OEMEUÖDE BEBIG-TEÏT. den 7 den Nizzardo, bij voorbeeld, gaven zij te kennen, dat het blad eerst na de verkiezingen weer kon verschijnen. Het blad verscheen desniettemin den volgenden dag en schreef als naar gewoonte tegen de inlijving. Daarop verschenen fransche mili tairen in de drukkerijverzegelden de persen en gaven den re dacteur kennis, dat hij naar de gevangenis kon marcheren, zoo hij zich van eene andere drukkerij mogt bedienen. Uit goede bron wordt gemeld, dat het aandeel van Frankrijk in de openbare schuld, ten gevolge van de inlijving van Savoye en Nizza, ISO millioen francs zal bcloopenwelke in korte termijnen en in contanten zullen worden betaald. In een schrijven uil Stutlgart komt o. a. het volgende voor: »De Beobachter noodigt thans ook de jonge dames uit, zich in het gebruik van wapens te oefenen. Eene interessante gedachte, zwabensche amazonen en fransche zouaven op elkan der te zien aanvallen! Surtout point de zcle; van het ver hevene tol hel bclagchelijke is slechts één stap". SCHEEPSTIJDINGEN- BINNENGEKOMEN: NIEÜWEDIEP, 22 April. Prins Maurits, J. J. Bart, Batavia, vertr. 8 Dec. Tonia, C. F. 2eeman, Passaroeang. Amelia, G. Silbersmit, Darien. Bérénice (st), Dantzig. 23 April. 3 Gebroeders, C. Kaspersma Beaver (st.), Diana (st.), allen Londen. Camilla, Bateman, Cardiff. Rubbens (stHult 24 April. Judith, Stibolt Christiania. Christiane Sophie, Bjonness, Frederikstad. UITGEZEILD: NIEÜWEDIEP, 22 April. Washburn, J. White, Newc. Fernal, W. Shipp, Sunderland. Albatross (st.), Hult. Henriette, W. Stam, Dant zig, de Vrede, J. Naess, Nor, J. F. Svensen, Christiane Parr, C. Johnsen, Freija, A. W. Gjersöe, Frithiof, J. Holst, allen n. Frederikstad. Amster dam Packet, H. Tiiss, Osterisöer. Twente Brodre. J. Invensen. Tons- berg. 23 Apail Jane, Romeril, Emma, Hofkamp, de Vrouw Anna, Croes allen Londen. Stad Enschedé, Niggebrugge Dundee. Efford, Hogge> Jane Robson, beiden Newc. Seaman, Smith, Jane, Rowland, Messenger, Sharp allen Sunderland. Emanuel Berg, Erie, Taarvig, beiden Fredenks. Drammen, Frost, Aukathor, Morck, Thetus, Hovgaard, Chelone, Uhlenberg, allen Drammen. Luna, do Vries, avontuur. Catharina, Oldenburger dito. Captain, Lomb Sunderland. 24 April. Ebenezer, Malmö, avontuur. Amicitia, Wijgers, Suriname. Kroonprinses Louise, Stolte, Noord zee. der West, Pust, Singapore. Pollux, Cruijs. Newe. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 24 April. W. S 2y pc. 64. 5pc. 764 pc. 98} jj. Spanje. 1} pc. 55T}. buitenl. 5 pc. 46}.binnenl. 5 pc. 45}. Rusland. 1816, 5 pc. 105}. 5 pc. 1011. 1829, 5 pc. 85}. Oostenrijk, metall. 5 pc. 47}f. dito 2^- pc. 2aj|. dito rente amst. 5 pc. 71{. nationale 1884 5 pc. 55}-. De badensche regering heeft vergund, dat het herinnerings feest van Melanchlon in de kerken en evangelische scholen van dat groothertogdom zal worden gevierd. De bisschop van Orleans heeft van eenige notabelen zijner gemeente een herder lijk kruis versierd met edelgesteenten ontvangen. De ame- rikaansche wetgevers hebben de in Ulah onder de Mormo nen plaats hebbende veelwijverij verboden. De keizer van China heeft kannonen van het zwaarste kaliber uit de Ver. Stalen ontvangen. Bcrigten uit Napels houden in, dat de opstand in Sicilë uitbreiding erlangt. Te Delft is eene me vrouw van twee zonen en een dochter bevallen. TeTorguay is eene jonge dame, na afgelegd examen, tot geëmploijeerde op het postkantoor aangesteld. De koningin van Saxen en de groothertog van Mecklenburg-Schwcrin zijn te Berlijn afgestapt. De vestingen aan den Rijn hebben een groot aantal gelrok ken kanonnen bekomen. Op het fort des Rousses, aan den ingang van hel Dappendalzijn 600 man fransche troepen aan gekomen. De messenfabrikanten van Schcffield hebben den keizer der Franschcn een prachligeu hartsvanger ten geschenke gegeven. De beiigten van de leipziger mis luiden zeer on bevredigend. De regering van den Kerkdijken Staat heeft eene leening gesloten. In de beulingstraat te Amsterdam is een jongeling van eene hoogte van 50 voeten gevallen en gevaarlijk gewond. -- De koning van Sardinië is in Toscane met de meeste geestdrift ontvangen. Men wil te Brussel een gedenkteeken voor den overleden burgervader oprigten. De tuinman Jacobus de Graaf, van Zwijndrecht, heeft eergisteren de eerste nieuwe aardappelen aan Z. M. den Koning aangeboden. De koning van Sardinië wordt op zijne reis overal met de grootste geestdrift onvangen. Vorst Czarloryski is te Weenen overleden. De ooslenrijksche minister van financiën is den weg gegaan van alle ministers. Rusland en Oostenrijk heb ben Parijs voorgesteld als de plaats der conferentie. Pruissen stemt daarin toe. De te Pesth bestaande kettingbrug, een der fraaiste werken, door graaf Szecheny opgerigt, is wegens diens overlijden met rouwfloers gelooid. Heden verloste zeer voorspoedig van eene welgescha pene DOCHTER, J. C. WALLINgeliefde Echtge- noole van B. A. T. van BRUGGEN. Nieuwe diep 21 April 1860. Eenige kennisgeving. De Notaris P. A. BEETS zal op Maandag Mei 1860, 's avonds ten zeven ure, in het lokaal Tivolite Helder, in het openbaar verkoopen Een HUIS, WERKPLAATS en ERVEN, alles staande en gelegen aan den Helderaan den Kanaalweg, gemerkt I, No. 16; bewoond door 'den heer D. Louw. Nadere informaliën zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris BEETSte Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3