kagciiels, hmkdën e\ folïmizkn. XT. GEMS1TÖDB BEE.IÖTSU. fH T TH Gedurende het jaar 1838 hebben op de kuslen van Groot- Briltannie en Ierland 1170 schipbreuken plaats gehad. Benige geestelijken van de heerschende kerk in Engeland wil len zich van hun kerkgenootschap afscheiden om eene vrije engelschc kerk te stichten. Te Napels zijn geweren gevon den in vaten, die als vaten met olie en wijn waren aangege ven. De fransche regering zal waarschijnlijk 8000 krijgs helden naar» hel oorlogstooneel in China zenden. Een werktuigkundige te Monlargis heeft een middel gevonden om gebarste klokken te solderenmet behoud van haren oor spronkelijk zuiveren klank. Te Leeuwarden zijn van den 11 den tot den 17den dezer aangegeven 31 sterfgevallen en 4 geboorten. Te New Orleans heeft zich in het begin dezer maand het eerste geval van gele koorts voorgedaan. Bij de verkiezingen in Caüfornic beeft de domocralische partij geze gevierd. Twee honderd ingezetenen van Deventer hebben een adres bij de Stalen-Generaal ingediend, houdende bezwa ren tegen regeringsontwerpen voor de Spoorwegen/ Den Isten November zullen de herfstvergaderingen van de Staten der verschillende provinciën worden geopend. De Morning J Post verzekert dat de italiaansche aangelegenheden dreigend beginnen te worden. Keizer Napoleon is met zijne keizerin te Parijs aangekomen. De Paus is onder luide toejuichin gen van de fransche bezetting en van de ingezetenen in zijne hoofdstad teruggekeerd. De haven van Malta zal in twee deelen worden gescheidende eene helft zal tot eene oorlogs haven en de andere tot eene koopvaardijhaven worden in- gerigt. De engelsche vloot de Middellandsche zee bestaat uil 32 schepen. In Frankrijk is men druk in de weer met het vervoeren van steenkolen naar de magazijnen der oorlogshavens, met het maken van projectilen, kardoezen en granaten. De kwestie nopens de lombardische schuld is tusschen Oostenrijk en Sardinië vereffend. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 28 Oct. W.S. 2J- pc. 655 pc. 73|. 4 pc. 96 Spanje. 1-| pc. 51 fT. buitenl. 5 pc. binnenl. 5pc. 40{f. Rusland. 18163 pc. 103^-. 3 pc 10l£. 1829, 3 p. 83£. Oostenrijk, metail. 3 pc. 31 amst. 3 pc. 70£. nati onale 1834 3 pc. 36|. metail. 2|- pc. 27 Correspondentie Het stuk van de Oude Sluis kan niet dan als advertentie geplaatst worden. Bij het verlaten dezer plaats, brengt de ondergeteekende haren opregten dank voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van haren geliefden Echtgenoot, den kapt. Huigcns, ondervonden. S. M. UURBANUS. Wed. J. HUIJGENS. N.B. Diegene welke nog iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den overledene, gelieven daarvan opgave te doen vóór of op den 13 November aanstaande, aan den Hoog Edel Gestr. Heer van Thielen. De ondergeteekende heeft de eer zijne geëerde jjPW Begunstigers te berigten, dat bij hem te bekomen zijn alle soorten van KAGCHELS en FORNUIZEN naar de nieuwste modellen. De KOOKFORNUIZEN van gegoten IJzer, in alle op- zigten hoogst verkieselijk boven de tot nu toe van ge slagen ijzer vervaardigdevoldoen niet alleen aan alle behoeften van de keukenmaar geven ook het voordeel van verwarming als Kagchel en derzelver fraaije vorm, beknoptheid en groote duurzaamheid, zijn hoedanigheden die men tot heden aan deze voorwerpen miste. Het nuttige en voordeelige bestaat ook daarin, dat men in deze Fornuizen met groote zuinigheid alle soorten van Brand stoffen kan bezigen. Zij waarborgen een langdurig gebruik en zijn bestand zoo wel tegen een hoogen graad van verhitting als tegen spoedige afkoeling, zonder vrees voor uitzetting of scheuring. G. SANT. Mr. SmidBinnenhaven No. 64. - T~ 1 Mevrouw van DOORN, te Schagerbrugin de Zijpevraagt ten spoedigste eene eenige MEID. Loon ƒ50.in het jaar. De ondergeteekende verwittigt het geachte publiek van den Helder c. a., dat hij alhier is aangekomen met een groot assortiment BRILLEN van alle soortenen te spreken of te onlbiedeu is hij den Heer P. van WIJNGAARDEN. II. van der PUTT. Brillen slijper van Alkmaar. De ondergeteekende gevoelt zich uit erken telijkheid verpligt door deze haren dank te betuigen aan het BESTUUR dezer gemeente, voor de gunsten door haar wegens het logeren van Koloniale Militairen genotenzijnde door sterfgeval tot die verdere logering huilen de mogelijkheid, A. PRINS. JSieuwedicp 29 October 1839.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1859 | | pagina 3