Naar men verneemt, zal ook aan de vreemde militairen, welke van het koloniaal werfdepot bij de veld-balaillons van het Se en 6e regiment infanterie, respectievelijk in garnizoen te 's Bosch en Bredagedetacheerden bestemd zijn voor het leger in Oost-Indië, wanneer zij zich door gedrag en ijver het waardig betoonenden graad van korporaal worden verleend. Door Z. M. is bepaald, dat gedurende het verblijf in de verschillende legerplaatsen welke dezen zomer zullen worden betrokken, in plaats van campagne-vivres, aan de opper-hoofd- en verdere officieren eene maandelijksche toelage zal worden toegekendterwijl de soldij der onderofficieren en soldaten zal worden verhoogd met 10 cents per dag. In 1834 verloor een nolaris van het arrondissement van Bcauvair te Parijs, 8 halve bankbriefjes, die doorgesneden wa ren om ze in twee verschillende brieven te verzenden en zoo doende diefstal te voorkomen. De notaris gaf daarvan alleen kennis aan de bank en verzuimde dit te doen bij de policie. Deze halve billellen waren op straat verloren en kwamen in handen van verschillende personeneen der vinders bragt twee stuks bij den commissaris van policie en op die wijze werd de policie bekend inet het verlies. Nog vier van die halve billet- ten werden in den loop van de zes jaar, sedert het verlies ver- loopen, teruggevonden. Een zevende is dezer dagen in een kapperswinkel door iemand verloren 'en door den kapper op het bureau van policie gedeponeerd. Er wordt dus thans nog slechts een billet vermist en de notaris heeft alle reden om over dit zeldzame geval hoogst verblijd te zijn. Te Toulouse heeft den 7den dezer een moordaanslag plaats gehadonder de volgende omstandigheden. De Tweede Kamer van het keizerlijk hof hield dien dag zit ting; te 2 uur, op den oogenblik dat de raadsheeren de zaal zouden verlaten, om in de raadkamer overtegaanhoorde men eensklaps een schot. Een persoon, die achter de bank der ad vocaten stond, had zijn pistool op den president aangelegd, doch het wapen was gesprongenzoodat de stukken zich overal verspreidden. De haan vloog langs de advocaten, die in de bank aanwezig waren de kogel is op eenige duimen afstands van den president in een houten beschot gedrongen niemand is gekwetst. De dader van dit feit is een grijsaard van onge veer 65 jaar. Op het requisitoir van den advocaat-generaal, bepaalt het hof, om ingevolge van art. 507 van het wetboek van strafvor dering de zaak dadelijk te behandelen en wordt onmiddelijk lot verdediger benoemd de advocaat Fuurlanier. De beschuldigde weigerde zijn naam op Ie geven, doch de president herkende hem als zekeren Casiinir Guilhem. Ondervraagd zijnde naar de beweegredenendie hem tol deze misdaad hebben geleid verklaarde de beschuldigdedat hij wraak wilde nemen over eeu vonnis, waarbij hij was veroordeeld, om 8335 francs in te brengen in de nalatenschap zijns vaders, hetgeen hem tot armoede had gebragt; de president, op wiens leven hij bet gemunt had, had dit vonnis uilgesproken. Na de verdediging door Mr. Fourtaiuier voorgedragen, die beweerde, dat de be schuldigde kon beschouwd worden als lijdende aan monomanie, heeft het hof beslistdal Guilhem schuldig was aan manslag met voorbedachten rade, en wegens het aanwezig zijn van verzachtende omstandigheden hem veroordeeld tot levenslange dwangarbeid. De beschuldigde toonde niet het minste berouw en verklaarde meermalengedurende de zitting aan den dienaar der justitie, die hem bewaakte, dat hij van de eerste de beste gelegenheid zou gebruik maken, om zijn nu mislukt plan te volvoeren. Bij eene belangrijke herstelling aan het paalwerk der zee weringen, ten noorden der stad Harlingen, bij de lijnbaan der firma Barend Visser en Zoonontdekte de heibaasdat een paal, na vergcefsche krachtsinspanning, niet zakte. Naar de oor zaak van dit verschijnsel onderzoek doende, ontdekte de heibaas, dat de paal op een scheepsrib had gestooleuen bij eene weg ruiming van aarde en puin bleek bet, dat daar aan den voet des dijks een geheel tjalkschip in den grond zat. Men daalde in het hol af en bevond dat het houtwerk nog gaaf was, en dat hel scheepje moest geladen, zijn geweest. Het is niet vreemd, in het straud der Noordzee, bij laag water geraamten van ge strande schepen te vindenmaar een geheel scheepshol in den kleigrond op de Friesche kust, o voet beneden de oppervlakte van den bodem te ontmoeten, mag als eene zeldzaamheid be schouwd worden. Naar men verneemt, zijn bij gelegenheid van de maske rade te Leiden op Maandag 1.1., met inbegrip van de nacht treinen, vervoerd geworden 16,265 reizigers. Als eene aardige bijzonderheid wordt gemelddat onder de hoeren, die aan koning Max. van Beijeren te Regensburg werden voorgesteld zich ook de landregter Napoleon Kaiser be vond. De koning, door dezen naam verrast, waarschuwde hem toch den vrede in Europa te bewaren, ten einde de zege ningen daarvan mogten gedijen. Een juwelier in de galerijen van het paleis Royalheeft een robijn in zijn winkel ter bezigliging gesteld, waarvoor hij 170,000 francs vraagt, omdat volgens zijne bewering, daarvan geene wedergade bestaat. Voor eenige dagen heelt in de mijnen van Padochau bij Eibenschitz (Moravie) eene ontploffing plaats gehad, waardoor 30 arbeiders werden bedolven. Tot dus ver zijn reeds 41 lijken opgegraven, terwijl met allen ijver naar de andere wordt gezocht. Uit Gent wordt gemeld, dat nadat een paar weken gele den 1200 fr. in bankbillelten werden gevonden in een boek, bij de verkooping van wijlen den heer Rasmannaan een ad vocaat dier stad toegewezener nog weder 700 fr. in coupons van actiën der bank van Vlaanderen op'gelijke wijze werden ge vonden, en dank zij de heuschheid van een hooglecraar der universiteitaan de familie Rasmann zijn terug bezorgd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2