&tn Inihgct, slotenniet voorzigtig genoeg. De tijger sloeg met een klaauw naar den oppasser, en verbrijzelde hem met een enkelen slag bet opperarmbeen. De napelsche regering vordert, naar men verzekert, van Sardinië de uitlevering der liberalen van Palermodie beproef den een opstand uit te lokkentoen sardinische oorlogschepen op hun weg naar de Adriatische Zee de kusten van Sicilië aandeden. Daar de poging mislukte, namen de opstandelingen de wijk aan boord der sardinische schepen. Het gerucht zegt verder, dat de napelsche regering in hare vordering door het kabinet van St. Petersburg ondersteund wordt. BEURSBERSGTEH; Amsterdam 16 Aug. W.S. 2J- pc. 6ö£. 5 pc. 76f. i pc. 96f. Spanje, lfpc. buitenl. 5 pc. binneul.5pc.41f. Rusland. 5 pc. 104| 1816, 5 pc. 1829, 5 p. 87f Oostenrijk, melall. 5 pc. 59/? amst. 5 pc. 76fnatio nale 1854 5 pc. 63rf melall. 2£ pc. olTf. SCHEEPSTIJDINGEN- BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 14 Aug. Perseverance, Cummings, Londen. Fox, King, Yarmoutli. 15 Aug. Diana (st.), Ranger (»t.), Emma, Hofkamp; Catharina, Wiersma; de Hoop, Fokkoma; allen Londen. ShifleneclifFe Copperthwaite, Sunderland. David Steward Prenters, Baltimore. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 14 Aug. Hoppett, Garlberg, Smirna. Niessina, Grup, pelaar, Newcastle. Twenthe (stHuil. Ondin (st.), Koningsbergen. Aquarius, Douwes, aventuur. 15 Aug. 2 Gebroeders, ICapserma, Londen. De jonge Lieffert, Bakker, avontuur. Hansine, Jordt, dito. &SM31T3DS In de nieuwe kathedraal te Marseille is eene lijkkapel ver vaardigd ter herrinneriug aan de Marine-soldatendie in de dienst van Frankrijk gedurende de afrikaanscheoostersche en italiaansche oorlogen gesneuveld zijn. lederen dag zal er eene mis voor hen gevierd worden. Het stoffelijk van koning Oscar I is te Slokholm ter aarde besteld. Keizer Nap. heeft ter ge legenheid der feesten vele Franschen tot ridders van het legioen van eer benoemd, anderen vermindering van straftijd geschonken. De russische grootvorst Constantijn is op Wight aan wal gestapt. Bij Ballincolig (Ierland) is een kruidmolen in de lucht gevlogen: 5 dooden. De koning van Pruissen heeft eene aderlating ondergaan, en een aanval van beroerte ge had. Den 6 dezer zijn te Slutlgart de eerste rijpe druiven ter markt gebragt. De fransche troepen hebben onderschei dene voordeden behaald op de Mooren. Het ministerie in Belgie bevindt zich in verlegenheid. Op Norderney bevin den zich 800 badgasten, waaronder de koning van Hanover. Jenny Lind zal in Ierland eene reeks concerten geven, bijgestaan door den violist Joachim. Te Londen heeft het meerendeel der werklieden aan het bouwen van huizen het werk gestaakt. Zij verlangen verhooging van loon of vermindering van werk tijd. Toussoou Pacha is door Mozes Montefiore aan koningin Victoria voorgesteld. De belgische wetgevers maken zich sterk om het voorstel lot versterking van Antwerpen in de kamer te bespreken. Het amslerdainsch-ulreclilsch spoor wegcomité is jl. Dingsdag voor het eerst vergaderd geweest. Een oud eugelsch diplomaat heeft in hel Hoogcrhuis gezegd dat Engeland van gevaren was omringd en dat de oorlog spoedig weder kon uitbreken. De minister van Goltstein heeft ecu diplomatiek diner gegeventer cerc van den nieuw benoemden engclschen gezant bij hel nederlandsche hof. De toestand van den pruissischen monarch is zorgwekkend. De troepen van het garnizoen te Frankfort a. d. Main hebben eenige dagen achtereen ernstige vechtpartijen gehouden. In hel schcveningsch kanaal is het lijk gevonden^ van eene schoone van duizend weken. In Baden is hel verbod van uitvoer van buskruid, slaglvec en haver opgeheven. Bij besluit van Nap. zal eene medaille geslagen worden ter herrinneriug van den veldlogt in Italië. Volgens de Wiener-Zeit. schijnt de restauratie der italiaansche vorsten eene der voorwaarden van het vredes-traclaat van Villafranca uittemaken. De lieer Druij- venslein, oud-burgemeester van Alkmaar is den weg gegaan van alle burgervaders. Uit onderscheidene plaatsen schrijft men, dal de onweders in de laatste dagen vele schade hebben aangerigt. In Noord-Brabant is de bliksem in onderscheidene boeren huizen geslagen. De fransche oorlogsschepen zul len in plaats van met stukken geschut met getrokken kanon nen worden gewapend. De ontwapening der fransche vloot heeft zich vooreerst lot een schip bepaald. Engeland houdt een wakend oog. Z. E. Scbcele, ex-minister van Denemarken bevindt zich te Kopenhagenwaar men eene ministeriële crisis te gemoet ziet. De gezanten der duitsche staten hebben ge weigerd voor de eer om bet defileren der troepen te Parijs bijtewonen, omdat naar hun inzien de oostenrijksche monarch al te zeer wordt gesmaad, door het ten toon dragen der over wonnen vaandels. Maria Theresia, de keizerin van Oostenrijk, die zich, meer misschien dan eenig vorst gedaan heeft, met de belangen van haar rijk bezig hield, had op zekeren dag tijd genoeg om zich met haar eigen huishouden te be- moeijen, en begon (onze nederlandsche dames zouden het haar keukenboekje noemen) hare huishouding van staat eens in te zien. Onder anderen vond zij daarop voor 4000 florijnen pieterselie opgeieekend. Dat het overige daarmede in overstemming was, bewijst de volgende op gave van één jaar. «Aan de keizerin-weduwe, Amalia Wilhelmina, 12 pinten Hongaarsche wijn bij haar souper. Twee okshoofden Tokaijer, om het brood der papegaaijen van H. M. in te doopen. Voor een bad voor H. M. vijftien emmers wijn. Het is moeijelijk over het totaal van het budget te oordeelen, maar dit is zeker, dat iedere zorgvuldige en nadenkende huismoeder kan begrijpen, dat bare keizerlijke majesteit bestolen werd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 3