ten vervoeren, in eene boete zullen vervallen van o£ 30 voor ieder der bedoelde personendie aan boord worden gevonden. Aan de Times wordt uit Malta van 12 Mei gemeld, dat drie Napolitaanschc oorlogschepenzonder voorafgaande kennis geving de weerlooze stad Marsala hebben gebombardeerd. Op bet oogenblik van het vertrek van de Intrepid vielen de bom men en kogels op het wijn-entrepot van de heeren Woodhouse, Ingham en andere Engelsche onderdanen. Te Cambridge hebben twee jongelieden elkander wegens een onbeduidende twist tot een boxparlij uitgedaagd. De uit slag van den strijd was dat een der partijen op de plaats dood bleef. De overwinnaar is wegens manslag naar de Jury ver wezen. Den 14den dezer is te Straatsburg (Elzas) vrouw Hames- ser, die bare 21 -jarige dochter vermoord en in stukken gesne den had, door middel van de guillotine ter dood gebragt. Op Hemelvaartsdag heeft op den Rijn in de nabijheid van Keulen het volgende groote ongeluk plaats gehad. Zeven jonge lieden maakten van den feestdag gebruikom een plei- zicrlogije in eene boot op de rivier Ie doen, toen twee op waarts stoomeudc sleepbooten aankwamen en het ligle vaartuig met zulk een geweld verpletterdendat alle zich daarin bevin dende personen in den stroom vielen en verdronken. Van alle kanten ijlde men met sloepen tot redding bijdoch het gelukte, slechts twee der ongelukkigen op te visschende andere vijf wer den niet teruggevonden. Op zijn jongst uitstapje naar Egypte, bragt prins Alfred van Engeland een bezoek aan den onderkoning Said Pacha. Kort daarna zond deze, ten behoeve van de ouderofficieren en manschappenhet volgende geschenk aan boord van de Euryalus, het vaartuig waarop genoemde prins zich bevond4 levende ossen; 17,490 pond rundvlecsch; 152 schapen; even zoo vele kalkoensche hanen; 1630 kippen; 66,000 brooden; 596 pond boter; 200 pond thee; 1815 pond koffij; 5500 pond suiker; 550 flesschen olie; 596 gallons melk; 1400 pond maccaroni; 200 duiven; 6270 pond rijst; 5000 citroenen500 pond ram menas; 8500 cijeren; 560 pond tabak; 1500 uijen1000 pond artisjokken; 5000 pond aardappelen; 5500 pond pompoenen; 1500 pond selderij; 170 peterselie, enz. enz. Door den troonsopvolger van Egypte, II Hami Pacha, schoonzoon des sultans, is bij de gebroeders Vollgold te Ber lijn eene bestelling van zilveren kunstwerken gedaanter waar de van ongeveer 150,000 th. Reeds is een gedeelte daarvan door hen over Triest verzonden. Uil Keulen wordt het volgende gemeld, als een waarschu wing, dat men met jonge kinderen niet te voorzigtig kan zijn. Aan een ongeveer eenjarig kind van een aldaar wonend ambte naar van het postkantoor had men een korstje brood ter hand gesteld; het wicht daaraan zuigende, slokte een stukje van de korst naar binnen, dat echter in het keelgat bleef steken. In allerijl vloog de vader radeloos met het kind naar het gasthuis; doch de hulp kwam te laat; het kind stierf daar onder de han den des geneesheers. Uit Portsmoulh verneemt mendat de sergeant Whil worth, van de brigade kust-arlillericgestationeerd op het eiland Wight, zijne vrouw en vijf kinderen heeft gedood door hunne hoofden bijna geheel van de ligchamen te scheiden, waarna hij te vergeefs poogde zich zeiven den hals af te snij den. Hier op snelde hij naar den bevelvoereudeu officier, wieu hij van het gebeurde kennis gaf. 3Ien veronderstelt dal hij aan geestverbijstering lijdt. Bij eene dezer dagen te Potsdam gehouden parade, werd bij het muziekcorps van het battaillon der jagers van de garde voor het eerst gebruik gemaakt van eene zilveren trompetwelke ten jare '1814 door de dienstmeisjes van Berlijn aan Pruissens dappere strijders werd opgedragenen thans met nieuwe zilve ren snoeren en koorden is versierd. Ook het eerste regiment der garde bezit eene dergelijke trompet, welke het destijds van de dienstmeisjes van Potsdam heeft ontvangen. Beide trompetten zijn steeds, als een gedenkteeken der vaderlandsliefde, welke in dien lijd allen bezielde, met de meeste zorgvuldigheid bewaard. Als een staalte van Amerikaansclie bescheidenheid, leest men in den New-York Herald het volgende: »Dat wij eene groote natie zijn, weet de geheele wereld. Wij hebben het schoonste land, de grootste meeren, de langste rivieren, de hoogste bergende uilgeslrektste spoorwegen de beste en slechtste couranten, wij leveren aan hel overige der wereld goudgraan en katoen onze almospheer herbergt de grootste luchtballons, onze zee de grootste schepen en wie zal ontken nendat wij de grootste branden tot stand brengen? Doch dit is op verre na nog niet alles. Wij zijn ook de leermeesters der wereld; Amerika is de school van het heelal. Bij ons is keizer Napoleon ter school gegaanvan ons heeft hij de kunst geleerdop het slagveld van Solfcrino per telegraaph te com manderen, de nijverheid aan te moedigen, de hulpbronnen van Frankrijk te vermeerderen kortom, een Franschman in den broek van een Yankee te zijn", enz. (Waarop die lieden al niet trolsch zijn Uit Neuss wordt gemeld, dat, ten gevolge der door het stedelijk bestuur daartoe uitgeloofde premiën, niet minder dan 1,250,775 meikevers zijn verdelgd, waarvoor een bedrag van 22 th. 20 sgr. en 8 pf. is uitgekeerd. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEU WEDIEP20 Mei. Josephine, Hofker, Suriname. Aleeto, Mee ting, Koningsbergen. Stad Genemuiden, Dekker, dito. 21 Mei. Auro ra (st Londen. Beaver (st.), dito. Sippe Visser, de Jong, dito. Prince Albert, Clark, Liverpool. Valkyriön, Dybdahl, Dantzig. For- tuna, Pieper, dito. Medborgeren, Arendsen, Drammen. Christiena Parr, Johnsen, Drammen. 22 Mei. Shinneclifle, Coppertwhaite, Sunder- and. Westerkwartier, Dijk, Dantzig.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3