wikkeling van den Pauselijken tegenstand Italië zijne ware kracht nimmer volkomen gekend zou hebben. Daarop laat het orgaan van lord Palmerston volgen: Bij de houding van onbeteugelbare hardnekkigheid, door den Paus aangenomen, heeft Italië behoefte aan den bijstand en de raadgevingen zij ner kundigste en krachtigste zonen, en het is derhalve met een onvermengd genoegendat de vrienden van den vooruit gang van Pieinont en van de Italiaansche vrijheid den terug keer van den heer Gavour tot het bewind vernemen zullen. De wenschen der vrienden van Italië in alle lauden der we reld zullen de pogingen vergezellen welke die staatsman in dit oogenblik aanwendt, om een populair en vaderlandslievend kabinet te vormen. De regering en het volk van Engeland aan de beginselen getrouw, welke beiden van den aanvang des tegenwoordigen slrijds afgelegd hebben, zullen zonder aarzeling die maatregelen ondersteunenwelke bestemd zijnom de uitbreiding en de veiligheid van den Sardinischen staat te be gunstigen welke graaf Cavour tol verzekering van het alge meen belang van Italië zoeken mogt". Het volgende even zonderlinge als koddige voorvaldat ten bewijze dient, hoe ver het openen der brieven bij den post te Parijs wordt uitgestrekt, is dezer dagen bekend ge worden. Een Amerikaan ontving een brief uit Engeland, en vond lot zijne verbazing, in het couvert een schrijven van eene Engelschc dame aan eenc modiste te Parijs, benevens eene kleine remise. Hij schreef onmiddclijk zijn vriend te Londen, dat deze zich moest hebben vergist, en dat de brief waarschijnlijk door zijne echtgenoole aan eene hem onbekende daine was gerigt De Engclschman vervoegde zich nu bij de dame, die den brief had geschreven, en vernam van haar, dal zij inderdaad den brief had afgezonden. Na bewerkstelligd onderzoekbleek de tocdragt der zaak eindelijk deze te zijndat beide brieven in rouw-couverts ge sloten en door de postbeambten in de haast in hel verkeerde couvert waren gestoken. Den 17den dezer is een Engelsch fregat de haven van Livorno binnengeloopeu onder liet lossen van saluutschoten, die door de stad zijn beantwoord. Deze beleefdheid van het Engelsche schip schijnt met inzigt te zijn gebeurd, want na het vertrek van den groothertog was dit nog niet geschied. Dit in gewone omstandigheden zoo eenvoudige geval heeft grootc vreugde veroorzaakt, want men ziet daarin een bewijs van toegenegenheid der Engelsche regering voor de Italiaan sche, zaak; men is van oordeel, dat de komst van dit fregat in verband slaat met de onlangs plaats gehad hebbende toe nadering tusschcn de Fransche en Engelsche regering, ten opzigle der Middcn-Italiaausche quacslie. De Pauselijke regering maakt op eene tot nu toe nog niet gebezigde wijze gebruik van de drukpers. De minister van staat namelijk doet iederen dag 50 exemplaren van het te Turijn verschijnend dagblad 'lArmonia uitdeelen. Ook wor den alle bisschoppelijke mandementen en adressen der katho lieken gedrukt en aangeplakt, en de muren zijn vol van weder- leggingen tegen de Fransche brochuren. Uit Rome wordt van den 18dcn gemeld, dat de cerc- sabels, welke aan keizer Napoleon en koning Victor Emmanuel zullen worden aangebodengereed zijn. Deze wapens zijn ware meesterstukken van kunst. Zij zijn door den wapen smid van het Valicaan vervaardigd en het geld is bijeengebragt door middel van eene inschrijving. Men zegt, dat zij spoedig aan de doorluchtige personen, voor welke zij bestemd zijn, zullen worden overhandigd. Te Perugia en Pesaro deserteren de pauselijke soldaten in grootcn getale en worden zij vervangen door Oostenrijkers, die in soldaten van den paus worden herschapendeze worden te Ancona ontscheept. Hel Giornale di Rome bevat de volgende nota »ln den Franschen Moniteur is een brief medegedeeld van keizer Napoleonwaarin den paus wordt aangeraden de op roerige provinciën af te staan. Voor den oogenblik kunnen wij allen (eenige milliocnen), die belang bebben in hel behoud van den Kerkdijken Slaat, gerust stellen, door mede te dec- len, dat de heilige vader de stem van zijn geweten heeft gevolgd en, met uiteenzetting der redenen, dien raad heeft geweigerd". SCHEEPSTIJDINGEN- BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP26 Jan. Mina, Cupido, Suriname. 27 Jan. Anna Maria Wilhelmina, Fischer, Havana, i. v. Plymouth. Beaver (st.), Londen. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 26 Jan. Lion (st.), Londen 27 Jan. Niets. MARKTBERIGTEN. ROTTERDAM, 23 Jan. Tarwe. Van nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsehe Flakkeesche en Overmaassche was de aanvoer niet groot, die tot vorige prijzen vrij goed opruimde; de beste blankste partijtjes f8,60 a 9; goede blanke f 7.80 a 8,30; mindere en geringe f6,50 a 7,50. Jarige naar qualiteit van f9,25 a 10,50. Poolsche en Roode zonder prijsverandering doch met weinig vertier; 157j 15S C§ jarige witbonte Poolsche f3,25; 164 fg puike oude Rostokker f 345 162 (g jarige Hoogt. Kleefsche f 330 162 fg jarige Bovenl. Ris f310; 158 f§ nieuwe Bovenl. f270 Rogge. Inlandsche flaauw en 10. c. lager; Zeeuwsche en Vlaamsehe f6,80 a 7,10; Overmaass. 6,60 h 6,90; mindere en Noord-Brab. f6 a 6,60; Buitenlandsche bij gerij ven 156 (g Pruiss. f235; 152} jg Belg. f218. LONDEN, 23 Jan. Ter Veemarkt waren aangevoerd 4380 Runderen, 17,940 Schapen 130 Kalveren en 250 Varkens SCHIEDAM, 24 Jan. Moutwijn f 13,25. Jenever f 18,75; Amst. proef f 26. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 24 Jan. W.S 2} pc. 64,. 5 pc. 77JT4 pc. 98}. Spanje. 1pc. 55}. buiten15 pc. 44j7. binnenl. 5pc. 45}F. Rusland. 181f>, 5 pc. 104}. 5 pc. 102} 1829, 5 p. 85}. Oostenrijk, inelall. 5 pc. 50}. dito. 2} pc. 27}. dito rente amst. 5 pc. 72} dito nationale 1854 5 pc. 55}e.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3