Vergadering van den Raad loos daaruit gehaald. Een hunner was gehuwd. Het paard is mede verdronken. Men schrijft uit Hoogeveen. Als een voorbeeld voor diegenenwelke aan sterken drank verslaafd zijnkan het vol gende dienen: Zekere J, A. B., schoenmaker wonende in het naburige Kerkeuveld, gemeente Zuidwolde, in den avond van den laden dezer in beschonken toestand huiswaarts willende keeren, had in de nabijheid zijner woning het ongeluk in het water te geraken en te verdrinken. In den vroegen morgen van 5 dezer sprong aan de stads Vest te Haarlem, waarschijnlijk in eene ijlende koorts, iemand in den Singel. Na eei igen lijd daaruit gehaald wordende, liet zich (naar men zegt) eene wijze stem hooien, die van oordeel was, dat men den ongelukkige met de voelen in het water moest laten liggen, tot dat de policie er bij gekomen zou zijn. Indien dat waar is, verdient het feit niet verzwegen te worden. Niemand kan nu bepalen, of het leven van den man door eene dadelijke verzorging nog te redden ware ge weest; maar zeker is het, dat het gruwelijk en afgrijsselijk denkbeeld, alsof de policie er eerst bij zou moeten komen, bij ons volk nog altijd beslaat, en de landsregering wel met groole letters aan de hoekeu der straten en wegen een woord mogt doen aanplakken, dat die ongelukkige dwaling bestrijdt. Uit New-York verneemt men, dat het congres aldaar eene bill heeft aangenomen, strekkende om het aantal zooge naamde dead letters te verminderen. De afzender van een brief behoeft voortaan slechts zijn naam en adres achter op de enveloppe te zetten om hem kosteloos terug te ontvangen, zoo de geadresseerde niet gevonden wordt. Te Constantinopel is den 7den dezer, zijnde de 15de dag van den Ramazande groote plegligheid gevierd van den Hirkai Shcrif", de tentoonstelling van den mantel des pro- phects. De sultan en de groote rijksdignilarissen woonden deze plegligheid bij. Uit Genua wordt gemeld, dat aldaar is aangekomen de eeredegen, welke de Romeinen aan koning Viclor Emmanuel schenken. Het is een voortreffelijk en zeer net bewerkt mees terstuk van den beroemden Castellani. Op het gevest leest men aan deneenen kant; «Rome aan Victor Emmanuel II in 1859", en op het lemmet zijn de woorden gegraveerd: «Eerste soldaat voor de italiaanschc vrijheid". De waarde beloopt meer dan 2000 romeinsche kroonen welke zijn bijeengebragt door 14,000 personen. Een dergelijk geschenk zal aan keizer Napoleon wor den gezonden. De keizerlijke prins van Frankrijk heeft in een oogenblik van stoutheid zijne moeder een klap in het aangezigt gege ven. De keizer heelt daarop dadelijk een sergeant en tien man van de wacht doen betrekken en den sergeant gelast den prins vóór het peloton van zijne decoralien van korporaal te beroovenhetgeen ook geschiedde. De prins is dus tot soldaat gedegradeerd. BURGERLIJKE STAND, Van 14 21 April 18G0. GEHUWD P. E. Heemskerk en M. J. Winter. G. L. Straub en A. C. Jordans. W. H. Kannegieter en N. Spigt. BEVALLEN: C. Helder geb. Selman Z. A. A. Beenaerts geb. Bruggemans D. J. Blom geb. Schuurman D. S. E. van Gorkum geb. Sanderus Z. G. Schenk geb. Filmer Z. W. Riewers geb. Mens Z. A. Hen geb. Witte D. M. G. Scholtze geb. Lammers Z. T van Leeuwen geb. Dekker Z. A. Janzen geb, Koger D. H. S. Las- sance geb. van der Vecht D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN J. H. Dekker 5 m. J. Zander 7 d. M. C. T Hansen 37 j. L. van der Klap 50 j. SCHEEPSTIJDING EN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 18 April. Stad Stavoren, Bakker, Suriname, met ver lies van zeilen. Minister Thorbecke (st.), Hult. Augusta Dorothea Jaede, Stettijn. Anna Christina, Stjelige, Ghristiania. Charles J. Ma re, (st.), Rotterdam. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 18 April. Liverno Packet, Melenberg, Livorno. Au rora, Martinussen, Newcastlo. Senior, Swert, Sunderland. GSIMIjITS-DS 3ER.IGTE1T. Dc bevolking van Sicilië is anti regeringsgezind: de oosten- rijksche consul te Messina, beducht voor een bombardement dier stad, heeft haar met de eerste gelegenheid verlaten. Koning Victor Emmanuel en graaf Gavour zijn te Florence met geestdrift ontvangen. Te Parijs zijn weder vijf brochures over «!e fran sche staatkunde in het licht verschenen. Het verslag van het beheer en den staat der Ned. W. I. bezittingen, door het de- parlement van koloniën dezer dagen publiek gemaakt is 564 folio pag. groot. Keizer Nap. zal eerstdaags met zijne keizerin naar St. Cloud vertrekken, om daar van de zorgen des levens- uitterusten. Het uitzigt op een congres der europcsche mo gendheden begint weder te verlevendigen. De nationale garde van Sardinië maakt gemeerie zaak met de opstandelingen. De belgische kamer van vertegenwoordigers heeft het wets ontwerp betreffende straffen op den woeker, in behandeling ge nomen. der gemeente HELDER, op Maandag den 25 April 1860, 's avonds 7 ure. ADTBRTBITTIEH. V Getrouwd W. H. KANNEGIETER van Amsterdam met N. SPIGT. Nieuwediep 19 Apiil 1860.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2