ÖSMS1TÖDS BEBISTE1T. eene herberg bezig broodjes met Hollandsche kaas te eten. Zij zeiden dat zij de Hollandscbe dienst moede warendoch de kaas nog niet. Berigten uit New-York melden, dat de Great Eastern zonder de minste moeite de haven aldaar is binnengeloopen. Gedurende den overtogt heeft zij gemiddeld 555 mijlen per dag afgelegd. Men leest in de Flandre Maritime van Ostendc: Er zijn ongeveer 40 Engelschen li. Woensdag uil Italië aldaar aan gekomen. Het aanzien dezer ongelukkigen was bedroevend. Zij waren met lompen bedekt en hadden niets om zich te voeden, terwijl zij op het vertrek van de sloonihoot naar Engeland wach ten het is alleen aan de milddadigheid hunner landgenooten die te Ostende woonden, te danken, dal zij iets te eten of te drinken kregen. Deze jonge lieden waren verleid; men had hen diets gemaakt dat zij zich verbonden om aan de spoorwe gen in Italië te gaan werken en dat zij een zeer goed dagloon zouden verdienen. In plaats daarvan, heeft men hen in het pauselijk leger willen inlijven en een ellendige soldij uitbetalen. SCHEEFST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN NIEÜWEDIEP, S Julij. Newbotle, Franck, Newcastle. Alexandrine, Nieman, Riga. llanna Christensen, Wottne, Christiauia. Wilmina, de Beer, Krageroe. Fredrik Hendrik, Hoeksma, Osterris. Utility, Mean, Sunderland. Thetis, Hovgaard, Drammen. Fire Sodskende, Agerup, dito. 9 Julij. Diana, (st,), Londen. Beaver, (st), dito. 10 Julij. Cordula, Christensen, Koningsbergen Rosebud, Sopwilh, Newcastle. UITGEZEILD: NIEÜWEDIEP, 8 Julij. Johannes Christiaan, van Heemstede Obelt, Sa- marang. Henriette, Stam, Nantes. Cornelia, Bijkerk, Londen. Hollandia, Ruige, Cardïff Ida, de Boer, Liverpool. Twenthe (st.), Hult. Cycloop (st.), dito. 9 Julij. Drie Gezusters, Fischer, Batavia. Alida, Valk, Suriname. Teelkina Meiskina, de Haan, Livorno. Wil lem III (stSwart, Marseille. Alberdina, Lodewijks, Lissabon. 3 Gezusters Pott, van Enimen, Liverp. Castle Eden, Elliot, Newc. Clara, Stubenranch, Treae Briton, Newhel, Thirteen, Brown, Mobel, Oliver, Orion, Worthington, Concord, Farbank, Wiltiam, Nesworth, allen Newcastle. Maria F.lisabeth, Newtoll, Salisbury Harrison, Ilall, Elisabeth Jane, Dunbar, Egmond, Jansen, Jane, Rowlands, Messenger, Sliarp, Thois and Hannah, Ledgerton, Warrior Carr, Mauntaineer Barnard, allen Sunderl. Margaretha, Jensen, Hartlepool. Mercur, Tjellerup, dito. Alert (st Huil. Catharina Johann, Tobiasen, Newc 2 Brodre, Geelmuiden, Drammen. Frithiof, Hendriksen, Osterris. Wilhelm, Amman, Avon tuur. Gesina en Wilhelimna, Dokman, dito. 10 Julij. Zceploeg, Kra mer, Riga. Mateo, Poschich, Newcastle. Oscar, Andreassen, Frede- rikstad. Resolutionen, Egenness, dito. Ruggia, Waywode, Newcastle. Rezurezzione, Radichich, dito. Jebuen Jesus, de Mcnderone, Biibao. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 10 Julij. W.S 21 pc.65J. 5 pc. 76r|. 4 pc. 98J. Spanje. 1| pc. 59[. buiteul. 5 pc. 48J-. biunenl. 5 pc. 48. Rusland. 1816, 5 pc. 102^ 5 pc. 1001829, 5 pc. Oostenrijk, metall. 5 pc. 52. dito 2.^ pc. 28. dito rente amst. 5 pc, 7S|. nationale 1854 5 pc. 59. Koning Leopobl van Belgie, bloedverwant van de vorige dynastie van Frankrijk, zal over den dood van prins Jerörne voor eeuige dagen in den rouw gaan. De regering van War schau houdt een wakend oog op de woelingen der patriotten ge vestigd. De 84ste verjaardag van de stichting der Noonl- Amerikaanscbe republiek is dezer dagen plegtig gevierd. De qualiteit en quantitcit van het hooi in de omstreken van Schie dam laten niets te wenschen over. Op de kermis le Valken burg in Limburg is dezer dagen eene voorstelling gegeven van een aanval op een kasteel, verdedigd door Garibaldi en zijne dapperen. Het kasteel werd genomen, niemand sneuvelde, slechts enkelen werden ligt gekwest. Een souper besloot dit gevecht op vreedzame wijze. De werkzaamheden aan de landengte van Suez worden met allen ijver voortgezet. De koning der Nederlanden beeft keizer Nap. met bet. overlijden van zijn oom doen condoleren. In het hospitaal van den Heiligen Geest te Rome liggen meer dan 200 zieken, die wegens, gebrek aan de noodige vivres allerlei ontberingen moesten verduren. De opperbevelhebber van het Romeiusehe leger hccfl besloten, de Ieren, die onder zijne vanen dienen en die zich aan subordinatie schuldig maken, op engelscbe manier eenvoudig op stokslagen le trakteren. De eonferentiën be trekkelijk het Ooslenrijksch-Duilscbe tolverbond, welke in den loop van dit jaar moeten plaats vinden, zullen naar men ver neemt, le Wcenen worden gehouden. Op den spoorweg van Mikolcz naar Kasan heeft den 5 dezer een eerste proefrid plaats gehad. Gedurende het jongstverioopen halfjaar zijn te Berlijn 26 personen wegens het kwellen van dierenlot ge vangenisstraf of lol geldboeten veroordeeld. Men verzekert dat Garibaldi, dank zijde versterkingen, welke generaal Cosenz hem heeft aangevoerd, eerstdaags naar Napels zal oprukken. De Pays behelst eene correspondentie uit Ajaccio, de geboorte plaats der familie Bonaparte, waarin wordt gemeld, dat het overlijden van prins Jeióme aldaar plegtig gevierd is. De berigten uit Rome maken melding van hel oprukken van een legercorps naar de grenzen. Be barbier van SevlIJe. In een gezelschap, waar over muziek, opera's, enz werd gesproken, vroeg iemand een persoondie naast hem zat «Kent gij den Barbier van Seville «Neen," was het antwoord, «ik scheer mij zelf." Een patiënt en een geneesheer. Bij een beroemd geneesheer kwam eens een mandie aan rheumatismus leed en verzocht hem dringend, hem van dit euvel af te helpen. De ge neesheer schreef een recept en stelde hel den patiënt ter band. Toen deze zich verwijderde, riep de Esculaap hem na: «Als het u helpt, zoo kom het mij vooral zeggenwant ik kan reeds sedert vier weken van rheu matismus niet slapen.''

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3