G-EMSITÖDE 3ERI3TE1T. '10.000 van de 00,000 man le doen vertrekken. Evenwel is het zeer waarschijnlijk, dat ook het overige gedeelte, na ver loop van eenigeu tijdItalië zal verlaten. Het bevestigt zichdat bij de dezer dagen te Pestli voorgevallen ongeregeldhedeneen dertigtal jongelieden ver wond zijn geraakt, en dat een student in de reglenSerrinyak genaamdten gevolge der hem toegebragte kwetsuren moet zijn overleden. Overigens duren er de inhechtenisnemingen nog steeds voort. De paaschvacanlie voor de studenten in de regteu zijn voor zes weken verlengd; velen hunner moeten zelfs uil Peslh verbannen zijn. Groothertog Ferdiuand IV zal binnen weinige dagen in een voor de Europcsche mogendheden bestemd protest doen uitkomendat de anncxie van Toscane aan Piëmont is eene gewelddadige schending der door Europa gewaarborgde traclaten. Daarenboven brengt hij een manifest aan het toscaansche volk in gereedheid, dat insgelijks binnen kort zal verschijnen. Berigleu uit Turijn meldendat van den 19deude menig, le aldaar had vernomen, dat de paus den koning in den ban had gedaan. Het volk was onverwijld voor het paleis bijeenge komen en had den koning lot tweemalen op het balcon geroe pen, alsmede graaf Cavour. De koning had eene hooghartige en krijgshaftige houding aaugenomen hetwelk een goeden indruk had gemaakt. De prins de Canino was den 18den te Turijn aangekomen met een brief van den keizer aan den koning. Hij was weder van tiaar vertrokkenzonder zelfs een bezoek bij den franschen gezant te hebben afgelegd. Berigleu uit Rome van den 2Üslen melden, dat den vo- rigen dag door ecnige studenten aan de universiteit, ter gele genheid van den geboortedag van Garibaldi en de annexie, een Te Deum in hunne kerk is aangeheven. Des avonds was er eene ontzaggelijke menigte op hel corso bijeen. Toen de gen darmerie eene arrestatie deed, werd van alle kanten een ge fluit gehoord en den gendarmen beleediging aangedaan, waarop zij in de menigte iuhicwcn. Men zegt .dat 40 personen zijn gewond, waaronder drie franschc militairen, die in burgerklee- ding op corso waren. De menigte hief den kreet aan: »leve Garibaldi!" De pauselijke gendarmen te paard hebben het volk uiteen gejaagd en franschen patrouilles doorkruisen de stad. Men verzekert, dat vier aanzienlijke kooplieden, waaronder de heeren Silvestrelli en Tiloni verbannen zijn. Eenige te Samarang en Djokjokarta in garnizoen liggende europeschc vreemde militairen hebben onbestemde en onvolko men plannen tot desertie en muiterij gevormd, welke evenwel bij tijds zijn ontdekt en verijdeld. Zeven der belhamels te Samarang, zijn zonder verzet in arrest genomen. De generaal- majoor commandant der 2de militaire afdeeling heeft zich voorts naar Djokjokarta begevenom daar persoonlijk een plaatselijk on derzoek in te stellen, tengevolge waarvan dertien der hoofdlei ders, waaronder ook hun chef, mede in arrest is genomen en naar Samarang getransporteerd zijn. De noodige maatregelen zijn genomen om herhalingen van dezen aard te voorkomen. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEO WEDIEP24 Maart Clio, Wijnmalen Czn., Batavia vertr. 15 Nov. Corueliszoon, Timruer, Siërra Leons. 25 Maart. Stad Leeu warden, Dijk, Suriname. Josephine, Klockgeter, Newcastle, als bijleg ger. 26 Maart. Elise Rubcke, Boysen, Batavia, 1. v Cowley. Diana st.)Londen. Beaver (st.i, dito. Thirteen, Browr, Shields. Thomas en Hannah, Ledgerton, Sunderland. 27 Maart. Wealaus, Star- ling, Newcastle. Merse, Armstrong, Colombo. UITGEZEILD: NIEUWEDIEP 24 Maart Lion (stLonden. 25 Maart. Graaf van Rechteren (st.), Hult. 26 Maart. Niets. BEURSBERIGTEN: Amsterdam. 27 Maart. W.S 2J-pc. 65*. 5pc.73®-. 4 pc. 98. Spanje. I pc. 54. buiten!. 5 pc. 44| biuuenl. 5 pc. 45)4. Rusland. 1810, 3 pc. 105t. pc. 102. 1829, 3 pc. Oostenrijk, metall. 3 pc. 47}|. dito 2j- pc. 23*. dito rente amst. 3 pc. 69{-. nationale 1834 3 pc. 54[|. De policie te Napels heeft labaksdoozen ontdekt met dubbe len bodemonder welke buskruid was verborgen. Naar men verzekert zal ook de bezitting van den vorst van Monaco bij Frankrijk worden ingelijfd. Hij zal daarvoor eene billijke schadeloosstelling ontvangen. Op het platte land van Na pels heerschl hongersnood. Te Abcoude is een walermole- naar door een der wieken getroffen en kort daarop overleden. Uit Italië wordt berigt, dat de koning van Napels nog al- lijd het voornemen heeft om aan Sardinië den oorlog te ver klaren. De fransche minister van builenlandsche zaken heeft aan de regeringen van hel buitenland aangaande de in lijving van Savoye de meest geruststellende verzekering gege ven. Een 1 ojarig jongeling heeft zich uit de ouderlijke wo ning le Sassenheim verwijderd, zonder dat men verder iets van hem vernomen heeft. Keizer Nap. schijnt voornemens te zijn in het vervolg te Nizza zijne zomer-residentie le houden. De sardinischc regering heeft onderschei dene troepen tot versterking van Midden-Italië afgezonden. De gemeenteraad van de City heeft besloten aan den heer Ri- ciiard Cobden liet eereburgerschap aan te bieden als erkenning zijner verdiensten lot. bevordering van handel en nijverheid in Engeland. In de kofïijhuizen te Napels hebben talrijke ar- restatiën plaats gehad Het spaansche leger heeft op den weg van Tauger eene groote overwinning behaald. Piëmont doel een groot getal paarden op de fransche paardenmarkten opkoopenverschillende agenten der Piëmonlsche regering be vinden zich met dit doel in Frankrijk. Op de Severn is een met kolen geladen boot omgeslagen, ten gevolge waarvan drie kinderen en een meisje van vijftien jaren zijn verdronken. De gesteldheid van Zuidelijk Italië wordt steeds verontrus tender.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3