UELDERSCUE en MEUWEDIEPER COURANT. Inspectie over de Verlofgangers der Nationale Militie. ITIETTTTiSTIJDIITGE IT. ZONDAG 13 M E I. ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Niemcediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post»1 50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zater dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever De BURGEMEESTER der gemeente Helder maakt aan de daarbij belanghebbenden bekend dat de Inspectie over de Verlofgangers der Nationale Militie in deze gemeentedoor den Heer Luitenant Kolonel Militie Commissaris, zal worden gehouden in het Nieuwe Weeshuis, op Vrijdag den 18 dezer des morgens ten 9 ureen gelast de verlofgangers dezer gemeente en van andere gemeenten die alhier ver blijf houden, en behooren tot de ligtingen van 1856, 1857 en van 1858, alleen die welke voor den Isten April 1860 in het genot van onbepaald verlof zijn gesteldzich op den tijd en de plaats hier boven omschreven ter inspectie te laten vindengekleed in de uniform en voorzien van de verdere kleeding en equipemenlstukken, welke aan henbij het vertrek van het Korps zijn gelatenzullende bij afwezigheidinsubordinatie of verwaarloozing van equipementstukkende strafbepalingen, vervat in art. 185 der Wet van 8 Januarij 1817 (Staatsblad No. 1) enz. worden toegepast. Helder 12 Mei 1860. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP 12 Mei 1860. Ia het begin dezer week werd alhier met het koopvaar dijschip Sara Alida Maria, kapt. Stapert overgebragl het lijk van den luit. ter zee de Koning, die als passagier aan boord van genoemden bodem op reis naar het vaderland was overleden. Met de aan zijnen rang verbonden eerbewijzin- gen werd het lijk gisteren namiddag op de algemeene begraaf plaats alhier ter aarde besteld. Door treurmuziek geopend werd de lijkstoet gevolgdbehalve door de leden der familie van den overledene, door de alhier aanwezige officieren van land- en zeemagt. Door de commissie uit het provinciaal geregtshof van Noord-Holland, belast met het afnemen der examina aan adspi- ranten tot het Notarisambt, is als Candidaat-Notaris loegeiaten op Vrijdag 11 Mei 11. de heer S. Th. Beetswonende alhier. De Minister van Marine heeft ter kennis van de daarbij belanghebbenden gehragtdat, krachtens bepaling des Konings, in dit jaar 40 jongelingen ais adelborst der ode klasse voor de zeedienst (na behoorlijk afgelegd examen) op hel Koninklijk Instituut voor de Mariue alhier kunnen worden aangenomen. De aumisse heeft plaats op den lslen October aanstaande. Ouders of voogden, die verlangen, dal hunne zonen of pu pillen in dit jaar worden geplaatst, dienen in, vóór ol uiter lijk op den laatsten Junij aanslaande, aan den Minister van Marineeen op zegel geschreven verzoekschriftmet de noo- dige stukken. Z. 31. heeft bepaald, dat de commissie tot het doen van inspectie van het koninklijk instituut voor de Mariue ailiier, voor dit jaar, zal bestaan uit: den vice-admiraal D. Bijl de Vroedirecteur en commandant der marine alhier, als voorzit ter; de hoogleeraar C. van Hegnshergende kapiteins ter zee J. J. van der Moore en G. Fabiusen de kapitein lui tenants ter zee J. van Maurik en J. P G. Mullerals leden. De 's Gravenhaagsche afdeeling van de Hollandsche maat schappij van Landbouwheeft het programma openbaar gemaakt van de in den nazomer te 's Hage te houden tentoonstelling bloembouquetlen, tuinvruchten en bloemgewassen. Deze terfpou- stelling zal gehouden worden in het gebouw der Teckei^tóeA mie aldaar, op den 10, 11, 12 en 15den Sept. aanslaaufi^T V fT

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1