kerklok, die welligt spoedig daar Ier plaatse komt. Men twij felt evenwel of deze wel beter zal slagen dan in bet afgeloopen jaar, toen zij volstrekt geen meer dienst dan de helmduikers beeft bewezen. De officier van justitie te Groningen berigl, dat aldaar in handen der justitie is gekomen een van valschheid verdacht Sccntssluk, hetwelk naar bet muntcollcgie opgezonden, geble ken is een gewigt te hebben van 0,703 wigtjes, te bestaan uit tin, lood, koper en zink, en te zijn gegoten in een vorm, vervaardigd naar een echt Sccntssluk; weshalve genoemd stuk wordt verklaard valsch en vervaardigd in nabootsing eeuer echte rijks-muntspecie. Onder de tegenwoordig regerende vorsten van Europa, zijn slechts drie pleglig en overeenkomstig het oude gebruik gekroond, namelijk de keizer van Rusland, de koningin van Engeland en onlangs de koning van Zweden. Te Capelle in de Langstraat verhaalt mendat bij de ramp, die voor eenige dagen aan de stoomboot lusschen Roller- dam en Capele is overgekomen, de volgende bijzonderheid plaats greep. De hofmeester Verhoeven, die een goed zwem mer was, trachtc zwemmende den oever te bereiken, en dit zoude hem gelukt zijn, zoo hij niet levens op de redding van zijne dienstmeid bedacht was geweest, aan wie hij een touw had toegereikt en die hij herhaalde malen uit de diepte boven water bragt, waarna hij eindelijk uitgeput met baar zonk. Eene door de N. R. Ct. medegedeelde dépêche luid als volgt: «Batavia, 23 April. Op Java heerscht rust. »De stand van zaken in Bandjermassiug heeft zich verbeterd. Verscheidene der belhamels van den opstand zijn ter dood gebragt. «Hidaijad zelf is genoodzaakt geweest te verklaren, dat hij de zijde van de opstandelingen heeft gekozen. Onze regering heeft een premie op zijn hoofd uitgeloofd. Door den Minister van Oorlog is eene circulaire aan de autoriteiten des legers gerigt, waarbij wordt bepaald, dat er dit jaar bij de verschiileude corpsen des legers geene garnizoens veranderingen zullen plaats hebben, doch dat het emplacement der verschillende troepen zal geschieden op 1 Mei des volgenden jaars. De Toscaansche jongelingschap is bijna niet te weerhou den; zij verlangt er naar de gevaren met Garibaldi te deelen. Aanzienlijke geldsommen zijn bijcengebragtdeheerAmali, een der Siciliaanscbe uitgewekenen, is kassier daarvan. Binnen korten tijd zijn 23000 livres bij hem gestort, behalve hetgeen regtstreeks naar Turijn en Genua is gezonden. Een dames-co mité heeft zich geconstitueerd, met het doel, om gelden voor de Siciliaansche expeditie bijeen te brengende prinses van Trabia neemt het voorzitterschap waar. Men twijfelt er niet aan, dat de Toscaansche vrouwen, met geestdrift tot het doel van het comité zullen medewerken. De Patrie meldt aangaande de inneming van Palermo het volgende: De inneming van Palermo zal ontzetlende gevol gen hebbenomdat de voornaamste plaatsen des eilandsdie tot toerusting waren geblevenin opstand zullen geraken op de eerste lijding van den goeden uilslag van den opstand. Messina zal worden aangevallen en met kracht worden verdedigd. In dien die sta-d valtdan zijn de gevolgen onberekenbaar. Volgens hel plan der omwenteling, zal zij de basis worden van de krijgs- operaliën tegen het vasteland van het koningrijk der Beide Sici" liën. Dadelijk na de innennning van Messina, zal men op groote schaal eene expeditie tegen Calabrië organiseren. Dan zal de quaeslie zich van een geheel ander standpunt voordoen, want men weet. dat er steeds een sterk geteekend antagonisme lusschen de Sicilianen en Calabrezen heeft beslaanen dat deze laatslen tot nu toe aan iedere poging, om een opstand te ver wekken wederstand hebben geboden." Het officiëele dagblad van Turijn deelt mede, dat eene dame van Parijs, die onbekend wenscht te blijven, aan de re gering, door middel van den Turijnschen consul te Parijs, eene som van 20,000 livres heeft gezonden, om voor het Piëmou- tesche leger te worden aangewend. In een brief van Malta van 2f> Mei wordt bet volgende gemeld: «Ten gevolge van een telegram uit Sicilië van 24 dezer, meldende dat de echtgenoot van den Engelschen vice- consul te Syracuse door de Napolilaansche soldaten was doodge schoten, werd de Caradoc derwaarts gezonden, ten einde naauwkeurige berigtcn daaromtrent in te winnen. Het vaartuig keerde gisteren avond terug. Het schijnt dat, ten gevolge van een twist tusschen de inwoners en de troepen, de Engelsche vicc-consul Moetzzoparde, een Maltees, de Engelsche vlag bo ven zijne woning hcesch, waarop drie soldaten en een korpo raal naar het huis sloven en de consul belcedigden. De hoofd deur werd daarop geslotende soldalen schoten door de deur en wondden de oude dame, die haar gesloten had, ofschoon niet gevaarlijk. De gouverneur verleende dadelijk allen moge- lijken bijstandliet de soldaten arresteren en nam maatregelen om hel huis des consuls en diens persoon te doen eerbiedigen- Deze droevige gebeurtenis beeft den gouverneur veel bekomme ring verwekt en hel moeijelijke van zijn toestand vermeerderd. Het volk is gereed om op te staan, doch vreest de troepen." Uit Hong-Kong wordt gemelddat de berigten van Co- chin-china zeer treurig zijn. Behalve te Saigon en in de om streken dier stad, waar eene fransche bezetting ligt, worden de Christenen in het geheele rijk zeer gruwelijk vervolgd. Tiero werd geheel opgegeven. De Anamilische Christenen werden ge dood, verbannen en gemarteld. In tien maanden zijn meer dan 13 geestelijken den marteldood gestorven. De regering schijnt te hebben besloten, uit haat tegen de Franscheu en Spanjaar. den, allen Christenen te verdelgen; want zoo is haar oordeelt zijn er geene Christenen meerdan hebben de Franschen bij ons niets meer te zoeken. Op het platteland heerscht een he vige hongersnood.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2