IIELDERSCIIS en 1860. Jfê 46. DONDERDAG 7 J U N IJ. 1TI E TT W S T IJ D 11T 3 E 1T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwedtep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30 Franco per post«150 Enkele nommers»0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever ACHTTIENDE JAARGANG, HELDER en NIEUWEDIEP 6 Junij 18G0. Onlangs deelden wij in dit blad mede de benoeming van den Majoor van Thielenkommanderende het 2de bataillon van bet 7de regiment Infanterie alhier, tot luiteuant-kolouel bij bet 2de regiment van dat wapen. Den laatslen dag der vorige maand was het oogenblik daar, dat door dien algemeen geachlen en beminden hoofdofficier het iominando nver dat bataillon zou worden nedergelcgd. Daartoe hadden zich de manschappen met hunne bevelhebbers buiten de kaserne in bet fort Erfprins vereenigd. Op treffende wijze bragt de geachte bevelhebber zijn afscheidsgroele aan allen, die, gedurende zijn vierjarig kommando over dit bataillon, langer of korter lijd onder zijne bevelen badden gestaan. Erkentelijk voor de vele blijken van hoogachtinghem gedurende dien tijd geschonken, betuigde Z.H. E.G. daarvoor den warmsten dank, tenslotte allen opwekkende tot getrouwe pliglsbetrachting Deze toespraak maakte op alle aanwezigen een ziglbaar diepen indruk. Bij zijn vertrek van hier op j.1. Zondag werd hein door alle officieren en onderscheidene onder-officieren van het ba taillon uitgeleide gedaan. Gedurende zijn tweejarig verblijf in deze gemeente had de Majoor van Thielen zich niet slechts de hoogachting zijner wapenbroeders, maar ook in ruime mate die van de ingezete nen verworven. Met innig leedwezen werd daarom het vertrek van dien hoofdofficier door allen die hem kenden vernomen. Moge diezelfde onderscheiding hem qn zijne familie ook in zijne nieuwe standplaats ruimschoots ten deel vallen! Naar men verneemt is in de Wieringerwaard tot kan didaat. gesteld, voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Stalen-Gencraai bij de verkiezing op den 12den Junij a.s., de Heer J. L. KikkertNotaris op Texel en Lid van de Provinciale Staten. Den 8slen dezer vertrekt de O. I. laudpost over Marseille. Den 2den Junij zijn bij Texel aangespoeld vaten talk, olie, balken en veel wrakhout, waaronder vier naamborden, waarop de namen Gr. Herzog, Templar, Coronie en Iris. Door den hevigen storm op 28 Mei werd te Middelburg een vijfjarig meisje, die met hare ouders uit de kerk kwam van de straat opgenomen en in de kade geslingerd; de stads- dansmeester, de heer J. F. Lisaxjdit ziende, begaf zich on- middelijk te water en had het geluk het reeds zinkende kind te redden, en aan de ontstelde ouders weder te geven. Een van die stad vertrokken tjakschipmet den schipper en diens vrouw zijn op de Zceuwsche slroomen vergaan. Door den Minister van Oorlog is aan de autoriteiten des legers bekend gemaakt, dat Z. M. heeft bepaald, dat door de generaals, de hoofd- en verdere officieren, behoorende tot den groolen en den generalcn staf, en voorts door de hoofd- en verdere officieren, die hunne dienst te paard verrigten, de sabelkoppel voortaan onder de korte jas zal worden gedragen. Men verneemt nader, dat het rijks-transportschip de Heldin legen 1 Augustus naar zee gaaten wel reglstreeks naar Mahonwaar de schepen van het eskader omstreeks half September moeten binnenkomen om de victualie in te nemen. Het eskader, dat thans zeven maanden uit Nederland afwe zig is, heeft van al dien tijd slechts 18 dagen in zee doorge- bragt. Voor oefening van officieren en equipage is alzoo tol dusver nog weinig gelegenheid geweest. De goud- en zilver-visscherij op bet wrak der L u t i u e kan, zonder verandering van omstandigheden voor dit jaar als mislukt beschouwd worden; het wrak zit, ten gevolge van den jongslen stormzeer diep onder het zand en men de beide afgeloopen weken niets kunnen opduiken, hoe helmduikcrs zeer dikwijls een helder gezigt en stil wvtlpbad- den. Men denkt nog een proef te nemen met de nié^\^iP r JV liktt - -

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1