.m 26. ilELDEilSdlS 1800. DONDERDAG 29 M A A R T Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwe diep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post50 Enkele nommers«0 10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en posU directeuren. ACHTTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatnr- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60 Voor iederen regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever 3.T 1B TT W S T IJ D IIT G B 1T. HELDER en NIEUWEDIEP 28 Maart 18G0. In de vergadering van den Raad dezer gemeente van Dingsdag den 27 dezer is met algemcene stemmen besloten aan Mej. G. A. van der Burgh, hoofdonderwijzeresse te Wormcrveer, geëxamineerd inde Fransche, Engelsclie, Hoogd. taal en fraaije handwerken, het uitzigl te openen op het ver krijgen van subsidie uit de gemeentekas, wanneer zij alhier cene bijzondere taalschool voor jonge jufvrouwen zal opgerigt hebben. De evangelische maatschappij wier evangelist II. van Veen Jr.11. zondag avond hier eene toespraak hieldheeft ook hier een departement. Om dier Maatschappij zijne belang stelling te toonen kan men voor f2.50 per jaar lid, en voor f\begunstiger worden. De predikant L. V. Ledeboer Az. is van dat departement secretaris en thesaurier en men kan zich alzoo bij hem vervoegen. De evangelist hoopt dat eene ruimere deelneming aan die maatschappijde vrucht van zijnen arbeid te dezer plaatse zijn zal. Krachtens Zijner Majesleits besluit van den Sisten dezer, n°.6i, wordt hel schrocfstoomflolille-vaarlnig Hector, thans liggende te Amsterdam, doch hetwelk naar Willemsoord zal worden overgevoerd, met den 16den April aanstaande in dienst gesteld en het bevel daarover opgedragen aan den luitenant ter zee lsle klasse P. M. van der Haalc. Op dien bodem worden met dien datum geplaatst: de luit. ter zee der 2de klasse JW. F. Frucht en E. L. Elinie de officier van gezondheid der 5de klasse F. J. C. Broers en de adjunct-administrateur J. A. Lagaay. Men verzekert dat de regering voornemens is, met den 7den April aanstaande, eene nieuwe geelkoperen pasmunt te doen slaan en uiltegevcn ten einde de belgische centen buiten circulatie te brengen. Heden zal aan 's rijks werf te Vlissiugen bij inschrijving worden aanbesteed, het sloopen van het voor 's rijks dienst af gekeurde fregat Prins Hendrik der Nederlanden, alsmede het sloopen van het hel wrak, afkomstig van liet lot drijvende batterij ingerigt fregat C e r e s. De Bremer dagbladen deeleu een berigt mede, dat iu Noord-Nederland voorzeker met groot genoegen zal worden vernomen. De regeringen van Oldenburg en Breinen hebben met eene vereeniging van engelsclie kapitalisten eene overeen komst getroffen, waarbij deze laalsten zich verbinden lo'. hel leggen van een spoorweg van Breinen naar Broke met eenen zijtak naar Oldenburg, tegen eene rentegarantie van 4 pCt. De kosten van aanleg worden op 5 millioen thlr. geschat. Wel is dit slechts een begin van eenen spoorweg van Leer over Ol denburg en Breinen naar Hamburg, maar bij de overtuiging, die in Noord-Duitschlaud meer en meer levendig wordt, dal het spoorwegnet in de rigting van Hamburg dient te worden uit gebreid, ook met het oog op de versterking der kusten, is dit begin reeds van groote beteekenis. Hel is ook in de zaak der spoorwegen eene waarheiddat de eerste stap de moeijelijkste is. Uit Nizza wordt gemeldt, dat een aantal personen, meestal vreemdelingen, getracht hebben in den schouwburg Tiranty eene anti-separatistische demonstratie te doen. Deze poging is echter mislukt, door de vooraf genomen maatregelen der policie Twee of drie hebben echter geroepen: »levc het ilaliaausche Nizza!" Zij zijn dadelijk gearresteerd. Toen de schouwburg geëindigd was, zijn ongeveer 100 per sonen de stad doorgetrokken en hebben bedreigingen uitge schreeuwd tegen de Franschen. Het hooge geregtshof van Philadelphia heeft dezer dagen eene vrij koddige zaak behandeld. Zekere heer Leroy, te New- York, per telegraaph aan een bloemist te Philadelphia twee. bouquelten willende bestellenhad op de dépêche hund bouquA

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1