8 De Vice-Admiraal verliet vervolgens den put onder het spelen der muzijkwaarbij de eerewacht der mariniers de gevorderde eer bewees, en begaf zich naar het bureau van den Ingenieur, om eenige ververschingen te gebruiken. Z. Exc. wenschte daar de Dokcommissie nogmaals geluk met den tot hiertoe volbragten arbeid. Bij het verlaten van het Bureau werd Z. Exc. op ge lijke wijze uitgeleide gedaan als bij de aankomst, en met het aan zijn rang verbondene saluut begroet. Zoo eindigde deze plegtigheid, die op alle aanwezigen den besten indruk achterliet, en waarvan iedereen het groote gewigt scheen te beselfen. 's Avonds ten 8 ure begon een nog zeldzamer feest. De Heeren A. Vissek Comp. gaven namelijk eene Soiree Dansante op den vloer van het dok, 10 ned. el onder den begauen grond, in een doeltreffend inge- rigte en met smaak gedecoreerde zaal, schitterend met gas verlicht, prijkende met de woorden MINISTEE LOTSIJ en het wapen van den Helder. In het midden der zaal ver spreidde eene fontein van duinwater eene aangename frisch- heid. Moeijelijk is het eene beschrijving te geven van dit feest, dat tot den vroegen morgen voortduurde, en nog moeijelijker iets op te noemen waaraan geen zorg was besteed. Mogt die waarlijk luisterrijke partij niet uit het geheu gen der deelgenooten gewischt worden door het toepas selijke balboekje dat eiken invité werd aangeboden, nog minder zal zulks het geval zijn door de perfecte orde, de flinke wijze van ontvangst en de uitnemende manier, waarop de gastheer zijne gasten heeft onthaald. Allen waren onuitputtelijk in hunne loftuitingen, en tevreden heid was op elks gelaat te lezen. Wij danken de Heeren Visser en Co. voor de zorg en de moeite daaraan besteed, en voor het genot ons ver schaft en wenschen hun allen voorspoed toe op hunne onderhandene werken, waarbij onze gemeente zulk een overwegend belang heeft. Uitgegeven bij C. Bakkek Bz.te Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 12