DONDERDAG ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Niemcediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post«1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever 1TI li TT 7F S T IJ D X UT Gr E 1T. HELDER en NIEUWEDIEP 9 Mei 18C0. J 1. Zondag, den 6den dezer, had in de R. C. kerk der Bisschoppelijke Clerezy alhier eene bijzondere plegtigheid plaats. De weleerwaarde heer J. H. de Jamaerdie ruim elf jaren als pasloor bij die gemeente was werkzaam geweest, hield ter gelegenheid van zijn vertrek naar Gouda eene plegtige afscheids rede. In korte trekken herinnerde ZEerw. den tijd, dien hij in deze gemeenle had doorgebragt en spoorde de leden aan tot standvastigheid en liefde. Naar wij vernemen is door den bisschop van Haarlem tot pastoor alhier benoemd de WelEerw. heer Diependaal. Zr. Ms. Oorlogsvaartuig De Heldin, Kommandant Toutenhoofd is gisteren alhier uit West-Indien aangekomen. Uit 's Gravenhage wordt gemeld, dat het Ministerie in het dezer dagen door de Tweede Kamer uilgebragle afkeurend votum vooralsnog geene redenen ziet om af te treden. Volgens berigt van Lissabon dd. 27 Aprilwaren de beide koffen met victualie voor het Nederl. eskader aldaar aangekomen en zou daarna gezegd eskader een excercilie-togt ondernemen. Men klaagde ook daar over het gure en on gestadige weder. Men zag de komst van het stoomschip Zee land te gemoet. Overigens was alles wel aau boord der schepen. Men schrijft uit Breda, 5 Mei. Wat men gedurig uit Harderwijk hoorde, bespeurt men thans reeds, nadat een de tachement van een vijftigtal koloniale troepen naauwelijks eeni- ge dagen hier in garnizoen ligt. Als carricaluren ziet men ze soms door de stad loopen, somwijlen met eene bril op den neus. Gisteren moeten twee hunner twist gekregen en elkander deer lijk gehavend hebben. Van Albert van den Brink, in de buurtschap het Zuid einde, in de gemeente Kamperveen, zijn in de vorige week drie dochters overleden. Op Woensdag den 25slen April ver loor hij er eene van 17 jaar en eene die in het huwelijk zou treden en reeds de bruid was, van 20 jaren terwijl op Za- lurdag daaraanvolgende zijne dochter van 25 jaren stierf. Naar wij vernemen, is het wets-ontwerp op de regter- lijke organisatie en het beleid der justitie door den Minister van Justitie bearbeid, en zal binnen weinige dagen aan de Staten-Generaal worden aangeboden. De hoofdbeginselen zijn: 1°. het behoud van den Hoogen raad als hof van cassatie; 2°. vijf hoven, waarvan de zetels gevestigd zullen zijn te Leeuwarden, Amsterdam, 's Gravenhage, Arnhem en 's Herto genbosch; 5°. verbetering van de tractemenlen der kantonreg- ters, in verhand met de uittreding hunner regtsmagt, en 4°. bezoldigde ambtenaren bij het openbaar ministerie, voor zoo ver die betrekking niet behoorlijk met die van commissaris van politie kan worden vereenigd. Overigens is aan de wenken, door de Tweede kamer in het jongste verslag, over het laatst verworpen ontwerp vau wet gegeven, in vele punten te gemoet gekomen. Door de N. H.-M. zijn bevracht 58 schepenals Voor Amsterdam 19. Voor Rotterdam 12. Voor Dordrecht I. Voor Middelburg 4. Voor Schiedam 2. Bij het Departement van Marine is een schrijven ontvan gen van den luitenant ter zee der lsle kl. J. F. Koopman kommanderende Zijner Majeslcit schroefsloomschip Cornet is Dirks. Volgens dien brief was die bodem den 4den April jl. ter reede Rio Janeiro aangekomen. Aan boord was alles wel. De Wel.-Ed. Gestrenge heer J. F. IV. van Nes malig resident van Passeroean, is op het denkbeeld ge de herinnering van den luitenant-generaal graaf van den

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1