in zijn eigen boezem, want bij, bij wien onder het vorstelijk purper een Oostenrijksch hart klopt, is onze grootste vijand. Koning Frans II heeft bevolen alle middelen in het werk te stellen oin den schrijver van dit stuk op te sporen. Volgens bcriglen uit Cantonworden door de chinesche regering, sedert de vloten vertrokken zijn, alle pogingen in het werk gesteld, om de aangegane verbindtenissen te ontduiken. Het schijnt, dat alleen Rusland zijn invloed in China op hechte grondslagen heeft gevestigd. Men schrijft uit St. Petersburg 20 Junij: De cholera is bij de plotselijke verandering van het weder hier op nieuw hevig uitgebroken. De ziekte heeft een zeer boosaardig karakter, zoo- dat de meeste door haar aangetaste lijders binnen weinige uren sterven. De uil Napels ontvangen berigten luiden niet gunstig. Ofschoon baron von Hubner van daar voortdurend de verzeke ring der voor Oostenrijk gunstige gezindheid der regering ont vangt houdt men het voor zekerdat de partijwelke het deelnemen van Nap.'Is aan den oorlog tegen Oostenrijk wcuscht, de overhand verkrijgt en zelfs in het leger veel invloed heeft. Men beschouwt dan ook het optreden van Filingieri in het napelsche kabinet als eene te laat geschonken concessie, en houdt het voor zeer waarschijnlijk, dat de koning zal moeten besluiten, een meer den «vooruitgang"' toegedaan persoon aan het hoofd van het kabinet te plaatsen. Een en ander doet duchtendat Napels ten laatste aan het steeds sterker worden de verlangen zijner bevolkingom aan den oorlog tegen Oostenrijk deel te nementer naauwernood zal kunnen wederstand bieden. In den ochtend van den 2den dezer, heeft te Erzcrum cene hevige aardbeving, die 15 seconden aanhield, plaats ge had, ten gevolge waarvan plus minus 1500 menschen het leven hebben verloren en bijna alle grootere gebouwen zijn ingestort. De schade is zeer aanzienlijk. In de nabijheid van Macclesficld heeft zich het zonder linge verschijnsel opgedaan, dat eene mees haar nest heeft ge bouwd in eenen bijenkorf. Zij heeft er 11 eijeren nedergelegd, waarop men den vogel heel gerust ziet zittenzonder zich om de nijvere insecten, die rondom hem heen werkzaam zijn, te bekreunen. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 26 Junij Santa Rosa, Buykes, Curafao. Lijna, Knud- sen, Drammen. 27 Junij. Diana (st.) Londen. Citizen (st.), dito. De Vrouw Dieuwke, Feenstra, dito. Leo, Emmerson, Sunderland. Hilda, Svendsen. Osterisoer. Amsterdam Paket, Thiliss, Krageröe. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 26 Junij. Jan Hendrik, de Jong, Genua. Ondine (st.)Bordeaux. Utility, Reed, Newc Jane, Robson, dito. Ann Proud, Forcer, Sunderland. Twenthe (stHuil, Zenobia, Carter) Yarm. Agnat, Aasuldsen, Osterrisoer. 27 Junij. Macasser, Rip, Ba tavia. 28 Junij. Gornelia, Oltmans, Genua. Jan Pietersz. Koen, Hu- genholtz, Batavia. GEME1TGDE BEBI3T31T. De hertog van Brabant heeft dezer dagen aan een armen huisvader, wiens echtgenoot sedert den 12den dezer bevallen is, 150 francs doen toekomen. Uil Berlijn wordt gemelddat aldaar eene engelsche dame van haar vierde kind is bevallen. Het eerste kind was in Azië, het tweede kind in Afrika en het derde in Amerika geboren. Te Dieppe wilde dezer dagen iemand zijn jonggeboren zoon in het register van den burgerlijken stand doen inschrijven onder den naam van Magenta. Toen de ambtenaar dit weigerde, heeft de vader gedreigd zich op den keizer te zullen beroepen. Kossuth is te Genua aangekomen. Koning Victor Emmauuel .is te Brcscia met gejuich begroet. Sedert twaalf jaren is de bevolking te Brussel met 40,000 zielen vermeerderd. In den hofschouwburg te Mainlz is een oud heer, door den val van een tooueelkijker, aan hel hoofd ge wond en bewusteloos weggedragen. Te Berlijn loopen weder geruchten van eene ministeriele crisis. Te Dantzig worden 20 kanonneerbooten gebouwd. De groothertog van Baden heeft aan vele verdedigers des vaderlands groot verlof verleend om naar hunne haardsteden terug tekeeren. De gemeenteraad van s' Herlogenbosch heeft zich bereid verklaard om kosteloos af- testaan de lokalen, benoodigd voor de oprigling van een kweek school voor schoolonderwijzers aldaar. ADT3B.T3 1TT131T. Ondertrouwd C. II. M. A. pe CHATELEUX en M. IHNEN. Nieuwediep den 25 Junij 1859. Heden beviel voorspoedig van eene welgeschapene DOCHTERW. NAMINK, geliefde Echtgenoot van J. W. BLUGGEL. Pïieuicediep 26 Junij 1859. *s* Heden verloste zeer voorspoedig van een welgescha pen ZOOy, G. de WIJN, geliefde Echtgenoote van S. JARING. Helder den 28 Junij 1859. *t* De ondergeteekende betuigt haren welmeenenden dank voor de belangstelling betoond, gedurende de kort stondige ziekte en bij het overlijden van haren dier baren echtgenootbrengt ook baren innigen dank aan allen die den overledene met zooveel eer hebben ter aarde besteld. JSieuwediep 29 Junij 1859. Wed. J. MOL, Geb. IIEERES.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 3