UELDERSGHE en MEÏWEDiEPER COURANT. Jaarlijksche oefeningen met de Brandspuiten. 1TIE TT TT S T IJ D IH GE IT. 24 J U N IJ. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iedereu regel meer 0.15. Zegeiregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Ditgever ZONDAG ACHTTIEN De BURGEMEESTER der gemeente Helderbrengt ter kennis van de bij de brandspuiten geplaatste personen, dat de jaarlijksche oefeningen zijn bepaald, als volgt: Met Spuit No. I op Maandag 25) Junij 1860, 's avonds 7 ure. 2 Dingsdag 26 7 5 Woensdag 27 7 a» a 4 Donderdag 28 7 De manschappen die tot die oefeningen schriftelijk zijn opgeroepen, worden ernstig aangemaand daaraan stiptelijk te voldoenzullende de nalatigen worden vervolgd. Helder den 20 Junij 1860. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP 25 Junij 1860. De weleerw. heer Snellcbraud predikant te Valkoog en Sint-Maarten is beroepen tot predikant tc Twisk. Z. M. heeft bepaald, dal de bij art. 20 van het regle ment voor hel Koninklijk Instituut voor de Marine alhier be doelde commissietot het afnemen in dit jaar van het eind examen der adelborsten van de 2de klasse bij dal instituut, zal beslaan uil: als voorzitter, den hoogleeraar C. van Hcynsbcr- gen, president der commissie tot het examineren der zec-ofli- cicren, enz. en als leden, den kapitein ter zee G. Fabius,de de kapitein luitenants ter zee G. C. G. Pels Rijckcn, J. van Maurik en G. Royer, benevens den heer J. M. Obreendi recteur van het dépot van kaarten, plans, modellen en van dc bibliotheek bij het Departement van Marine. JAARGANG. Z. M. heeft bij besluit van den 14 dezer, No. 37, den Minister van Oorlog gemagligdom tegen den laden Augus tus aanstaande van verlof onder de wapenen op te roepen zoo veel miliciens der liglingen van 1837 behoorende lot hel Isie, 2de en 5de bat. van het regiment grenadiers en jagers, als mede van het lsle 3de en 7de regiment infanterie, welke ba- taiilons aangewezen zijnom in de legerplaats te Milligeu veld-manoevres uit te voeren, als beuoodigd zijn, om elk dier bataillons op ecne sterkte van minstens 530 man te brengen, met bepaling, dat daartoe in de eerste plaats zullen worden aangewezen de miliciens van gezegde liglingendie in der tijd niet tot zamcustelling van het blijvend gedeelte hebben ge strekt. Bij loting zullen dan nog dc overige miliciens dier ligting lot dc opkomst in werkelijke dienst worden bestemd als vcreischt wordt om dc bataillons de bovenbepaalde sterkte te verschaffen. De engeische regering heeft twee documenten betrekkelijk Sicilië openbaar gemaakt. Het eerste is een schrijven van den schout bij-nacht Mundy, dd. Palermo 5 Junij; het andere van den vice-admiraal Martin, dd. Malta, 7 Junij. De eerste schrijft, dat hel tooneel der verwoesting verschrikkelijk is. Een geheel district van 1000 yards lang en 100 yards breed ligt in asch. Geheele fainiliën werden levend verbrand met dc ge bouwen die zij bewoonden, zonder nog te spreken van de door de Napolitaansche soldaten gepleegde gruwelen, waarvan men schier geen denkbeeld kan vormen. Op andere plaatsen werden kloosters, kerken cn afgelegen gebouwen door de bommen ver nield. Elf honderd van deze bommen werden van de citadel in de stad geworpen en omstreeks twee honderd van de oor logschepen, behalve de kogels en liet schroot. Uit Montenegro wordt zeer geklaagd over den nood der bergbewoners, die onder zware belastingen gebukt gaai moeten in den laatslcn tijd meer dan 400 Moulenegr' bedelende naar Oostenrijk zijn gevlugt.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1