BEKENDMAKING. M 59. I1ELDERSC1IE en 1860. MEÏWED1EPER COURANT. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwidiep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ZONDAG ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Ditgever ACHTTIENDE JAARGANG. 22 J U L IJ. De BURGEMEESTER der gemeente Heldermaakt be kend dat, wegens zeer noodzakelijke herstellingen aan de brug over de gracht voor de gemeenschaps-linie in den Huisduiner straatweg, de passage voor voertuigen over die brug, van en niet den 25 dezer tot en met den 1 Augustus a.s.gestremd zal zijn, en dat, gedurende dien tijd de naar Huisduinen bestemde voertuigen zullen kunnen rijden over den militairen grintweg, langs den voet van den Helderschen zeedijk, de batterij Kaaphoofd enz. Helder 21 Julij 1860. De Burgemeester. STAKMAN BOSSE. ÏTIETTTTSTIJDIÏTGE 1T~ HELDER en NIEUWEDIEP 21 Julij 1800. Een droevig ongeluk vond vrijdag 11. bij de dokwerken alhier plaats. De steenhouwer Bottemanneeen geschiktbekwaam en bij zijne meerderen geacht werkmanhad liet ongeluk dal door een zwaren steen hem de bovenarm even onder den schouder letterlijk* werd afgesneden. In bet Marine-hospitaal opgenomen, werd dadelijk de arm geamputeerd. Wij verheu gen ons, dut het den lijder naar omstandigheden vrij wel gaat en wij kunnen niet nalaten ten deze de buitengewone hulp vaardigheid van de heereu officieren van gezondheid der Marine Slot en Sachse die, als het naastbij zijnde, ter hulp werden verzocht, hoogelijk te roemen. Z. M. heelt herbenoemd en hij vernieuwing aangesteld tot plaatsvervangend kantonregter te Helderden heer P. Maats. Belangrijke beraadslagingen zijn in de afgeloopcn weck in de Tweede Kamer der Stalen-Gcneraal gevoerd over het wetsontwerp betrekkelijk de spoorwegen. Onderscheidene spre kers traden op om het voorgedragen stelsel van staats-spoor- wegen te bestrijden. Door andere leden zoowel als door de ministers van binnenl. zaken en van financiën verdedigd, werd dit beginsel, in art. 1 van het Ontwerp nedeigelegd, met 48 legen 25 stemmen aangenomen. Men mag zich vlcijen, dat wij door de aanneming van dit artikel cenc schrede nader zijn ge komen lot verwezenlijking der plannen, die reeds lang op uit voering wachten. Wij kunnen mededeelcn, dat de in werking gelrcdeu lelegraaph-kabc!welke Friesland niet Noordholland verbindt hij voortduring de beste resultaten oplevert. Er wordt steeds met goed succes door de onderlinge kantoren op deze lijn en met de verst gelegen plaatsen geseind. Inzonderheid voor Friesland is deze nieuwe verbinding en de daaruit voortvloeijendc vluggere correspondentie cene groote aanwinst. De duikers, die op het wrak der Lulinc werkzaam wa ren zijn thans bezig op het wrak van het dour den Pinkster- storm te Texel, op de Eijerlandschc gronden gestrande stoom schip Harburg. Zaturdag hebben zij van de lading bovengebragt 419 schuitjes zink, tot een vermoedelijk bedrag van G0U0 kilo; van ecu der duikers wordt verzekerd, dat hij hij die gelegen heid uren onder water zou zijn geweest. Het aantal kweekclingen, die op 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht opgeleid worden, voor de betrekking van officier van gezondheid voor de dienst hier te lande, zal den lslcn Sepl. aanstaande met 6 worden vermeerderd. - Voor eenigen tijd werd door drie schepen gevonden en te Ilarlingen aangebragt hel kofschip Wubhccliina Ibbina, ge laden met klipsteen en loebehooreudc aan kapt. Blocma van Farnsum. Thans is gebleken, dat de equipage, hrmrrkrndpu - dat het schip lek was en reeds drie voet water iu had r-» -

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1