STEENDRUKKERIJ. J. A. MEIJER De Times wijdt een artikel aan de sympathie van En geland jegens Sicilië en herinnert aan de kortstondige naanwe betrekking tusschen heide landen onder lord Benlinck. Wij wenschen, zegt de Times, eene betere regering in Napels of zijne scheiding van Sicilië. Het ergste is echter, dat aan Frankrijk en Oostenrijk daardoor nieuwe voorwendsels worden gegeven lot interventie. De keizerlijke prins van Frankrijk, vier jaren en twee maanden oud, had, gelijk de Moniteur dezer dagen mededeelde, den wensch uitgedrukt de regimenlskinderen der keizerlijke gar de eens bij zich te zien. Dien ten gevolge verschenen dezer dagen de 150 kleine jongens uit de thans te Parijs aanwezige regimenten der garde en defileerden,' nadat de kleine prins zich bij hen in de rij had geschaard, voorbij H.H. M.M. en marcheerden vervolgens in de galerij van het museumwaar lange tafels met koek en vruchten hun wenkten. Men nam plaats, de keizerlijke prins zat te midden der jeugdige gasten, die hem luide hulde bragten en met hunne frisschc kcelen bij herhaling schreeuwden: Leve de prins! die dezen toast be antwoordden met: Leve het legerLeve de regimentshinde- ren! H.H. M.M. hebben deze geïmproviseerde bijeenkomst gepresideerd. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 13 Mei. Henricus Gerardus, v. d. Zee, Padang vertr. 15 Jan. Christina Helena, Tjebbes, Banjoew. vertr. 19 Jan. Mara- thos, Wilson, Bombay. Sicilië, Schol, Buenos Ayres. Compagnie, Kuyper, Suriname. Coquette, Meter, Bordeaux. Stad Enschedé, Nig- gebrugge, Dundee. Dieuwerdina, de Jonge, Sundcrland. 14 Mei. Bil- derdijk, Losschen, Banjoewangie vertr. 21 Jan. Malijer Bok, dito vertr. 22 Dec. Tetis Visser Ezn.dito 7 Jan. Terschelling, Rotgans, Ve netië Beaver (st.), Londen. Naid, Erington, Sundert. Fox, King, Yarmouth. Ferdinand Louis, de Weerd, Batavia. Adèle, Jaski, dito. 15 Mei. Cornelia Geerlruida, Hoeksma, Batavia. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 13 Mei. De Vrouw Dieuwkc, Feenstra Londen. De Visscherij, Fokkema, dito. Johan Martin, Radmann, dito, is uit zee te ruggekomen. Amalia, Silbersmit, Sunderl. 14 Mei Ondine (st.), Lo- vius, Bordeaux. 15 Mei. Haabet, Christensa. Commerciën, Gjersoe, beiden Narva. Electra, Wegman, Theodora Machtilda, Boelhauwer, Wil- helmina, van Dalen, Lewe van Nijensteijn, Lamers, allen Batavia. Johan Martin, Radmann, Newc. Jane. Rowland, Sunderl Stad Leeuwaarden Dijk, Suriname. Jacoba v. d. Plas, Chincona. Louise, Antusch, Bue nos Ayros Cornelia, Oltmans, Napels. Rembrandt, Lanoe, Batavia, Rubbens Swart, Huil. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. IS Mei. W. S 2} pc. 65}}. 5 pc. 76. 4 pc. 98}. Spanje. 1} pc. 56buitenl. 5 pc. 46f. binnen!. 5 pc. 45}. Rusland. 1816, 5 pc. 105. 5 pc. 101}. 1829, 5 pc Oostenrijk, metall. 5 pc. 48}. dito 2} pc. 26}. dito rente amst. 5 pc. 705. nationale 1854 5 pc. 54}}. Honden-verstand. Hoe ver het herkennings- en onderscheidingsvermogen der intelligente honden zich uitstrekt, bewijst het volgende feit, dat de redactie van den Morning Advertiser mededeelt. Een hond was door zijn meester afgerigl gewordenom de voor diens buitenplaats voorbijrijdende postkar af te wachten en van den conducteur geregeld den Morning Advertiser in ont vang te nemen en naar de woning van zijn meester te brengen. Op zeke ren morgentoen de conducteur als naa r gewoonte het dagblad den hond had toegeworpen, bespeurde hij, dat het dier het paket van alle kanten berook, verachtelijk met den poot van zich stiet en hem daarna ernstig aanzag. De conducteur klom van de kar om te zien wat de hond wilde. Daar zag hijtot zijne verbazingdat hij hem bij vergissing den Morning Chronicle had toegeworpen. Niemand zal den hond deswege een politiek reukorgaan willen toekennendoch beide bladen komen niet uit een en de zelfde drukkerij en hebben daarom een verschillenden reuk. Dit was aan het scherpe orgaan van den hond niet ontgaan. G3MS1TÖDE EEBIÖTE1T. Garibaldi heeft de Italianen opgeroepen ten strijde voor de onafhankelijkheid vau Sicilië. Groote vrees voor de gebeur tenissen van den dag heerscht bij het hof zoowel als bij de be volking van Napels. De koning van Denemarken is onpasse lijk. Te Chat lam zijn proeven genomen meteen verbeterden revolver, waarmede 14 a 16 schoten kunnen gedaan worden, zonder dat het wapen behoeft herladen te worden. De graaf de Moutemolin en zijn broeder zullen zich te Parijs vestigen. Te Berlijn is men aangevangen met den bouw eener nieuwe groote beurs, die in drie jaren tijds moet gereed zijn. De regering van Mexico verkeert even als zulks wel eens met bij zondere personen het geval is, in groote geldelijke ongelegenheid. Men verzekert, dat keizer Nap. met zijne keizerin vooreerst nog niet naar Nizza zal vertrekken maar dat deze reis is uit gesteld lot dat de bladeren van de boomen vallen. De di recteuren van den Great-Eastern hebben besloten, dat reuzen- schip den 9den Junij e. k. zijn eersten logt van Southampton naar Ncw-York te laten ondernemen. AD7ERTBIT7I51T. vraagt ten spoedigste een knappe LOOPJONGEN, tot het verrigten van boodschappen enz. De ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan tot het leveren van alle soorten van STEENDRUKWERK, als rekeningen, facturen, nota's, prijs-couranten, circulaires, kwitanliën assignatiën, wisselsadres- en visitekaartjes, rouw- en trouwbrievenetiquetten, signaturen, envelop- pes,menues, landkaarten, titelsdiploma's, muziek enz. De bestellingen kunnen door de respectieve Boekhan delaars geschieden. Alkmaar 16 Mei 1860. HERMs. COSTER ZOON.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3