Tc Nizza hebben ongeregeldheden plaats gehad; de re dacteur van de Avcnir werd aangevallen en door de Franschen verdedigdde autoriteiten hebben zich passief gedragen. De Franschen verwachten de organisatie van een maritiem station te Nizza. De Italianen hebben eene deputatie naar Turijn ge zonden met het verzoek om Nizza lol eene vrijhaven te ver klaren, eerder dan het aan Frankrijk af te staan. Particuliere berigten uit Turkije luiden gunstiger. De ministriële crisis is voorbij. De ambassadeurs van Engeland en Frankrijk ondersteunen de regering ter zake van de belasting op de huren, maar de russische gezant neemt echter den schijn aan, dat hij de vrijheden der Europeanen wil beschermen. De voornaamste russische agent van het panslavinus, Raschinsky, heeft zich naar Bulgarije begeven, om er een beweging Ie or ganiseren. De nieuwe consulalen in het Noorden, zullen door Bulgaren worden bezet. Een bulgaarsch dagblad, onder redac tie van Russen, zal te Constanlinopel het licht zien. In de betrekkingen tusschcn Servië en de Porie neemt de spanning met den dag toe. Daar door Turkije was veror dend, dat de servische passen slechts na de visa der turksche beambten als geldig zijn te beschouwen, heeft vorst Milosch, als represaille, den servischen ambtenaren bevolen, reizigers, die met turksche passen zijn voorzien, aan de grenzen af te wijzen. Volgens berigten uit Japan hebben er te Nagasaki op 20 December 11. en teYokuhama op 6 Januarij 11. hevige branden gewoed. In laatstgenoemde stad werden bijna alle aan de vreemdelingen toekomende huizen vernield. Men geloofde aan moedwillige brandstichting. Naar men verneemt zal nog in dit voorjaar worden be gonnen met den herbouw van de beurs van Antwerpenen wel op ruimer schaal dan de onlangs afgebrande. In de hoofd zaal, den zetel der kamer van koophandel, zullen de prachtige frescos, welke juist den dag vóór den brand voltooid waren, door de schilders Guffens en Swerts weder vervaardigd wor den. Deze frescos stelden voor: onderscheidene tijdstippen uit de handelsgeschiedenis der stad, alsmede allegoriën in rijke groe peringen, betrekking hebbende op de voornaamste handelstakken in de vier werelddcelen. Het vertrek van den prins van Wallis den engeischen troons- opvolger, naar Canada is voorloopig tegen de helft van Mei aanstaande vastgesteld. Naar men verzekert zal Z. K. H. door een talrijk gevolg vergezeld worden en men voegt er bij, dat de Great Eustcrnzoo dit vaartuig tegen dien tijd gereed is, deel zal uitmaken van het koninklijk escader; het verblijf vau den prins in Amerika zal waarschijnlijk twee maanden duren. SC HEEPSTIJ DING EN- BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 18 Maart. Maria Agnes, ten Brink, Batavia, vertr. 15 Nov. Entreprice, Wade, Akyab 1 v. Falm. Utility, Reed, Newc. Leo, Crosby, en Albatross, Brown, beiden Sunderland. 19 Maart. Oko- iona, Wheeler, Mobile. Diana (st.), Londen. Beaver (st.dito. Thomas Rusbridge, Osborne, Newcastle. Anne Margrethe, Jensen, Mai- möe. 20 Maart. Koophandel, Crevecoeur, Batavia. Anna, Thompson, Sunderland. Maria Adolfine, Blom, Batavia. UITGEZEILD NIEUWEDIEP 18 Maart. City of Nantes (st.), Londen. 19 Maart Adonie (st.), Londen. EEURSBERIGTEN; Amsterdam. 20 Maart. W.S 2Jpc. 6i[. 5pc. 76^.4 pc. 97;. Spanje. 1 pc. 55£. builenl. 3 pcbinnenl. 5 pc. 43. Rusland. 181(5, 5 pc. 10313 pc. I.02j. 1829, S pc. 84J. Oostenrijk, metall. 3 pc. 46£. dito 2J pc. 23|. dito rente amst. 3 pc. (!8|. nationale 1854 3 pc. 55L. Verschil tusschcn mensch en dier. Zekere M Borkey, een rijk edelman, den 5den Mei 1805 overleden te Hinghts-Bridgeheeft aan vier zijner honden een pensioen van 23 et ver maakt. Wanneer iemand hem tijdens zijn leven deed opmerken, dat een gedeelte der sommen, welke hij voor die dieren besteedde, beter zou ge bruikt zijn ter ondersteuning van zijn medemenschendan antwoordde hij: «De menschen hebben mij willen vermoorden de honden hebben mij be schermd". Inderdaadop eene reizewelke hij naar Frankrijk en Italië deed, werd M Borkey door struikroovers aangerand, en hij was het be houd van zijn leven slechts aan zijn hond verschuldigd. De aldaar zoo lang gcwenschle eensgezindheid wil de gemeente Hardcnberg nog maar niet met haar verblijf verecren. Men verzekert dat een fabrikant van crinolines, die met zijn fabri kaat een groot vermogen verworven heeft, dit gedeeltelijk wil aan wenden ter bevordering der doorgraving van Holland op zijn smalst. Een ambtenaar der Rijks belastingen te Vollenhovcn wordt vermist. Men vermoedt, dat, dewijl hij bijziende was, hem een ongeluk overkomen is. Er is weder ernstig sprake, dat de fransche troepen uit Rome zullen verwijderd worden. De russische gezant te 's Gravcnhage is onpasselijk. Te Sta- vanger in Pruissen is dezer dagen een geweldige brand uitge barsten, tengevolge waarvan ongeveer 200 buizen zijn in de asch gelegd.Een loopend gerucht wildal men eerstdaags weder eene zamenkomst van den prins-regent van Pruissen en den keizer van Rusland kan tegemoet zien. De zwilsersche ge zant bij het bof te Parijs heeft, uit naam zijner regering, tegen 'de inlijving van Savoye bij Frankrijk een ernstig protest inge diend. De cngelsche regering kan tegenwoordig iu 6 dagen lijds per telcgraaph berigten uit Indic ontvangen. De uit slag der haringvisscherij op de kusten van Noorwegen is zeer bevredigend. Bij de vele kwinkslagen op Savoye, heeft men nog den volgenden Calembourg gemaakt: Toscane heeft zijne stem Sa voix) aan Piëmont gegeven maar Picmont wil Savoic niet aan Frankrijk geven. Er is sprake van, dat Milaan feestelijk zal worden geïllumineerd en gedecoreerdzoodra door koning Victor Emmanuel de excommunicatie-bul zal worden ont vangen, en dat zelfs de lagere geestelijkheid dc behulpzame band zal bieden.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3