missaris des Konings in de provincie Noordholland, en hein met ingang van het zelfde tijdstip benoemd tot minister van staal. Z. M. heeft den officier van gez. der 2de kl. bij de landmagt in West-Indie G. A. Ferguson bevorderd lot officier van gez. der 1ste klasse. Naar wij vernemen, zal het nieuwe fregat met sloomver- rnogen, de Zeeland, voorloopig eene kleine proefreis doen, in afwachting van de fregatten Evertsen en Wassenaar, die in de eerste helft der maand April worden terugverwacht. Het escader zal daarna een instruclietogt ondernemen ennaar men verzekert, naar Kroonstad stevenen. Na de instruclietogt zou eerstgenoemd fregat naar Oosl-Indië vertrekken. Zr. Ms. schroefsloomschip C om el is Dirks, onder bevel van den luit. ter zee 1ste klasse J. F. Koopmanis den 29 Januarij jl. te Acra (Kust van Guinea) aangekomen. Alles wel aan boord. De onlangs op de hoogte van Kijkduin gestrande schooner Célestine, met eene lading steenkolen naar Cherbourg ge- distineerd, en welks equipage jammerlijk is verongelukt, is j.1. Woensdag met goed gevolg afgebragt en alhier binnengesleept. Het schip is digt gebleven. Door de Nederl. Handel Maatschappij zijn 22 schepen bevracht als Voor Amsterdam 11. Voor Rotterdam 6. Voor Dordrecht 4. Voor Schiedam 1. Z. K. H. de Prins van Oranje zal zich naar Zweden en Noorwegen begeven', om ouder anderen tegenwoordig te zijn bij de krooning van den Koning, die in de eerste dagen van Mei zal plaats hebben. Z. M. heeft Z. K. H. Willem Nicolaas Alexander Fre- derik Karei Hendrik, Prins van Oranje, schout bij nacht, be noemd tot vice-admiraal; den luit. ter zee lsle kl. A. Scholborgh benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw,- met in gang van den loden Mei aanstaande tol Commissaris des Ko nings in de prov. Zeeland benoemd Mr. R. W. baron van Lijnden. J.1. Dingsdag nacht is, bij de Gebr. R., te Daarlo, ont vreemd al hel voorhanden spek en vleesch, hetwelk aan den zolder hing, benevens twee zakken met roggemeel. De dief of dieven hebben zich door een klein raampje toegang welen te verschaffen tol de woning, zonder dat iemand van de huis- genoolen het heeft bemerkt, den buit medegevoerd. Hel is te hopen, dat de Policic, welke ijverig onderzoek doet, de daders moge opsporen. Uit Schcveningen meldt mendat aan boord van de waarschijnlijk verongelukte pink de Jonge Arend zich zeven visschers bevonden, waarvan vier gehuwd. Drie opvaren den laten eene vrouw met één kind, en een visscher eene vrouw met drie kinderen na, die haren eersten man ook op zee verloor. Een der visschers van de pink bleef aan wal, om voor de nationale militie te loten. Men meldt uit Messina, dat men aldaar dezer dagen ge bruik heeft gemaakt van de pijnbank om iemand tot eene be kentenis te dwingen. De pijniging bestond in het bezigen van de zoogenaamde duimschroeven, ten gevolge waarvan de onge lukkige het gebruik van twee vingers heeft verloren. Een paar dagen later, werd de martelaar weder op straat gezien, ten bewijze dat deze barbaarsche strafoefening op een onschuldige is toegepast. Men verzekert, dat het kabinet te Wecnen, ofschoon verklaard hebbende, dat het eene passieve houding zal blijven in acht nemen, als keizer Napoleon in zijn besluit tot inlij ving van Savoye mogt volharden, evenwel aan onze regering heeft medegedeeld, dat het bereids aan het kabinet der Tuile- riën heeft kennis gegeven, dat, zoo ooit de grenzen aan den Rijn mogten worden bedreigd, keizer Franz Joseph zich on- middelijk met Pruissen zal vereenigenten einde de intregiteit van het bondsgebied te beschermen. Het gerucht bevestigt zich, dat Savoye niet zal worden verdeeld. De districten Chablais en Faucigny zullen stellig bij Frankrijk ingelijfd worden, behoudens het regl om neutraal te blijvenin geval van oorlog. Het meer van Genève zal tot grens dienen voor de aanstaande nieuwe fransche provincie, welke in twee departementen zal worden verdeeldwaarvan Chambéry en Annecy de hoofdplaatsen zullen zijn: Chambéry zal een keizerlijk hof hebben. Vorst Gorlschakoff beeft openlijk op eene receptie het volgende gezegd over bet gerucht van een tractaat tusschen Rusland en Oostenrijk: «Indien dit gerucht waar was, dan zou ik geen lid meer van het ministerie zijn, want mijne hand zal nooit een zoodanig tractaat onderteekenen. Zou men kun nen gelooven, dat ik de jaren 1855 en 1856 heb vergeten?" De heer W. H. James, hoofdambtenaar bij den Liverpool Manchester en Molton spoorweg, heeft een middel ontdekt, waardoor men zonder groole kosten, naar hij beweert, geheele legers en vloten, vestingen en volken kan vernielen. Hij heeft dit middel aan het parlement en prins Alberl aangeboden. Het is te hopen, dat door deze ontdekking de vrede der wereld verzekerd moge zijn, want, zegt de berigtgever, keizer Napo leon zelf zal het niet meer wageneen oorlog te ondernemen, als zijne vernietiging hem zoo zeker voor de deur staatals de heer James het middel daartoe in handen heeft. Naar men zegt, zal de II. Stoel aanstaanden Zondag den hoogeren banvloek over koning Victor Emmanuel uitspreken. Men voegt er bij, dat de piëmontesche regering op dezen aan val door een coup de the'dtre in de Marken en Umbrië zal antwoorden. Bij die gelegenheid zou Garibaldi weder op hel tooneel verschijnen. Te Charleroi (Belgie) is de echtgenoot van een kolen brander, Urbain genaamd, van 5 kinderen, namelijk 5 jongens en 2 meisjes bevallen. De moeder geniet, de beste gezondheid.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2