IIII? ZONDAG 12 FEBRUARIJ. 1TIE TT W 3 T IJ D 11T O B IT. ^VB'vg« het ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuieediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post»1 50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTEXTIEN worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever HELDER en NIEUWEDIEP 11 Februarij 1800. Voor de keuze van een lid der provinciale stalen van Noordhollandin het lioofdkiesdislrict Heldorop den 7den dezer gehouden, waren 69 geldige stemmen uitgebragt. Daarvan hadden bekomen de heer C. Bakker Bz. 21 en J. Reedeker Fz. 10 stemmen. De overige stemmen waren op IS verschillende personen uitgebragt. En moet alzoo lusschen de twee genoemde heercn eene herstemming plaats hebben, welke bepaald is op Dingsdag den 21 Februarij 1800. Het ontwerp van wet op de spoorwegen is door de Eer ste Kamer der Stalen-Generaal met 20 legen 17 stemmen VERWORPEN. Wij vernemen dal de Ministers van Bosse en van Tets van Goudriaan hun ontslag hebben ingediend; Zr. Ms. fregat met stoom vermogen, Admiraal van Wassenaer, onder bevel van den kapitein ter zee B. van Vosslaatst van Plymouth, is in den namiddag van den Sden dezer te Lissabon aangekomen. Alles was wel aan boord. Aan de brusselsche Indépendance ontleent men het vol gende: «Onderscheidenedagbladen, onder anderede Kölnischo Zeitunghebben gemeld, dat de verloving van prinses Alice van Engeland met den Prins van Oranje ter kennis van de familie der prinses werd gebragt. Noch de berigten uit Engeland, noch onze correspondenlicn lootten ons echter aan, dat de za ken reeds zoo ver gevorderd zouden zijn". Daarentegen wordt door den anlwerpschcn Pre'cursenr mede gedeeld, dat het huwelijks-ontwerp lusschen beide vorstelijke personen zich schijnt te bevestigen dat het huwelijk den 24slcn Mei, zijnde de verjaardag der koningin van Engeland, zou worden gesloten, en de jeugdige echlgenootcn later, op bun terugkeer vau Engeland naar Nederland, een bezoek aan koning Leopold, den oom der doorluchtige bruid, zouden brengen. Gelijk uit Engeland echter wordt gemeld, zou de Prins reeds op zijne eerlang te verwachten terugreis naar 's Gravenhage het hof van België bezoeken. Prinses Alice (Mathilde Mary), hertogin van Saksenen prin ses van Saksen Coburg Golha, is den 25 April 1845 geboren en derhalve nog geene 17 jaren oud. De Echo Universel meldtdal na de zitting der Eerste Kamer, waarin de spoorwegwet werd verworpen, het lelcgraaph- bureau te 's Hage, letterlijk door de personen werd bestormd, die dezen uitslag naar alle oorden des Vaderlands wilden seinen. Z. M. heeft, bij besluit van den 25slen Januarij 1.1., No. 67, het reisgeld vooralle reizende onderofficieren en man schappen van het korps mariniers, per uur afslands, bepaald als volgt: vooreen adjudant-onderofficier op 25 cents, vooreen onderofficier op 20 cents, voor een korporaal op 15 cents, voor een marinier, tamboer of pijper op 12 cents. Dezer dagen had onder de gemeente Puttershoek een al lerdroevigst ongeluk plaatst. Een herder had een aanzienlijk getal schapen des morgens in den zoogenaamden Koningspoldcr of plaat gedreven, ten einde daarop le weiden. Door den hoo- gen waterstand en hevige» wind brak de dam van den polder door. De herder, dit vernemende en zijne kudde willende red den, kwam met 77 schapen in het lievige inslroomcnd water om het leven. Als eene zeldzaamheid wordt medegedeeld, dal in de pro vincie Noord-Braband zich iemand bevindt, van een hoog ade- lijk geslacht afkomstig, die vier jaren page was bij Prins WiU^», lem V, en wel van 1790 tot Januarij 1795. Indien tijd wjnroae. - hij bij de huwelijksfeesten van Z. M. Koning Willem I - de doopplcgligbeid van Z. M. Koning Willem II. Al ,v-''

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1