MEKWEDIEPEli CflllSWT. DONDERDAG 26 A P R I L 1T E TT W S T IJ D III G- S !T. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post«1 50 Enkele nommers#0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en posU directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is 0.60. Voor iedere» regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever HELDER en NIEUWEDIEP 23 April 1800. De werkzaamheden aan de beide dokken alhier, zijn met kracht aangevangen; het oude drooge dok is ledig gepompt en men is reeds met het metselwerk aangevangen. Het nieu- j we drooge dok is mede bijna ledig gepompt en is men zeer nieuwsgierig om den toestand van den bodem te zienwaarin zich, zoo als men weet, een overlangsche scheur had voorge daan. Naar men verneemt, wordt de Minister van Marine, zoodra het dok is ledig gepomptalhier verwacht. Gelijk bekend is, verschijnen de meikevers geregeld om de vier jaar in buitengewone menigteomdat de kever van het tijdstip af, waarop het ei gelegd is, tol aan zijne ontwikkeling door masker en pop, vier jaren bezigt. Het jaar 1860 zal zulk een keverjaar zijn. In het begin van dit jaar kwam te Wanneperveen een persoon, die zich uitgaf als vvaterdocloren aan verschillende landlieden als zoodanig geneesmiddelen verkocht. Onder ande ren had hij aan den landbouwer K. Heerink voorgesteld, diens zieke vrouw binnen vier dagen te genezenwaarop hij eene halve flesch azijn heeft laten halen, en daarin een wit poeder gedaan en omgeschudzeggende dat de zieke daarvan driemaal daags een eijerlepeltje moest gebruikenvoor welk middel hij zich f 6. heeft doen betalen. Bij zekeren land bouwer Hoorn heeft hij een middel legen den lintworm ver kocht, bestaande in een fleschje raapolie met hetzelfde witte poeder vermengd, waarvoor hij zich f 5. heeft laten betalen. De brigadier rijksveldwachter Alblaste Zwartsluis, heeft daarop den ortgenoodigden waterdoctor aangehouden en aan de justitie overgeleverd, ten gevolge waarvan de bedrieger in ver zekerde bewaring is gesteld, eu j. 1. Donderdag door de regt- bank te Zwolle wegens opligting is veroordeeld tot eene ge vangenisstraf van twee jaren in twee geldboeten van fio en in de kosten. Volgens opgave van den beklaagde ter teregtzitting, zou hij reeds vroeger wegens dergelijke feiten bij verschillende regt- banken tot gevangenisstraf van drie jaar en minder zijn ver oordeeld geweest. De Staats Courant bevestigt het berigt, dat Z. M. met ingang van 1 Mei aanstaande, heeft benoemd tol 's Konings Commissaris in de provincie Utrecht, den beer E. C. U. van Doornonder toekenning van eervol ontslag uil zijne betrekking van lid van den Raad van State. Naar men verneemt, zal het ministerie aan de Tweede Kamer aanbieden ook een wetsontwerp in eens, lot verbetering van alle uitgangen naar zeede doorgraving van Holland op zijn Smalst daaronder begrepenvolgens dit ontwerp zullen dus alle zeehavens bevredigd worden. Het zal echter in zijn geheel moeten worden aangenomen of verworpen. Bij gedrukt adres aan den minister van financiën aan de Tweede Kamer medegedeeld, hebben besluurderen der ver- eeniging tol behoud van boetvaardige gevallen vrouwen te Rot terdam, gewezen op het gebrek in de wet op de personele belasting, dat dienstboden die haar 18de jaar bereiken, meer der belasting moeten betalenen zij verzoeken daarom dat die termijn lot het 21ste jaar worde uitgesteld. Terwijl de heer Emanuel Liais te Olinda (Brazilië) den 26 Febr 11. aan den zuidelijken hemel een dubbelkomeet van zwak licht ontdekt heeftdie den oden Maart duidelijker zigl- baar was, heeft de heer George Rümkerastronoom te Ham burg, den 17den dezer nog eene andere komeet, insgelijks van geringe lichtsterktewaargenomen. ri Het Journal du Havrv meldt, dat de italiaansche vorsten hunne verblijfplaats aan de oevers vau het meer van Coulance v -

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1