GSM^XTGDE EEB.IGTEXT. heerscht. Verscheidene familien vlugten naar het vasteland de uiingegocden vlugten naar het land zonder te weten waar heen. Zij, die zich volstrekt niet kunnen verwijderen, huis vesten op de in de haven liggende schepen tegen zeer hooge prijzen. Dikwijls betaalt eene familie 150 francs daags, de scheepskapiteins verdienen dikwijls 1500 francs per dag. Te Palermo is hetzelfde het geval. De bekende luchtreiziger Dr. Lowe zal, zoodra het weder bestendig wordt, zijne reis van New-York naar Londen aan vaarden. Zijne ballon, The City of New-York, die 20,000 dollars heeft gekost, weegt 7000 pond en kan 700,000 kub. voeten gas bevatten. Hij denkt de reis in twee etmalen te volbrengen. Hij zal worden vergezeld door 4 bekwame zee vaarders en twee geleerden. Dr. Lowe heeft een werktuig uitgedacht, waardoor hij den ballon, naar hij meent, naar welgevalleu zal kunnen doen rijzen en dalenzoodat hij in staat zou zijn van de gunstige luchtslroomeu te profileren en ongunstige winden te vermijden. In een brief uit Napels van 18 Mei wordt gemeld, dal de Fransche en Engelsche gezanten den koning hebben aangeradenzijne regering radicaal te verandereneene alge- ineene amnestie toe te staande constitutie te herstellen en onmiddelijk de kamers bijeen te roepen. De koning zou hierop het lakonieke, maar veel beteekenende antwoord hebben gege ven: «Liever Garibaldi." De koning van Beijeren heeft den vermaarden schilder Schnorr van Carolsfeld opgedragenvoor het Maximilanum te Munchen, de schilderij: «Luther voor keizer Karei V op den rijksdag leWorms," te vervaardigen. Nog voor 50 jaren zou men dit te Munchen als de grootste ketterij beschouwd hebben. Naar de houding der dagbladen en hetgeen in de politie ke kringen wordt gezegd, is Frankrijk op dezen oogeublik de zaak der Siciliaansche opstandelingen niet minder toegedaan dan Engeland. Lord Palmerston zou aan de Fransche regering hebben aangetoond, dat bij, ingeval de bevolking van Sicilië eene anuexie met Piëmont mogt verlangen dit zou goedkeuren* BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 20 Mei. W.S. 2t pc. 64. 5 pc. 76,4. Pc- Spanje. 1 J pc. 56J|. buitcnl. 5 pc. binnenl. 5 pc. 45?-. Rusland. 1816, 5 pc. 105|. 5 pc. 1820, 5 pc. 85§. Oostenrijk, metall. 5 pc. 47|. dito 2[ pc. 2aJ. dito rente amst. 5 pc. 71 nationale 1854 5 pc. 55. SC HEEP S TIJ DING EN* BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 26 Mei. Onderneming, Trip, Nickerie. Leo, Cresby, SunderlandClio, Carr, dito. Ellen, Stale, dito. Gogstadt, Sun- dene, Frederikshald. 27 Mei Rubbeus (st.), Huil. 28 Mei. Ceres, Manneken, Manzanilla 1. v. Newhaven. Ghebucto, Leeds, Odessa 1. v. Queenstown. Vriesland, Boontje, Londen. UITGEZEILD NIEUWEDIEP26 Mei. Lion (stLonden. 27 Mei. Niets. 28 Mei. Niets. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de koningin zal door het gemeentebestuur der residentie eene prachtige illu minatie worden ontstoken. Gedurende den spaanschen veldtogt in Marokko is geen der Spaansche soldaten gestraft. Koning Frans van Napels heeft den moed gehad te besluitenom te midden der benarde omstandigheden zijns rijks te sterven o' te overwinnen. De erfenis van prinses Stephanie van Baden zal opeen regenachtigen Zondag-namiddag onder de erfgenamen worden verdeeld. Uit oude bescheiden is dezer dagen geble ken dat de inwoners van Metz reeds in 1524 zich van twee stukken geschut hebben bediend. Door de arrondisse- ments-reglbank te Rotterdam is reglsiugang, met bevel tot ge vangenneming, verleend tegen 14 koopvaardijmatrozen, terzake van desertie gedurende de reis. Een van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indie ontvangen telegram, gedag- teckend Batavia 10 April 1860, luidt: «Niets bijzonders, alles wel.".Een Engelsch blad zegt, dat als Napals (Sicilië) vrij zal zijn, dit in weerwil der kuiperijen, bij Piëmont zal worden ingelijfd. De stad Palermo zal worden gebombardeerdinge val die in oproer mogt geraken. Gebrek en overvloed. Dezer dagen overleed in een dorp in Frankrijk eene vrouw van 89 jaren. Vroeger uit een hoogen stand tot armoede vervallen had zij eenige jaren van aalmoezen geleefd. Dezer dagen werd zij eensklaps door ziekte aange tast; een harer neven, die daar tegenwoordig was, wilde een geneesheer halen; maar omdat het bezoek geld moest kosten, verzette de zieke zich daartegen en stierf een uur daarna. Men heeft in haren stroozak gevonden: 1750 vijf francsstukken550 stukken van 20 francs, 9 bankbiljetten van 1000 francs en 10 obligatiën van de stad Parijs, elk ter waarde van 150 francs, dus te zamen 30,250 francs. Letterzetters-politiek. Tegenwoordig bemoeit men zich niet alleen op het bureau der redactie met de politiek. Zoo hoorde onlangs een mede-arbeider aan zeker dag blad, terwijl hij eenige copie op de zetterij bragt, dat de meesterknecht aan een der zetters vroeg: «Hebt gij Rusland reeds gedresseerd?" «Ja!" «Welnu, neem dan een greepje uit Sardinië, bindt Savoye bij Frankrijk op en corrigeer den Duitschen bond'1. Het scheen inderdaad, alsof die zetter met Napoleon moest concurreren. Terwijl echter de meesterknecht deze bevelen gaf, was hij zelf bezig, Italië 'l onderst boven te keeren, en deed hij de hertogdommen verloopen. Onderwijl kwam de redacteur van den Duitschen post er bij, en zeide, dat bet artikel «Bondsdag", als ver anderd, kon worden weggemaakt. Een vriendschappelijke raad. Eene dame die meer schoon dan verstandig was, beklaagde zich bij hare bekende, Sophie Arnould, dat zij door een drom van aanbidders bele gerd werd. "Ach, mijne lieve", antwoordde deze haar, «niets is u gemakkelijker dan ze te verwijderen; gij hebt slechts te spreken".

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3