11ELDERSG11E en MFIWED1EPER COURANT. ZONDAG 8 APRIL ITIETTTrSTXJDXXTÖEXT. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post1 50 Enkele nomrners»0 10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren A DVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatnr- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f0.GO. Voor iederen regel meer f 0.15. Zegeiregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever HELDER en NIEUWEDIEP 7 April 18G0. Den 2den dezer had in de openbare school aan de hoofd gracht alhier eene bijzondere plegligheid plaats. I)e heer P. Rijkersdie gedurende een tijdvak van bijna 50 jaren in deze gemeente de betrekking van hoofdonderwijzer had bekleed, legde nu die belrekking neder. Burgemeester en Wel hou ders en leden van den gemeenleraadde Schoolopziener in het 7de dislrict van deze provincie en cenige leden der plaatse lijke schoolcommissie waren hierbij tegenwoordig. Tegelijk werd de nieuw benoemde hoofdonderwijzer, de heer P. Uurbanus geïnstalleerd. Door deu Burgemeester zoowel als door den School opziener werden toespraken gehoudendie door deu aftredenden en den nieuw benoemden onderwijzer gepaslelijk werden beantwoord. Z. M. heeft aan den gewezen adjuncl-coinmics bij de directie der marine alhier, J. van Es, met ingang van den 1sten dezer, een jaarlijksch pensioen toegekend van ƒ775. Z. M. heeft aan Jhr. Mr. G. H. van Tets van Gou- driaanafgetreden minister van binnenl. zaken, verleend een pensioen van /T000 'sjaars. Het nederl. barkschip Maria en Paul ine kapt. Thiel Berghuiskomende van Newcastle, is, met lek schip, onklaar spil en verdere schade, den 4den dezer maand des avonds te tien ure door de stoomboot Texel van nabij de Vliereede tot in de haven alhier gesleept. Men schrijft uit Amsterdam: Van 1 April af, wordt er bij het corps mariniers, buiten de gewone rantsoenen bij de andere corpsen in gebruik, aan den soldaat onmiddelijk na de reveille, bij de koflij en bet brood, ook kaas verstrekt. Zr. M. korvet Ju n okomm. kapit-luit. ter zee R. C. Sloos van het Nieuwediep naar Batavia bestemd, in de Tafelbaai (Kaap de Goede Hoop) binnen, heeft den olslen Januarij 11. de reis voortgezet. Eenige dagen geleden werd door de dagbladen melding gemaakt van het verliezen van een brief met geldswaarde, ge adresseerd aan den heer H. Hemkes, te Voorburg. Thans verneemt men met genoegen, dat die verloren brief, inhou dende tien muntbiljetten ieder van tien gulden, van welke de nommers onbekend waren, ongeschonden en in volkomen orde aan den heer Hemkes is ter hand gesteld. De brief was ge vonden door deu zoon van den brugwachter aan het Voorburg- straatje te 's Hage. De vader van dezen, ofschoon in zieke- kelijke en zeer behoeftige omstandigheden, heeft, evenmin als de zoon, een oogenblik geaarzeld den brief aan den eigenaar ter hand te stellen, en dat onder zulke treffende omstandighe den, dat men op nieuw bewaarheid heeft bevonden, hoe ar moede en eerlijkheid te gelijk bij hetzelfde gezin kunnen huisvesten. Uit Curagao schrijft men van den 7den Maart jl. «Sedert den lOden Februarij 11. is er geen geval van gele koorts op dat eiland geweest 5 maar indien er nu nog vele vreemdelingen uil koude gewesten te gelijk aldaar aankwamen, zoude zij weer kunnen uitbreken; daarom zullen de met het transportschip de Heldin te Bonaire aangekomen manschap pen niet in het garnizoen aldaar opgenomen wordenmaar de helft daarvan zal met het stoomschip Vesuvius, dat ook te Bonaire ligt, naar St. Eustatius overgebragl wordenom aldaar gedetacheerd te blijven terwijl de andere helft op een der bui tenforten een paar uren van de stad verwijderd, zal aan land gezet wordenom aldaar gedurende eenige maanden gecaserneerd te worden. De luit. Kamp gaat naar St. Eustatius, om deu luit. Creutz te vervangen, die naar Curacao zal terugkeercu. Met de Heldin zal de luit. Radon G hij bennaar Nederland vertrekken, hij repatrieert wegens ziekte; zijn gestel is volstrekt niet geschikt voor het tropisch klimaat. De Zuster zal aan staanden Zaturdag of Maandag met lading naar Amsterdam ver- trekken. De luit. van gcz. 1ste kl. Feryusonis van Curacao^ 1 X&i&NSS.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1