lk heiken velen van uwelke ik in de Krim gezien heb," zeide de pastoor; doch ik zie hen niet meer, die met mij iu Afrika zijn geweest." Zij zijn allen op bel veld van eer, in Italië gesneuveld. De laatste werd te Solfcrino gedoodwas bel antwoord. n Komt kinderen, storten wij een gebed voor hen," her vatte de pastoor. En rondom bet vaandel geknield, baden al die dappere sol - daten voor hunne gesneuvelde wapenbroeders. Uit Milaan wordt berigt, dat de stad prachtig ver sierd was bij de komst van koning Viclor Emmanuel,- bet bestuur der stad had echter tot versiering der publieke ge bouwen dezelfde decoraliën gebruikt, die bij de officiële feesten onder hel Oostenrijksch bewind werden gebruikt. Toen het volk dit bemerkte, heelt het die decoraliën vernield. De spanning tusschen hel Ooslenrijksche en het Engel- sclie kabinet wordt, naar van Weenen aan een duitsch blad ge schreven wordt, voortdurend duidelijker. Men wil daar name lijk welen, dat tusschen het Engelscbe ministerie en het ka binet te Turijn onderhandelingen plaats hebben, welke tegen Oostenrijks bedoelingen indruischen. Ook met de verhouding tusschen Oostenrijk en Rusland geenszins verbeterd zijnterwijl voorts de wijze, waarop de keizer der Franschen het sluiten van het vredesverdrag van Villafranca tot stand heeft gebragt, hel genoegzaam verklaart, waarom men hier elk voorstel tot een verbond met Frankrijk wantrouwt. Tc Namen heeft men dezer dagen op de Maas proeven genomen met eene spriugboin, uitgevonden door den heer de Franc, officier der artillerie, aldaar in garnizoen. Deze spring- bom bezit de eigenschap van onder hel water te branden. De proefnemingen zijn, naar men verzekert, met den besten uit slag bekroond. Daily News houdt zich ook onledig met de quaestie der Italiaansche hertogdommen. Het orgaan van lord John Rus- sell zegt ten deze: Gelukkiglijk is het regt der hertogdommen om zich zelveu te regeren, eene Europeschequaestie, en daar om hebben de onzijdige mogendheden het regt, zich met deze aangelegenheid te betnocijen. De hertogdommen zijn geen oorlogsbuit, en derhalve kan hun lol niet door de oorlogvoe rende mogendheden alleen beslist worden. Wel wordt van hen in het tractaal van Villafranca gewag gemaakt, doch zij zijn door die paragraphen niet gebonden. Oostenrijk heeft evenmin hel regt aan de hertogdommen, als aan Holland en Belgie hun regeringsvorm te dicteren, terwijl aan Frankrijk zelfs elk voorwendsel tot eene inmenging ontbreekt. Dat in weerwil hiervan ieder der beide keizers er op bedacht is, de quaestie op zijne eigene wijze op te lossen, is gcene reden tot vertwijfeling, maar veeleer lot hoop. Reeds zegt men, dat deze aangelegenheid een struikelblok op de Zurichsche con ferentie is. Oostenrijk wil de oude dynaslicn herstellenterwijl Frankrijk de engelscbe regering herhaaldelijk heeft verzekerd dat hel niet zou dulden dal de souvereinen door kracht var wapenen op hunne troonen hersteld wordeniets, dat ook Enge land niet werkeloos zou kunnen aanzien. Uit Kopenhagen wordt gemeldIn strijd met het door Fadrelandel medegedeelde berigi dal de bijeengeroepen deen sche rijksraad zich niet zou bezighouden met een ontwerp van constitutie voor de' gezamenlijke monarchie, wordt thans gemeld, dat men er wel degelijk op uit is, het geschil met den duitschcn bond, betrekkelijk Holsteiu-Lauenburg te rc gelen. Bcrigten uit Florence meldendat de nationale vergade ring met algemecne stemmen voor de aaneensluiting met Piü- mont heeft gestemd. De nationale vergadering te Modena beeft, na het voor stel van vervallen verklaring van den groothertog met algemeene stemmen te hebben aangenomende volgende motie iu over weging genomen: »De vergadering besluit lot de aansluiting der provincie Modena aan het constitutionele koningrijk Piëmonl, onder hel bestuur vau den groolmoedigen koning Viclor Em manuel. Uit Bombay wordt van 21 Julij gemeld, dat omstreeks '10,000 soldaten vau de voormalige Oost-Indische compagnie, waarschijnlijk hun ontslag zullen nemen, vermits hun een nieuw handgeld wordt onthouden voor het in dienst blijven bij het leger der koningin. In Radschpulcn, Saugor en Gwalior, veriooucn zich nog steeds kleine scharen rebellen. De gou verneur-generaal heeft verordenddat den 26sten Julij een algemeene dankdag zal worden gehoudenwegens onderdrukking der muiterij. Osld. Postde door keizer Napoleon uitgevaardigde amnestie besprekende, brengt hulde aan het gewigt en de grootheid van eene daaddie aan de fransche ballingen en po- liliek-veroordecldeu vaderland en vrijheid hergeefthet blad ziet echter iu diezelfde daad eene reden tot wantrouwen voor Europa, en betreurt in zekeren zin de amnestie, omdat deze aan de keizerlijke regering eene nieuwe kracht verleentwaar van volgens dat bladde erfgenaam van Napoleon I nood zakelijk misbruik moet maken, tol het verwezenlijken der denkbeelden van wereldbeheersching,' door den eersten keizei gekoesterd. Vau 2 tot II dezer zijn 8 schepen met 2079 stuks hoornvee en 2275 schapen van Tönuiugeu naar Engeland ver zonden. Te Aken werd den 18dcn 11. 's namiddags omstreeks half vier ure eene sterke aardschuddiug iu de rigting vau het N.W. naar hel Z.O. gevoeld. Naar meu verzekert, zou te Frankfort eerstdaags een bureau van telcgraphische correspondentie worden opgerigt. Ook moet er plan bestaan tot het aanleggen vau een spoorweg van Frankfort naar Leipzig over Fnlda. De beriglen uit deu Beijerschen Palts en het Banden-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 3