Door de Britsche regering is onlangs aan kapitein F. G. Schippersgezagvoerder van liet Nedcrlandsche galjootschip Sirene, van Veendam, aangeboden een fraaije en net be werkte verrekijker, met inschrift, ter erkentenis van diens menschlievend en heusch gedrag, jegens den gezagvoerder en de bemanning van het Britsche vaartuig Clymence, van Whitby, welke hij van haar zinkend vaartuig overnam op den 25slen Februarij 1860. Het Balaviaasche Handelsblad deelt het volgende mede: »De troepen, de 2de expeditie van Boni hebbende uitgemaakt keeren successievelijk naar hnnne standplaatsen terug. De ge leden verliezen, hoezeer bij vergelijking met de 1ste Bonische en andere expeditiën gering, zijn echter niet onbelangrijk te noemen. Dit is een onvermijdelijk gevolg van het klimaat en vermoeijende togten. Overal zijn de terugkeerende krijgers met de meeste geestdrift ontvangen, bovenal de op den 29 Maart j. 1. te Batavia aangekomen artillerie, voor wie aan de deuren der groote logementen eerebogen waren opgerigt; zij werden tevens door de eigenaren dezer hotels op de gulste wijze ont haald. Na de terugkomst der gcheele expeditie zal hun een groot feest worden aangeboden. Den 2dcn April kwam op de reede te Batavia aan het Engelsche stoom-oorlogsfregat O d i n komrnandant lord John llay, welk schip in den avond van Zondag 11. voor Anjer krui sende oru de Engelsche transportschepen, die deel der Chinesche expeditie uitmaken, af te wachten, door den kapitein van het Amerikaansche clipperschip F a 1 k h e a d werd verzocht om hem adsislentie te verleenendaar de bemanning van zijn schip in oproer was geraakt, den kok reeds doodgeschoten en den tweeden stuurman doodelijk gewond had. De komrnandant liet dadelijk de geheele bemanning, zijnde 55 personen, in de de ketenen slaan. Een officier met eenige matrozen aan boord latende stoomde hij herwaarts, om de bevoegde autoriteiten van het voorgevallene kennis te geven. In het Oosterdok te Amsterdam zijn twee duc d'alven uit den grond gerukt, waardoor vier schepen driftig zijn geworden en allen meerdere of mindere schade hebben bekomen. Ook stoombooten en beurtschepen hebben ernstig met den storm moeten worste len. De stoomboot o. a. die Maandag namiddag ten 5\ ure Amsterdam verliet, om naar Purmerend te vertrekken, is het IJ uitgedreven en zag zich genoodzaakt te Muiden binnen te loopen. Zelfs de Naarder trekschuit kon niet voorwaarts, waar door de schipper zich genoodzaakt zag al zijne passagiers, ten getallc van 60 a 70, aan den dijk te zetten. De aanspraak, door de deputatie van den Noorwecgschen storthingbij gelegenheid der krooning, tot H. M. de koningin gerigt, luidde als volgt «Doorluchtige koningin! Als afgevaardigden van den Noor- weegschen storthing, naderen wij Uwe Majesteit met den diep- sten eerbied, om onze gelukwenschen te uilen, naar aanlei ding der gewigtige handeling, door welke de kerk haar zegen zal geven aan U. M. verheven stelling als koningin van Zweden. «Vergezellende Uwen K. echtgenoot, eens tusschen onze rotsen geresideerden aan het Noordsche volk de hoogcre deug den vertoond, die aan de kroon haar beste sieraad geven. Eene grootmoedige spruit van den alom beroemden stam van Oranje vertoonde zich ouder ons, en won onze liefde eu ge hechtheid door hoedanighedendie, edel door hare eigene waarde, een diepen indruk makcuwanneer zij komen als erfenis van groote voorvaders. Noorwegen is daarom trotsch en verheugd, dat het die vorstin de zijne mag noemenwelke thans met het zinnebeeld der Zweedsche koniuginwaardigheid versierd zal wor den, en de natie wendt met bewogen gemoed haren blik naai den komenden zomerdag, waarop zij, na verloop van eeuwen, voor de eerste maal hare koningin gekroond zal zien in de oude stad van Olaf den heilige (Drouthcim). «Zeiven deze gevoelens deelende, smeeken wij des Hemels zegen over U. M.", enz. enz. De Opinion Nationale bevat eene particuliere correspon dentie van Palermowaarin wordt gemeld «Toen Garibaldi de Napolitanen bij Calatafini had verslagen en generaal Landi, in den ellendigsten toestand, met een ge ring overschot zijns legers vlugtende, Palermo had bereikt, vaardigde Garibaldi eene proclamatie aan de Sicilianen uit. Des niettegenstaande begaven zich de commissaris van politie Salvati en de kapitein der artillerie Le Caruecden I8dcn naar de beurs en verklaarden, dat er een officieel berigt was ontvangen, dat Garibaldi zich den hals had afgesnedentoen hij de volkomen nederlaag zijner troepen zag. Alle beriglen geven te kennen, dat de legermagt van Garibaldi steeds toeneemt; naar men algemeen mededeelt, zijn zijne troepen uitmuntend georganiseerd en van de beste wapenen overvloediglijk voorzien. De voornaamste punten, welke zijne legermagt thans bezet houdt, zijnMarsala, Trapani. Alcame, Calatafini, Termini en San Slefano. Volgens het bul letin van bet comité te Palermo, zou er weder eene nieuwe landing van Garibaldische vrijwilligers te San Slefano plaats hebben gehad. Er zal voor de Napolitaansche troepen te Palermo die, naar men zegt, 25,000 man sterk zijn, spoedig gecne andere keuze overblijvendan capituleren of een krachtigen uitval doen. Het hof van assises (criminele kamer) te Parijs heeft he den een begin gemaakt met de debatten in eene zeer ingewik kelde zaak, die minstens acht zittingen van het hof zal bezig houden. Het is namelijk het proces tegen eene bende dieven van 19 personen, die zich vereenigdeu in een koffijhuis op den boulevard Sebaslopol; zij worden beschuldigd van 91 diefstallen of pogingen daartoe. Het openbaar ministerie heeft 95 getuigen gedagvaard. Wegens de uitgebreidheid der debatten zijn er twee plaatsvervangend-gezworenen benoemd. Uit Messina wordt gemelddat er een hevige paniek

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2