laaide bon op ue schatkist voor de som van 10,000 fr.be taalbaar aan toonder, heeft ontdekt. De bon is getcckend door wijlen den heer Iiumanndie langen tijd minister van financiën onder Lodewijk Philips was. Uit Florence wordt berigtdat twee dames den 97sten Dec. jl. vermaak schepten, om op het Domplein op al de muren te schrijven: »Levc Ferdinand III! Weg met het gou vernement!" Een karabinier arresteerde deze dames, en deze antwoordden hem in het Engelsch en boden hem een 20franc- sluk aan. Terwijl de karabinier, die de dames niet kon ver staan, bezig was haar te verzoeken hem te volgen, kwam eeue groote volksmassa bijeen. De majoor Lorenzo Ginoridie in middels was aangekomen, verzocht de dames in een fiacre den karabinier naar het politiebureau te volgen waaraan zij gehoor gaven. Hel volk, dat op het punt stond de dames ernstig te beleedigcuging daarop uiteenzoodat de orde niet werd ge stoord. Onlangs werd medegedeeld, dat zeker jong meisje, Heloïse Gintenet, te St. Amand-cn-Puisaye, was gearresteerd; daar er vermoeden tegen haai bestond, dat zij het kindwaar van zij den 29sten November was bevallen, had verbrand; hare moeder was als inedepliglige tevens in hechtenis genomen. Thans verneemt men, dat de schoonbroeder der eerste beschul digde, zekere Tournel, zich den 26sten December, door mid del van verstikking, van het leven heeft beroofd; men beweert dat hij, als medepligtige aan de misdaad, bevreesd was te zullen worden gearresteerd. Dit laatste voorval doet deze nieuwe zaak geheel gelijken op de zaak Lemoine, waar ook moederen dochter wegens verbran ding van een pasgeboren kind werden in hechtenis genomen, en insgelijks een der getuigen Lieubray, meende zich door zelfmoord aan het afleggen van getaigenis te moeten onttrek ken hetgeen echter niet gelukte. Men zegt, dat de katholieke mogendheden hebben aange boden den paus gezamenlijk een jaargeld te verzekeren van 50 millioen francs, en dat de H. Stoel heeft geantwoord met eene uitdrukkelijke weigering. De Siberische Kirgisen hebben zich bereid verklaardal hunne slaven onverwijld vrij te laten en voor de toekomst geene slavernij meer te dulden. Uit Nizza wordt de terugkomst van Garibaldi aldaar uit Milaan gemeld. Men verzekert, dat de generaal, gedurende de werkzaamheden van hel congres, in de strengste afzonde ring leven en zich van elke staatkundige handeling verwijderd zal houden. De Times beval een brief uit Milaan waarin wordt ge meld, dal Garibaldi door koning Victor Emmanuel zal benoemd worden tot opperbevelhebber der nationale garde van het geheelc koningrijk, met inbegrip van Lombardije terwijl hij levens volinagt zou erlangenom de nationale garde overeenkomstig de piëmontesche wetten te organiseren. Te Landerau heeft zekere heer J. Schmidlin, eene wed dingschap van 200 frs. gewonnen doordien hij had aangeno men, den weg van daar naar Neufchalel op zijn blinden schimmel in den zelfden tijd als de spoortrein af te leggen. Deze laatste legt dien afstand van 2^ uur in 2a minuten af; de heer Sehinidlin kwam nog 5 minuten eerder aan. Berigten uit Hongarije meldendat de brochure Le pa- pe et le conyres aldaar algemeene belangstelling ontmoet, zelfs moeten in de zitting, den 19 Dec. jl. te Pesth gehou den door de hongaarsche akademic van wetenschappen, waar toe de voornaamste edellieden behooren, door de in grooten getale vergaderde leden met geestdrift de kreten van: «Leve Na poleon 111!" zijngenit, terwijl men hem in Hongarije als de voorvechter voor de europcsche vrijheid beschouwt. Het spreekt van zelf, dat deze berigten, hoezeer zij allezins bevestiging vereischen, te Weenen een zeer onaangenamen indruk te weeg brengen. Door de hoeren Naylor en Co. te SheflGeldis dezer da gen de grootste tot nog toe gemaakte stalen bel vervaardigd. Zij is 5 voet 5 duim lang en heeft bij het dikste gedeelte 6 voet 2 duim middellijn. De bel weegt 2 ton 12 centenaars of 5824 f§ en is bestemd voor San.Francisco, om er in geval van brand alarm te luiden. Op den jongsten nieuwjaarsdag bezochten eenige heeren des avonds den schouwberg te Crefeld, vertoefden daarop nog eenigen tijd in een logement en keerden vervolgens naar Dus- seldorp terug. Onderweg werden zij door eenige personen ach tervolgd, die hun de beurs of het leven vroegen. Daarop trok een der heeren zijn dolk en bragt een der aanvallers een zoo hevigen stoot toe, dat deze dood bleef liggen. Later bleek, dat de verslagene een te Dnsseldorp wonende knecht was, die aan den drank was verslaafd en een liederlijk leven leidde. De heer die hem uit noodweer heeft omgebragtheeft zich te Dusseldorp ter beschikking der justitie gesteld. Bij de jongste nieuwjaarsreceptiën aan het hof des konings van België, heeft men opgemerkt, dat de hertogin van Brabant geene crinoline droeg. H. K. H. droeg een kleed meteen sleep, en zag er hoogst bevallig uit. Als men in de hooge kringen het voorbeeld begint te geven, loopen de breede rokken gevaar, geheel en al uit de mode te geraken. Arme crinoline Gedurende de voorstelling in het slads-lheater te Stettijn, op Vrijdag avond jl. viel eene plank door de opening, die zich in de zoldering boven de groote gaskroon bevindt. Geluk kig bleef de plank op de armen der kroon liggen zoodat de daaronder zittende personen er met den schrik afkwamen. Aangaande het congres loopen te Parijs zeer verschillen de geruchtensommigen beweren dat het plan van eeu con gres geheel is vernietigd anderendat het congres slechts is verdaagd. In een der engelsche dagbladen leest men het volgende: »De woorden; Van Engeland naar Oost-Indic in 40 mi-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2