Hl LD IR SOI m lü DONDERDAG 19 A P II I L. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt aitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post1 50 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post» directeuren. AD VERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever ITIB UW S T IJ D 11T ff B If HELDER en NIEUWEDIEP 18 April 18G0. Z. M. heeft benoemd tot ridder van de Militaire Willems orde 4de klasse de 1ste luitenant J. TomeiIer zake zijner dapperheid bij de krijgsverrigtingen in hel Palembangsche. Zijner Majesleils schroefstoomschip Het Loo, onder he vel van den luitenant ter zee 1ste klasse J. van Gogh, is den 2üsten Februarij jongstleden in Oosl-Indië aangekomen. Alles wel aan boord. Door de nedcrlandscbe Handel-Maatschappij zijn bevracht 24 schepen, als: voor Amsterdam la; voor Rotterdam 7; voor Dordrecht 2voor Middelburg 2. Z. M. heeft, met ingang van den lsten Mei aanstaande, bevorderd tot kapitein ter zee de kapitein-luitenant ter zee JD. Wolterbeolcen tot kapitein-luitenants ter zee de lui tenants ter zee der 1sle klasse J. van Gogh en Jhr. J. van Capellen. Op het eiland Texel heeft een landbouwer een arend ge schoten wiens vlagt bijna drie ellen was. IIH. MM. de Koning en de Koningin, benevens Z. K. H. den Prins van Oranje, zijn j.1. Maandag, voormiddags ten ureuit Amsterdam met een extra trein naar de residentie teruggekeerd. Op last van den kaatonregler te Hulst, is ecne vrouw over de grenzen gebragt, wier man rondventer is, zoogenaamd van paternosters en boekjes, die door den paus gezegend zijn; de man zit te Antwerpen gevangen voor den tijd van een jaar wegens opliglerij. Te Leiden bad dezer dagen een treurig voorval plaats. Een jongman, J. Cruis genaamd, 22 jaren oud, werd, toen hij van zijne werkplaatsde leydscke lakenfabriek op de Celle- broersgrachtnaar zijne woning ging, op het Rapenburg nabij de Vliet door ecne hevige bloedspuwing overvallen. Hij ging daar op nog wel eenige schreden voort, maar zonk toen, bij herha ling van den aanval, ineen. Door de omstanders werd ter stond de hulp van een geneesheer ingeroepen en bij de komst van dezen werd de lijder in de naasthijgelegen woning gebragt alwaar hij spoedig overleed. Ten twaalf ure had de ongelukki ge, de zoon eencr weduwe, opgeruimd zijne werkplaats ver laten en een uur later werd zijn lijk weggedragen. De Minister van Oorlog heeft aan alle autoriteiten des legers medegedeeld nadere voorschiften omtrent de examens en het bevorderen tot 2den luit. bij liet O. I. leger, ten einde de onder officieren, onder hunne orders aanwezigdaarmede bekend te maken. Aan gemelde voorschriften wordt een artikel toegevoegd, waar bij bepaald wordt, dat ongehuwde, verdienstelijke ouder-offici- ren der infanterie die ten minste zes jaren in Indic gediend en daarvan minstens drie jaren den graad van onder-officier bekleed (de dienst in Europa kan ook hierbij in rekening wor den gebragt, daarbij één jaar in Europa voor een half jaar dienst in Indië rekenende), zich altijd voordcelig cn eervol ge dragen hebben tot het afleggen van een ligler examen wor den toegelaten, mits zij den ouderdom van 50jaren bereikten dien van 55 jaren niet overschreden hebben. De gemeentebesturen zijn verzocht aan den heer Dr. J. Witewaalte Voorst, behulpzaam te zijn inliet zamenstel- len van een boekwerkbehandelende de hier te lande voorko mende insecten, welke den landbouw bcnadeelen, met aauwij- zing tevens der middelen, daartegen tc gebruikenwaarvan de opdragt aan Z. M. den Koning is gedaan. Op Vrijdag avond 25 Maart jl. is zekere Arie Koopman aan den Wesldijk van de Schermer, gemeente Alkmaar, met paard cn kar, derwaarts koerende, tusschen Akersloot en den Omval inliet Groot-Noord-Hollandsch kanaal geraakt. Op Maa dag 2G daaraanvolgende, is paard en kar, bencvcus de pel

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1