UELDERSCHE en NIËCWED1EPER COURANT. aanbesteding ZONDAG 15 A P li I L. 1TI 3 TT TT S IJ D 11T O 3 1T. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuioediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post»1 50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor eike plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder zullen op Vrijdag den 20 April 1860, des namiddags ten één ure aan het Raadhuisin het openbaaralléén bij inschrijving, aanbesteden: Het bestraten van een gedeelte der Zuidgracht en van de Zuidstraatmet bijlevering van ma terialen en arbeidsloonen Het bestek, waarnaar deze besteding geschiedtligt van heden af ter lezing aan de Secretarie der gemeenteter wijl nadere inlichtingen bij den Opzigter te bekomen zijn. Aanwijzing in loco zal worden gedaan op Dingsdag den 17 dezer, des middags ten 12 ure. Helder den 2 April 1860. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP 14 April 1860. In de zitting van den gemeenteraad op Woensdag den 11 April 1860, was de heer J. Strootmanwegens wettige ver hindering, niet tegenwoordig. De vergadering werd door den Burgemeester geopend en voorgezeten. De aanteekeningen van liet verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Op voorstel van het dagelijksch bestuur werden hij eene snpple- toire hegrooting voor het loopende jaar, de kosten geregeld a. voor het maken van een straatweg langs het bebouwde gedeelte der Nieuwslad aan het kanaal, b. voor het verder ophoogen van de Nieuwstad in verhand tot eene verbreeding van het Helderscbe Kanaal, en c. voor het maken van den aardenhaan tot een nieuwen weg naar de begraafplaats henevens hel slech ten van duingrond voor de vergrooting van de begraafplaats. Werd gelezen eene missive van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, bevattende eenige opmerkingen nopens de in- gezondene besluiten tot regeling van het lager onderwijs, over eenkomstig de wet. Dit stuk werd om advies in handen gesteld van de commissie tot voorbereidende regeling van het onderwijs. Onder goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten werd aan W. ten Broeke eene gratificatie van f 50 toegekend voor aan de gemeente bewezen diensten in 1859 hij de verpleging van zieke armen. Tengevolge van een adres van den aannemer .11. Schouten As. om kwijtschelding van boete wegens de latere oplevering van straatwerk dan bij het bestek was bepaaldwerdom verscboo- nende redenen, die boete tot op 25 verminderd. Overeenkomstig art. 182 der gemeentewet, werd, door Bur gemeester en Wethouders aangeboden hel jaarlijksch uitvoerig en beredeneerd verslag nopens den toestand der gemeente in 1859. Daarna werd mededeeling gedaan van het proces-verbaal der op den 9 dezer maand gedaue opneming der hoeken en kas van den gemeente ontvanger. Na de behandeling dezer zakenwerd omdat de Voorzitter zulks noodig keurde, de openbare zitting opgeheven en in eene zitting met geslolene deuren veranderd. Z. M. heeft lot burgemeester der gemeente Wieringen benoemd den heer P. Maats Jr. Z. 31. heelt met ingang van 1". Mei aanstaande, tot commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland benoemd den heer Jli. II. Röell, onder toekenning van eervol ontslag uit zijne betrekking van commissaris des Konings inde provincie Utrecht. Uit Bergen op Zoom meldt men: Uet is eene vrij

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1