HELI)liKS11IIen 1860. NIEDWEDIEPEIl COBBANT. M 56. DONDERDAG 12 J U L IJ. 1T113 U TT 3 T IJ D 111 G- S 1T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal I 30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever ACHTTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP 11 Julij 1800. In de zitting vari den gemeenteraad, op Zaturdag den 7 Jnlij 1860, waren afwezig de heercn P. A. BeelsJ. Rakker, J. T. Zurmuhlen en D. de Lange. Na de opening der vergadering werden de aanteekeningen van het verhandelde in de vorige zitting gelezen en goedgekeurd. Aan de vergadering werd mededeeling gedaan var: den uit slag van hei op den 29 en 50 Junij II. door de commissie voor de onderhoudswerken gehouden vergelijkend onderzoek naar de bekwaamheden der sollicitanten voor de betrekking van tweeden opzigler over de gemeente-gebouwen, wegen, enz, en het volgende viertal kandidaten voorgedragen om daaruit eene keuze te doente wetende heer G. Schollen wonende alhier. G. Kater Pz. te Groningen. W J. Bouwmeester te Haarlem. E. J. Knoppert alhier. Na gehoudene stemming overeenkomstig de voorschriften der wet, bleek dat de heer G. Schollen met 10 stemmen lol voor melde betrekking was gekozen. Een stem werd uitgehragt op den heer G. Kater Pz. De tijd waarop de benoemde in functie zal treden werd be paald op den 15 Julij a.s. Ter voldoening aan art. 219 der gemeentewet werd aan de vergadering overgelegd, de rekening van inkomsten en uilgaven der gemeente over 1839 en besloten dezelve ter Secretarie ter lezing neder te leggen en tegen betaling der kosten verkrijg baar te stellen. De inkomsten bedragen ƒ154156,545, en de uilgaaf 115410,15 en alzoo het goed slot ƒ20746,215. Tol onderzoek dezer rekening splitste de raad zich bij loting in drie afdeelingenonder voorzitting van den Burgemeester en de Wethouders. Tot leden der le afdeeling werden aangewezen de heercn HaremakerLastdragerde Breuk en Zurmuhlen. Tot leden der 2e afdeeling de heeren Reeringhvan Kelckhoven, Strootman en Janzen. Tot leden der 5e afdeeling de heeren VerweijdeBeets J. Bakker en D. de Lange. Een adres van Mejufvrouw G. A. van der Burghhoold- onderwijzeresse der bijzondere taalschool voor meisjes alhier betrekkelijk de kosten van verwarming dier schoolwerd om bcrigt en raad in handen gesteld van de commissie tot voorbe reidende regeling van het ouderwijs. Werd gelezen eene nadere missive van de plaatselijke school commissie alhier, houdende verzoek, althans voor dit jaar, lot dat de nieuwe regeling op het onderwijs zal zijn in werking gebragtde prijsuildeeling op den ouden voet le doen voort gaan. Na ceuige beraadslaging vonden de leden geene vrijheid op dit verzoek gunstig te beschikken. Daarna werd de zitting gesloten. De kermis is thans haar einde genaderd. Verscheideue dagen heeft zij den ingezetenen dezer gemeente hare vermake lijkheden en genietingen aangeboden en eene aangename afwis seling bereidte midden van de moeiten en zorgen van het be drijvige leven. Inzonderheid werd de tegenwoordigheid van den heer J. Eduard de Vries met diens tooncelgezelschap door alle be minnaars der toonkunst hoog gewaardeerd. Een zeer talrijk bezoek strekte iederen avond ten sprekend bewijs van de groote inge nomenheid met dit gezelschap. En hoe kon dit anders bij eene medewerking van de heeren: PetersMetsch en van de dames: Kleine. Engelman-Bia en Alk gelman, die zoowel in velegroote steden des lands

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1