CKEME1TGKDE BBBIOTEU. ADVERTS1TTSBIT. Hel te Napels ontdekte complot onder het leger bestond sedert langen tijd. Vele onder-officieren en een officier zijn ge arresteerd. De policie te Rome heeft er het eerst aan de napo- litaansche regering kennis van gegeveneen deserteur namelijk was beschonken in eene herberg gekomen en had verhaald, dat hij weldra met een hoogeren rang bij het leger te Napels zou wor den geplaatst. Na verder door de policie te zijn ondervraagd, zou hij alles hebben ontdekt. Salut Public van Lyon meldt hel volgende ongeluk, dat den 17den in den grooten schouwburg is voorgevallen bij de voorstelling van het ballet Une fille du ciel. Hel voor laatste tooneel stelt voor eene fontein, gedecoreerd inet bloe men. Eensklaps verschijnt de fée des vuurs, welke met vuur de waterstralen van de fontein den oorlog aaudoet. Dit ge schiedt echter te vergeefs, zij wordt door eene hoogcre magt in den Tarlarus teruggeworpen, en uil de fontein verschijnt eene nymph. Waarschijnlijk had eene der guirlandes aan «Ie fontein vuur geval; eensklaps ten minste deed de nymph een vreeselijk gegil hooren; hare crinoline had vuur gevat, en in een oogenblik stond zij in lichtelaaije vlam. Gelukkig behield de danseuse hare tegenwoordigheid van geest, en daar uit de fontein werkelijk water sprong, was de brand spoedig gebluscht. Eenige oogenblikkcn later kwam de genius des vuurs aankon digen, dat het element, dat bij vertegenwoordigde, door de magt van zijne vijandin, de fontein-nymph, in werkelijkheid was overwonnen, zonder haar eenige schade te hebben kun nen toebrengen. BURGERLIJKE STAND. Van 18 25 Februarij 1860. GEHUWD: W. Nieuwenhuisen en G. M. Enters. K. Winters en H. H. van Wetering. BEVALLEN: E. Buijs geb. Bruin D. A. van Zweden geb. van Meckeren D P. Altena geb. Metselaar Z. H. Wessel geb. Visser D. M T. A. Henrichsgeb. Denijs D. J. E. Geill geb. Denijs D. A. Nelis geb. Stam D.G. R. Scheer geb. Fortuin D. A. P. Koning steen geb Verberne Z. S. Troost geb. Daalder D. OVERLEDEN.' A. G. Gunther 78 j. J. Ursem 23 j. G. Wentel 53 j. M. de Klerk 2 j. R. Davidson 6 m. A. J. Swaen 3 m. M. A. Luijks 15 m. SCHEEFST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP22 Febr. Niets. 23 Feb. Emma, HofkampLonden. Lion jst), dito Henry Coates, Allan, Newcastle. Verwachting, Gnodde, Sunderland. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 22 Febr. Elisabeth Jacomina, Kleininga, Constantinopel. Johanna Wilhelm, Faber, dito Louise Isabelle Alfred, Gletin, Quim- per. Globe, Waters, Newcastle. de Vrouw Diewke, Feenstra, Lon den. Beaver (st.<, dito Bewley, Höpker, Leith. jEolus, Wege- ner, dito Elisabeth, Steffens, avontuur. 23 Feb. B. L. Harriman, Barclay, Dundee Agnese Lunders, Bang Newc. Ida Zijlker, Haze- winkel, Grimsby. Urauia (stHuil. Felix, Oelsen, Tonsberg. De oostenrijksche regering gaat met onverbiddelijke gestreng heid te werk om de orde in de italiaanscbe wingewesten te handhaven. Wegens de duurte der levensmiddelen zullen de tractementen der franschc ministers van 100.000 op 150,000 francs gebragt worden. In de gemeente Ommen en cnvi- rons heerschen de mazelen zoo algemeendat de scholen bijna zijn ontvolkt, Alexander Dumas is voornemens liet leven van Garibaldi te beschrijven in de kolommen van een te Milaan uitkomend dagblad. Voor dien arbeid is hem eene belooning van 20,000 fr. toegezegd. De baven van Necgala op de west kust van Japan is ongeschikt bevonden voor de scheepvaart. De Morninrj Post verzekert dat de fransche regering afziet van de inlijving van Savoye. Te Wijhe zag men dezer dagen de ooijevuar Icrugkeerenwaaruit sommigen een gunstig voorjaar voorspellen. Tc New-York heeft een brand gewoed, waarbij 50 mcnschen bet leven hebben verloren. Ook is er een hoedenfabriek tengevolge van het springen van een stoomketel in de lucht gesprongen, waarbij 15 arbeiders onder de puiuhoopen werden bedolven. Luidens een loopend gerucht, is in Servie de pest uitgebroken. Er is een adres bij de fransche regering ingediend, om, ten einde de maat van wijn in in geheel Frankrijk gelijk te doen zijn, de wijnkoopers te noodzaken flesschen van den zelfden inhoud, die tevens overeenkomstig moeten zijn met bet metrieke stelsel, te ge bruiken. De Mooren maken toebereidselen om Meiilla te beschieten. Het toscaansche gouvernement heeft bet saty- rieke blad Viscardello, te Florence uitkomende, opgeheven, daar het in een zijner nominers eene caricatuur bad gegeven van den ex-groothertog, welke voorstelling vernederend voor dien vorst was. Uil Napels wordt berigt, dat sedert de markies de Viliamarina aldaar is aangekomen, de verstandhou ding met Sardinië veel beter is geworden. De Alpenjagers beklagen zich, dat geen hunner, en zelfs niet eens hun gene raal Garibaldi, voor de fransche orde van het legioen van eer is voorgesteld. Uit Verona zijn stellige beriglen ontvangen aangaande de wapening van Oostenrijk. Ondertrouwd JAN NAMINK niet MARGARETHA TIEMAN. Nieuwe diep25 Feb. 1860. De ondergeteekenden brengen langs dezen weg aan Vrienden en Bekenden, hunnen hartelijken dank voor de belangstellende deelneming hun be toond bij hun onlangs geleden verlies. G. E. BRON, J. P. BRON van de LAAR.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3