G-EME1TGDE BEBIGÏE1T. aangaande de aansluiting van de midden Italraansche provinciën aan Piëmonl, maar dat ook de beide mogendheden nieuwe verkiezingen hebben aangenomen als het beste middelten einde er geen twijfel meer overblijveaangaande de wenscheu van hel onafhankelijke Italië. Eene algemeene stemming der bevolkingen zal dus over de al- of niet-aansluiting aan Piëmont beslissen. De Moniteur meldt, dat de koning van Sardinië, de diensten van het Fransche leger ten behoeve van de Italiaan- sche onafhankelijkheid willende erkennenaan de Fransche regering 790 ridderorden van den Heiligen Mauritius en La zarus heeft gezonden, benevens 8000 medailles voor militairen moed. Het schijnt dat Mazzini zich thans in Napels bevindt. De scholsche bladen deelcn althans een schrijven van hem aan zijn vriend, den heer John M'Adain te Glasgow, mede, waarin hij zegt, dat zijne partij in het zuiden van Italië ijve rig arbeidt om de beslaande stand van zaken aldaar te verande ren. Verder verklaart hij, dat de eenheid van Italië zijn streven blijft en dat, zoolang dal doel niet bereikt is, Italië geen rust, Europa geen vrede zal kunnen genieten. I Als een voorbeeld van buitengewone vruchtbaarheid deelt men mede, dat zekere Louisa Trommel, echtgenoot van Leich wonende in het kleine dorpje Rosenau, in het kanton Hunin- gen, aan den Rijn gelegen, dezer dagen van een jongen is bevallen; twee dagen daarna beviel zij wederom van een wel gevormd kind van het mannelijk geslacht, en den 22sten dier zelfde maand kwam zij nog van twee doode knaapjes in hel kinderbed. De moeder en de twee eerstgeborenen genieten de beste gezondheid; jammer dat het huisgezin in bekrompen omstandigheden verkeert. Een schrijven uit Pesth deelt eenige bewijzen mede van den ijver, waarmede men tot zelfs in onderscheidene kleine plattelands gemeenten in Hongarije er op uit is, om het gebruik der landtaal te bevorderen. Zoo wordt er een aantal kleine dag bladen in het Hougaarsch uitgegeven, en hebben zich vele vrouwen vereenigd, om bij geene bakkers, slagers enz. iets te koopen ja zelfs geene genceslieeren te ontbieden zoo deze niet op die blaadjes geabonneerd zijn. Over het algemeen heeft men opgemerkt, dat de leederc kunne zeer ijverig medewerkt in de nationale beweging. Volgens berigten uit Milaan, bouwen de Oostenrijkers vier nieuwe forten ter verdediging van Peschiera. Te Mantua zijn 64 getrokken kanonnen van zwaar kaliber aangekomen. In al de forten van den vierhoek wordt het gegoten geschut door getrokken bronzen kanonnen van zwaar kaliber vervangen. Allcrwege hebben groote militaire toebereidselen plaats. Hel ontwerp, om de standbeelden der graven van Eg- mond en Hoorne op de Groote Markt te Brussel op te rigleu is, door een onverwachlen hinderpaal, voor een onbepaaldeu tijd verdaagd. De kunstschilder Gaillait is de eigenaar van een huis, voor hetwelk dit gedcnklecken moest worden geplaatst, en men moest diensvolgens zijne toestemming daartoe bekomen welke hij heeft geweigerd. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 5 Febr. Ondine (stBordeaux. Catharina, Wiers- ma, Eendracht, Fortuin, beiden Londen. Terug uit zee Sine Nomir.e, Hackow, naar Middelburg. 6 Febr Beaver (st.), Londen. Graaf van Rechteren (st.), Huil. 7 Febr. Diana, Haijes, Londen. Terug uit zee Prins Frederik der Nederlanden, de Wit. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, S Febr. Niets. 6 Febr. Niets. 7 Febr. Niets. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 7 Feb. VV.S 2{- pc. 64r®. 5 pc. 73 j. 4 pc. 98,^. Spanje. 11 pc. 5ö|-. buiten!, o pc. 44|. binuenl. 5 pc. 41| Rusland. 1816, 5 pc. 104|. 5 pc. 104| 1829, op. 84ji- Oostenrijk. metall. 46j- 5 pc. 4 dito. 2| pc. 25 f dito. rente amst. 5 pc. 67f nationale 1854 o pc. S2|. Tusschen de regeringen van Engeland en Frankrijk heerscht de beste verstandhouding. Men verzekert dat lord Derby de toezegging heeft gedaan, om het eugelsche ministerie te onder steunen bij de behandeling van het handelslractaat met Frank rijk. De geestelijkheid iu Ierland wil pogingen aanwenden om de uitgeputte pauselijke schatkist door milde bijdragen te stijven. Op de spaansche kust hebben weder hevige stormen gewoed. De ooslenrijksche generaal Hess is gepensionneerd. De deenschc regering verkeert in geene benijdenswaardige positie tegenover eene ontevredene natie. De redacteur van het opgeheven dagblad 1' univers heeft zijne dienst aan een an der dagblad toegewijd. De invloed van vorst Gortschakoff op de russische staatkunde is in den laatsten tijd aanmerkelijk ver minderd. In Rusland heerscht eene financiële crisis. Dc reis van graaf Cavour naar Parijs is onbepaald uitgesteld. De brandmeesters van 'sGravenhage hebben in de vorige week den aftredenden en den nieuw benoemden opper-brandmcesler eene luisterrijke serenade bij fakkellicht gebragl. Op 's Rijks werf te Vlissingen is het stoomwerktuig van het fregat Zeeland beproefd; het heeft uitmuntend voldaan. In de roomsch- catholijke kerkenbehoorende tot het bisdom Haarlemheeft jl. zondag eene collecte ten behoeve van de schatkist der pau selijke staten plaats gehad. In Engeland houdt men de verloving van den prins van Oranje met priuses Alice voor zoo goed als zeker. Te Parijs heeft ecu hevige brand gewoed in de stallingen der omnibussen van de kapel St. Denis. De Spanjaarden hebben in Afrika weder nieuwe lauweren be haald. Op de kusten van Australië en Nieuw-Zeeland zijn

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3