G-EMEITG-DE BERICS-TBIT. £D7ERTS1TTI^1T. schc, betreffende den te veld staanden tabak, luiden zeer ongunstig. De aanhoudende droogte heeft de planten die fijnheid en buigzaamheid ontnomenwelke voor het maken van sigaren onmisbaar zijn. Diensvolgcns is de tabak van vorige jaren zeer gezocht en heeft men per centenaar reeds fl. 10 hooger betaald. BEURSBERIGTEJY; Amsterdam 25 Aug. W.S. 2J- pc. 65 5 pc. 7G{. 4 pc. 96|. Spanje. 1 'pc. 52*. buitenl. 5 pc. binnenl. 5pc. 4IT|. Rusland. 5 pc. 105 1816, 5 pc. 102' 1829, 5 p Oostenrijk, melall. 5 pc. 58j4 amst. 5 pc. 75T£. natio nale 1854 5 pc. 62{ melall. 2» pc. 50,®. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 2i Aug. Waelands, Starling, Mary en Elizabeth, New ton, Sarah, Tembow, Civility, Raed, allen Sunderl. Zior, Price Hartlep. Heinrich, Krul!, Riga. Magaretha Antina, fde Boer, Koningsb. Gezina Pronk, Pronk, Anotara. Eduard, Brand, Ilavfruen, Malm, Clasina Aidina, Wirtjes, Emelie. Paulsen, allen, Dantzig. Drammen, Frost, Gre- vende Karen Wedel, Roed, Emanuel, Mindet, Schwartz, allen Frederikslad. Fidelia, Warner, iEren, Warner, Immanuel Christensen, allen Drammen. 22 Aug Ondine, (stBordeaux. Diana (st), Ranger (stbeiden Londen. Oriënt. Taylor, Newc. Jane, Rovvland. Sunderl. Lucretia, Bracht, Koningsb. Ellen Catharina, Nielsen, Kiel Eric, Taarvig, Frederiks. Jmely, Bird, Newc. Sylvia, Jahnsen, Narva, Harmonie, Douwes, St. Petersburg. Richard Mount, Commings Sunderland. UITGEZEILD NIEUWEDIEP: Pomona, Lootsman, St. Jago de Cuba. Emma, Hof kamp, Londen. Perceverance, Cummings, dito. Margaretha Hendrica, Datema, Dundee, is uit zee teruggekomen. Twenthe (st Huil. 21 Aug. Nieuwholland, Tuk; Sir Robert Peel, Lange; de Arnstel, Rademaker; Graaf Dirk III, Rotgans, allen Batavia. Louisa Maria, Tjebbes, Rotterd. De troepen in het kamp bij Zeist worden dagelijks in de groote manoeuvres geoefend. Te Maastricht is een werk man tengevolge van hevige drift subiet overleden. Te 's Hertogenhosch is een organist door zijne kunstvrienden pleg- tig begraven. Op de jaarmarkt te Ommen waren vele zwijnen aangevoerd. Bij den boekhandelaar Nijgh te Rot terdam is in het licht verschenen: »Eene waarschuwende stem tot allendie Indië voor Nederland wenschen te behouden." De Zurichsche Conferentie tracht dc grens scheiding van Lombardije voor goed te regelen. In Beijeren zijn valsclie muntstukken in omloop. Eene rijke venetiaan- scbe dauicwonende in eene der voornaamste straten van Parijs, heeft bij gelegenheid der feesten op den 14 en 15den dezer, al hare blinden gesloten gehouden, ten leeken van rouw over bet ongelukkig Veuelie. Groothertog Leopold van Toskanc heeft de affaire aan zijn zoon overgedaan. Het gemeentebestuur van Harderwijk wil pogingen aanwenden tot daarslclling van eene nieuwe zeehaven. Grootvorst Con- «tantija van Rusland bezoekt de engelsche zeehavens. Ten gevolge der verleende amnestie zullen vele bannelingen weder in Frankrijk tcrugkeeren. In een oud gebouw te Rome zijn 5000 hommen gevonden, gelijk aan die, welke door Orsini te Parijs tegen keizer Nap. zijn gebruikt. De her togin van Panna heeft zich bereid verklaard lot deelneming aan den italiaanschen hond. 12 tot 24 September: Am- slcrdamsche kermis. Ten behoeve van de wandelaars langs den openbaren weg, heeft men te Amsterdam voorgesteld kolommen van algemeen nut op te rigtendie zoodanig zonden zijn ingerigt, dat zij uitwendig konden dienen voor brievenbus, politiebus, waterfontein en aanplakborden inwendig tol bureaux voor politiebeambtenalsmede lot waterplaats en geheim gemak. De Times dringt in krachtige woorden er op aan, dat in Frankrijk aan dc drukpers algeheele vrijheid worde verleend. Dit is, volgens genoemd blad, het eenige afdoende middel, om aan handel en industrie eene hooge vlugt te doen nemen. Op den Glascow and South Wesstern spoorweg zijn 11. Don derdag hij Howwood eenige rijtuigen van den trein gederail leerd, ten gevolge waarvan een twaalftal personen ligle kwets uren bekwamen. Melk en olie zijn twee onschatbare middelentegen alle vergiftdi» overal, ook buiten de apotheek, te krijgen zijn, en bij welker toediening men geene geneeskundige kennis behoeft te bezitten. Met deze middelen alleen heeft men de verschrikkelijkste vergiftiging, namelijk door het ge bruik van arsenic of rattekruidzien genezen. Deze middelen brengen, als hoofdoorzaak der genezing, braking en onwerkzaamheid van het vergif te weeg. Men geve den lijder zooveel melk als hij slechts drinken kan (braakt hij die somtijds weder uitdes te beteren om het kwartier uurseen kopje olie, (hetzij lijn-, amandel-, boomolie.) Is men verzekerd, dat het vergift arsenic, zoutzuur, kwik of een ander metaalzuur geweest is, dan kan men eene oplossing van zeep in ander water gebruiken. Dit is toerei kende, totdat de geneesheer verschijnt, en zal zijne komst zelfs dikwerf noodeloos maken. Een duitsch blad bevatte dezer dagen de volgende annonce »De meester kleermaker S., die den kleêrmakersgezel R, den 15 Ju lij een stuk uit den neus beeft gebeten wordt tot welzijn der geheele menscbheid en met het oog op de tegenwoordige felle hitte, dringend verzocht, zich ten spoedigste met een muilkorf te tooijen." Werkelijk was de annonce het gevolg eener in der tijd plaats gehad hebbende uhondsche" beslecbtinj van eenig verschil van gevoelen. Heden beviel van eene welgeschapen DOCHTER A. LASTDRAGERgeliefde Echtgenoote van L. JELGERSMA. Gz. Eenige en algemeene kennisgeving. Nicuwediep 24 Aug. 1859. gjjgjB Mevrouw ENSLIE verlangt dadelijk eene §pjlj KEUKENMEID. NIEUWEDIEP BIJ C. BAKKER Bz. —GEDRUKT BIJ S. GILTJKS

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 4