De onlangs op GOjarigen leeftijd overleden vice-admiraal F. X. F. 't Hooftging na het herstel van den vrede in 1815, als knaap van li jaren in 's lands zeedienst en vertrok met zijn oom naar Oost-Indie. Reeds spoedig onderscheidde hij zich door kloekmoedigheid. Bij een der gevechten met de inboorlingen in Indie, ontzag hij zich niet, bij het keeren van de oorlogskans ten nadeele van de nederlandsche wapenen, om, nadat reeds de gewapende nederlandsche sloep van het strand was weggedreven op hel strand terugtekeeren en door eeue wan hopige poging de nederlandsche vlag uit de handen der inboor lingen te redden. Eerst later werd dit feit bekend en door Koning Willem II met de militaire Willemsorde beloond. Voor zijne krachtige lusschenkomst ten behoeve van een door de in boorlingen in Indie geplunderd belgisch schip bekwam 't Hooft de orde van Leopold en van den nederlandschen Leeuw. Ook was hij commandeur der Leopoldsorde van Oostenrijk, ridder der orde van den rooden Adelaar 5de klasse, commandeur der orde van Sl. Anna van Rusland. Bij de kroouing van Keizer Alex- ander II zich bij het gevolg van Prins Fredcrik bevindende, werd hem het grootkruis der orde van St. Stanislaus vereerd. Hij was ook buitengewoon adjudant van Z. M. den Koning en om zijne goedhartigheid en innemendheid hoog geacht. Z. M. heeft bij een dezer dagen genomen besluit gelie ven te bepalen, dat ook de militaire paarden-artsen van de gi- berne-lrousse, lot berging hunner kleine heelkundige instrumen ten zullen worden voorzien, even als zulks voor de officieren van gezondheid van het leger door H.D. is bepaald. De korte jassen, welke thans door de onderofficieren en verdere manschappen van het wapen der infanterie en het ba- taillon mineurs en sappeurs worden gedragenzullen even als die der officieren enz. gewijzigd worden. Eene dienstbode te Rotterdamin hoogst zvvangeren toe stand verkeercnde en hare schande niet durvende kenbaar maken aan hare ouders, noch aan hare meestcrcsse, niets bezittende om in de eerste behoefte te voorzien van het kind, dat zij het levenslicht moest schenkenheeft zich in deze voor haar radc- looze positie, vergrepen aan drie zilveren vorken, hare meeste res toebehoorende; zij heeft die vorken in de lombard heleend voor f 9; het lombardbriefje geborgen in hare commode en hei melijk het huis harer meesteressc verlatenwaarop zij naar Gouda is vertrokken om hare kraam uit te leggen. Daarna naar Rotterdam teruggekeerd is zij gearresteerden stond zij diens volgens voor het Prov. Gercglshof teregt, onder de beschuldi ging van diefstal in een bewoond huis. De heer II. J. Lionredacteur van hel Bataviaasch Handelsbladis niet gelukkig geweest in zijn hooger beroep bij het hoog gercglshof tegen het vonnis, waarbij hij, door den raad van justitie te Batavia, wegens hoon en laster jegens den gouverneur-generaal, tot achttien maanden gevangenisstraf is veroordeeld. Men zegt algemeen, dat Zwitserland in zijn protest legen de inlijving van Savoyc zal ondersteund worden door Rusland. Men gelooft zelfs, dat er binnen weinige dagen een protest door die mogendheid zal worden gezonden. In den Courrier de Saóne et Loire wordt gemeld dat de regtbank te Chalons aan den Saóne verscheidene kinderen beneden de 15 jaar tol boete heeft veroordeeld, omdat zij ge durende den schooltijd op straat hadden gespeeld, liet policie- reglcment luidt hieromtreut als volgt: Alle spelen onpublieke vermakelijkheden op den weg zijn aan kinderen heneden de 15 jaar verboden gedurende den schooltijd, namelijk van 8 II uur voormiddags en van 1—5 uur namiddags". Daar de ouders civiel aansprakelijk zijn moeten zij de boete voldoen. In geheel China komt slechts cén dagblad uit. Het heet King Paodat is: Bode der keizerlijke residentie. Het kost jaarlijks ongeveer 12 fr. Ieder, die er zich niet uit vrijen wil op abonneert, ontvangt vijf-cn-lwinlig stokslagen. Ten gevolge der dezer dagen te Pesth plaats gehad heb bende ongeregeldheden, is aan de universiteit aldaar eene be kendmaking aangeplakt, houdende dat, indien de studenten zich nogmaals aau overtreding der verordeningen betreffende zamenscholingen en demonstratiën schuldig maken, de schuldi gen geene aanspraak meer zullen hebben op vrijstelling van militaire dienst en dan ook in den regel onmiddelijk bij het leger ingelijfd zullen worden. De United Service Gazette deelt mede, dat prins Alfred aan boord van het engclsch oorlogschip, waarop hij dient, in ieder opzigt behandeld wordt gelijk de overige ad< lborsten. Hij eet gemeenschappelijk met zijne makkers van denzelfden rang, betrekt de wacht en dineert alleen dan aan de tafel van den kapitein, als het zijne beurt is. Hij is evenzeer als alle anderen blootgesteld aan de grappen der jongere midshipmen doch in één opzigt is hij er erger aan toe dan zijne kameradenhij mag namelijk niet rooken (de koningin heeft ecu onoverwin nelijke!! afkeer van tabak), en eens ontving hij gedurende 14 dagen geen verlof, als straf, dat hij met eeue sigaar in den mond werd betrapt. De dépéchcs van den hertog de Grammont zijn zeer on gunstig aangaande den toestand te Rome en de overige pause lijke bezittingen; iedcren dag is een opstand te vreezen, en hel is derhalve zeer onwaarschijnlijk, dat de franschc troepen Rome zullen verlaten; dat eene gewapende interventie der troe pen noodzakelijk zal worden, is veel waarschijnlijker. De bcriglen van Napels zijn zeer verontrustend. De re gering heeftom de beweging tegen te gaan de gchecle krijgs- rriagt en de nationale garde opgeroepen. De Patrio beval eene opgave van oproeping van troepen in Midden-Ilaliö. Toscane zou eene buitengewone ligling doen van 50,000 man; deze ligting, gevoegd bij die van 25,000 man in de hertogdommen, zou het leger van Midden Italië op voeren tot een getal van 150,000 man, gelijkstaande met de sterkte van het leger in Piëmontzoodat het vereenigde koning-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2