VOLKSTELLING. BEKENDMAKING. Nationale Militie. De Ingezetenen worden herinnerd dat de inschrijvingsbilletten voor de vierde algemeene tienjarige volkstellingop de eerstvolgende dagen, te beginnen Maan dag den 2den Januarij 1860, zullen wor den teruggehaald. Ter vermijding van oponthoud, wordt elk dringend aangemaand om te zorgen dat de ontvangene billetten, naauwkeurig ingevuldter afhaling gereed liggen. Zij die voor de invulling hulp verlan gen of nadere inlichtingen wenschen te hekomen, kunnen die ter Secretarie on- middelijk verkrijgen. Helder den 31 December 1859. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. ITI B UW S T IJ D III G E IT. Verkozen M. J. Koopman tc Alkmaar. Vermeulen Gz. R. Banket- en Con/iturier. Verwcijde E. J. Veije van Buurcn J. A. S de Visser A. Pz. Visser J. H. Vogel M. de Barbier. Vogelenzang J. Vos R. 31 r. Timmerman. Voorlhuis M. E. Koopm. in Galantericn. Vroon M. Broodbakker. Vrieslander L. H. Koopman. Wallin M. F. Timmerman. Wallin en Familie Wed. E. A. Wanders P. Tabaksfabrijk te Alkmaar. Wielick B. F. Vleeschhouwer. Wit S. de Tonnel. der Zeegaten. Texel. Winter W. B. 3Ir. Smid. Wooning W. van der Timmerman. Wubbe G. J. en Echtgenoot te Amsterdam. Wijngaarden P. van Logem. en Koffijhuish. Zinsmeister J. F. Spekslager Zunderdorp Az. Post-Praaischipper. Zur Mühlen. J. T. Zussen J. Zweeres G. Wed. R. Vermeulen. Winkel. De BURGEMEESTER der gemeente Helderroept bij deze op alle mannelijke personenbehoorende tot deze gemeente, die op den eersten Januarij 1860, volle acht tien jaren oud, en dus geboren zijn in het jaar 1841 om in persoon te compareren op het Raadhuis der gemeente, op Maandag den 2 Januarij 1860 of een der volgende dagen, tot den 20 dier maand ingesloten, des morgens tusschen 9 en 12 ureten einde zich voor de ligting der Nationale Militie te doen inschrijven; terwijl al deze personen worden gelast, alsdan tevens eene ge boorte- ol doopacte te vertoonenten einde van hunnen juisten ouderdom te doen blijken zullende de nalatigen zich zeiven te wijten hebbende onaangename en schaT delijke gevojgen, welke uit hunnp nalatigheid noodzakelijk inoeten voorfvloeijen. Voorst worden al degenen, die bij vorige ligtingen voor dén jaar vrijstelling hebben verkregen, gelast om op Maandag den 2 Januarij 1860, des voormiddags ten 10 ure, ter Secretarie opgave te doen van de certificaten, die zij op nieuw zouden mogen noodig hebben zoo uit hoofde van de aclive dienst van broeders, als andcrzints; zullende bij gebreke van die opgavengeene vrijstelling opnieuw aan die personen kunnen worden verleend. Eindelijk worden Ouders of Voogden van hen welke reeds bij de Nationale Militie dienendoch in den loop van het jaar 1860 redenen van vrijstelling hebben ver. kregenaangemaand omwanneer zij die vrijstelling reclameren, zulks ter Secretarie dezer gemeente op te geven vóór den 5 Januarij aanstaande. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze in de voormelde gemeenteop de gebruikelijke plaatsen worden gepubliceerd en geaffigeerd. Gedaan te Helder, den al December 1860. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. -v HELDER cn NIEUWED1EP al December 1859. Uit Cherbourg schrijft men, van boord van Zr. Ms. stoomfregal de Wassen a er, dat alles aan boord wel was. Den 16den dezer verliet dit vaartuig de reede, om naar het dok te stoomeu. Thans ligt hel in het drooge dokwaar het ongeveer 14 dagen zal moeten blijven, om gerepareerd te worden. Z. M. transportschip de Heldin, onder bevel van den luitenant ter zee der 1ste klasse, P. Toutenhoofdis na eene reis van 61 etmaal, van de reede van Hellevoetsiuis, den 15den dezer ter reede van Lissabon aangekomen. Aan het prov. Gouvernement van Noordholland heeft op den 29 dezer de herbestcding plaats gehadbij inschrijving en opbod, van bel slopen der oude koopvaarders-schutsluis al hier, en hel digtcu der hierdoor te ontstane opening, waarvan aannemer is geworden de heer C. Dekkerwonende te Slie- drecht, voor ƒ16,200.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3