De beriglcn uit Toscane luiden alles behalve gunstig. De reactionaire partij schijnt er dagelijks sterker te worden. In den nacht van II op 12 dezer waren alle portretten van koning Victor Emmanuel, die bij de liberalen in de gevels der huizen prijken, afgescheurd of geschonden. Bovendien is de algemecne opgewektheid aldaar reeds zoo verminderd, dal de bevolking niet slechts stilzwijgendmaar zelfs met eene zekere onverschilligheid de plaatsing van het koninklijk wa penschild op de openbare gebouwen te Florence heeft aangezien. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. \8 Oct. W.S. 2J- pc. 64£. a pc. 77. 4 pc. 97£. Spanje. pc. 55j. buitenl. 5 pc.-45fy. binnenl. 3pc, 42,-. Rusland. 1816, 5 pc. 104 j. 5 pc 10l£. 1829, 3 p. 86. Oostenrijk, metall. 8 pc. 8ff ainst. 5 pc. 7aj. natio nale 1884 3 pc. S9|. metall. pc. 29. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN; NIEUWEDIEP, 17 Oct. Hermine cn Elise, v. d. Kooij, Faro. Au rora (st.), Londen. Ranger (stdito Stad Workum, Stenders, di to. Vriesland, Boontje, dito. Prov. Overijssel, Gruppelaar, Dundee. Luna, de Vries, Burnt, Eiland. Tvventhe (st.), Huil. 18 Oct. Admiraal Piet Hein, Hazewinkel, Tjilatjap UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 17 Oct. Niets 18 Oct. Berenice, Bakema, Marseille. Het wetsontwerp betrekkelijk de doorgraving van Holland op zijn smalst is bij den raad van State ingezonden. In Vene- lie heerscht eene zeer ongunstige stemming legen de oosten - rijkscbe regering. Te Bordeaux zijn verscheidene Italianen in hechtenis genomen. Uit Alexandrie wordt gemeld, dat de werkzaamheden aan de doorgraving der landengte van Suez geheel zijn gestaakt, - Frankrijk telt tegenwoordig 565 sui kerfabrieken. Op het Loo zullen bij gelegenheid van het St. Huberlsfeest groote drijfjaglen gehouden worden, Te Delft zijn de tooneelvoorslellingen van het garnizoen afgeschaft. Men schrijft de reden toe, aan de vrees der chefs, dal de militairen bij bet instuderen van hunne rollen de reglementen uit het hoofd zouden verliezen. Het gereglshof van Zuid- Holland heeft een schipper, die van dubbele beschotten in zijn vaartuig te veel gebruik had gemaakt, tot een tuchthuisstraf van zes jaren veroordeeld. De gemeenteraad van Tiel heeft het besluit tot het houden eener jaarlijksche kermis gehandhaafd. De britsehe kanaalvloot heeft 2 dagen oefening in het vuur gehouden. Het reuzenschip de Grcat-Easlem zal waar schijnlijk te Southamplon overwinteren. Mazzini, heeft we der een manifest uitgevaardigd. Garibaldi heeft een dagorder aan zijne soldaten gerigt, waarin hij den naderenden strijd aan- aankondigt. De maire van Port Louis heeft het publiek, dat in de schouwburg vereenigd was, door middel van brandspuiten met vuil water doen begieten. Overleden te Kampen Anlouie ten Dam, gehoi'en in 1738. Prof. Suerman heeft zijn oOjarig jubilé gevierd, Uil China meldt men, dat de Peiho en het groote kanaal door engelsche en fransche oorlogschepen zijn geblokkeerd. Volgens de Times heerscht in Midden Italië geldgebrek. Onze volksvertegenwoordiger baron Sloet tot Oldhuis heeft op nieuw een voorstel tot afkoopbaarheid der tienden bij de Tweede Kamer ingediend. In de bagijnen- straat te 's Graveuhage heeft eene ernstige vechtpartij plaats gehad. De koning van Zweden en Noorwegen heeft 10 dagen te Christiania doorgebragt. De uniform van de pruis- sische militairen zal verbeterd worden. De policie te Napels is ijverig in de weer om de gevangenissen met verdachte burgers en adelijke personen te vullen. De russische regering maakt toebereidselen om de overgebleven onafhankelijke Circassiers geheel en al te onderwerpen. Van den 8slen tot den 14den dezer zijn te Leeuwarden 7 geboren en 47 personen overleden. 28 Nov. Examen te 's Graveuhage voor jongelingen, die naar de betrekking van scheepsklerk wenschen te dingen. Het koninklijk theater te Ilull is tot den grond toe afgebrand. Belastingen omler Frcdcrik 1 koning van Pruissen. Wie goud of zilver op zijne kieeren wilde dragen, betaalde 1 thaler per jaar. Wie eene pruik droeg, naar gelang der grootte, jaarlijks tot 3 thaler. Eigenaars van rijtuigen betaalden voor het onderhoud der straten 3 thaler. Voor het dragen van een Fontange (eene soort van dameskapsel) 1 thaler. Voor het vrije gebruik van koffij, thee of chocolade 2 thaler Ook was belast het dragen van kousen, laarzen, pantoffels of hoeden. De zwaarsto belasting echter was het hoofdgeldwaaraan ook de hofhouding onderworpen was. De koning betaalde 4COO en de koningin 20O0 thaler in die belasting. Voorts bestond er eene vrijsters-belasting. Ieder meisje van 20 tot 40 jaar betaalde namelijk een thaler per jaar zoo het haar niet gelukt was een echtgenoot op te doen. ADTSIETEITTIEÏT. Heden overleed aan de gevolgen van eene langdurige ziekte, in den ouderdom van 89 jaren, onze echt genoot en vader JACOB HEMELIUJK, diep betreurd door zijne nagelatene weduwe, kinderen en behuwd- kinderen. Uit aller naam, A. HEMELRIJK—HUISMAN. Helder 18 October 1889. ÏS' De Uitgever dezer Courant vraagt een geschikte LOOPJONGEN. De KOMMANDANT van het Koninklijk Instituut voor de Marine, le Willemsoord, waarschuwt door dezen, het Publiek, alhier woon achtig, aan de Adelborsten van gemeld Instituut GEEN CREDIET te verleenenzullende zij hoege. naamd maken. geen aanspraak op betaling kunnen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 3