,V&Vstn t DONDERDAG AANBESTEDING XTIS -J W S i; 11T C- 3 !T 11II Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post1 50 Enkele nommers»0.i0 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever ACHTTIENDE JAARGANG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, zullen op Vrijdag den lsten Junij 18G0, des namiddags ten cén ure, aan het raadhuis, in het openbaar, alleen bij inschrijving, aanbesteden: Het maken der aardenbaan voor een nieuwen weg naar- en het vergrooten van de algemeene begraafplaats. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der gemeente. Op Dingsdag vóór de besteding zaldes voormiddags ten 9 urede noodige aanwijzing in loco worden gedaan terwijl nadere inlichtingen bij den Opzigter te bekomen zijn. Helder 16 Mei 1860. STAKMAN BOSSE. Burgemeester. L. VERI1EY, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP 25 Mei 1860. Z. M. heeft benoemd: bij bet wapen der inf.bij het 2de regim. tol luit.-kolonel, den inaj. M. F. E. van Thielen van het 7de regim. van bet wapen. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen berigtzijn de fregatten met stoomvermogenEvertsen en de Admiraal van Wassenaer, den 9den dezer weder ter reede van Lissabon aangekomen. Zijner Majesteits fregat met stoomvermogen Zeeland, ouder bevel van den kapitein ter zee II. Wip/f, is in den vroegen morgen van den 21sten dezer van de reede van Vlis- singen naar zee vertrokken, ter opvolging zijner voorloopige beslemming naar Plymoulh en Lissabon. Het inslructieschip Ternate, comm. Ilolmberg de Beckfeldis van bier naar de Zuiderzee vertrokken tot hel doen van een oefeningslogt voor aankomende schepelingen, De état-majoor aan boord van deze boden is zamengesteld als volgt: Luitenant ter zee 1ste klasse Hohnberg de Beckfeld comm.de luitenant ter zee 2de klasse J. C. Joekes en de klerk TT. P. J. L. Stort. Gisteren is dit vaartuig weder ter reede alhier ten anker gekomen. Naar men meldt, is men weder met de visscherij op de Lntine begonnen. Het wrak is tamelijk diep onder het zand bedolven; toch beeft de helmduiker, in weerwil van het on gunstige weder, eenige Spaausche matten bovengehaald. Met gunstig weder zal men de visscherij herbalen. Dezer dagen is, na cene korstondige ongesteldheid, te 's Gravenhage overleden, de gepensioneerde schout-bij-nacht Arriënsridder van verschillende orden. Naar men verneemt, hebben de nagelalene betrekkingen der onlangs in Japan zoo jammerlijk vermoorde kapiteinszich reeds tot bet Ministerie van Koloniën gewend, met bet verzoek, om bij de regering van Japan de noodige stappen te doen tot bet verkrijgen eener schadeloosstelling in bet belang der wedu wen en weezen. Garibaldi heeft den 16den de Napolitaansche troepen te Calatiümi op de vlagt gejaagdhij zou te Parlenico aankomen; zijne troepen zijn in een balven cirkel rondom Palermo gele gerd. De verslagenheid de.r Napolitaansche troepen en ambte naren is zeer hevig; de geestdrift der bevolking uitermate groot. Uit Messina wordt aau den Constitutionnel'gemeld, dat alleen in de provincie Messina meer dan 800 vrijwilligers zich bij de troepen van Garibaldi hebben gevoegd, leder hunjréf^ ontvangt bij zijn vertrek 4 oneen (ongeveer 2 guldeqj[t £u wordt bun cene soldij verzekerd, welke bunue gewo^vte?*? diensten verre overtreft.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1