Benin, Grafthui», allen Newcastle. Ceneus, Luens- Mayor, Atkinson, Jane, Rowland, Shincliffe, Coppertwaite, Rebecka, Read, Corsair, Smith, John Mary, Hedley en Seraphine, Morgan, allen Sunderl. Conqueror, Spence, Seaham. Isabella, Holbrook, Zior, Price, beiden Hartlep. Christian August, Apenness, Christiania. Erij Holst, Frederikstad. Frederikke, Dahm en Tvende Brodre, Lorensen, beiden Drammen. 2 Gebroeders, Kaspersma, Perceverance, Cummings Stad Workum, Hendriks, allen Londen. Twenthe (st), Graaf van Rechteren (st.), beiden Huil. Fox, King, Yarmouth. 20 Junij. Cornelia, Jaski, Sunderl Beerta Schuringa, Vegter, Malta. Gouv. Baron v. Zuylen v. Nijeveld, de Jong, Pieter, Oostervink, beiden Lissabon n. Riga- Baron Sloet tot Oldhuis, Knijpinga, Livorno. Thetis, Hovgaard, Drammen. Louisa, Antusch, Napels. Regina, Koops, Bremen. Gisteren nog2 Zusters, de Groot, Londen. BEURSBERIGTEN; Amsterdam 21 Junij. W.S.2J- pc. 6I|. 5 pc. 75f|. 4 pc. 95f. Spanje. pc. 28£|. buitenl. 5 pc. 40f. binnenl. 5 pc. 58J Rusland. 5 pc. 101|; 1816, 5 pc. 100^ 1829, 5 p. Oostenrijk, metall. 5 pc. 58r|. amst. 57^. 5 pc. natio nale 4854 5 pc. 41,1. metall. 2j pc. 21f. Te Calais zijn 14,000 passagiers van eene bijzondere soort naar Londen ingescheept; het waren levende schilpadden. Te Weenen begint men meer en meer naar vrede te haken. - De stedelijke regering van Milaan heeft besloten, de proclama tie van keizer Nap. aan de Italianenin marmer te graveren en in de Domkerk te plaatsen. Johanna Gerardina is te Scheveningen met 17 ton haring aangekomen van uitstekende kwaliteit. In het laboratorium van het arsenaal te Wool- wich wordt thans dag en nacht aan het vervaardigen van am munitie gearbeid. Uit Weenen zijn 50 geestelijke zusters naar Italië vertrokken, om aan de gewonden hulp en bijstand te verleenen. De laatste paalvoor de fundering van het paleis voor volksvlijt te Amsterdamis ingeheidna alvorens op

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 2